PODPOWIEDZI:

WebOS od LG powalczy mocniej z Android TV

WebOS od LG powalczy mocniej z Android TV

LG ogłosiło, że na poważnie planuje rzucić wyzwanie Androidowi TV i rozpoczyna wysiłki mające na celu poszerzenie wpływów stworzonego przez siebie systemu operacyjnego WebOS. OS do tej pory obecny był jedynie w telewizorach koreańskiej firmy, ale teraz pojawi się również na urządzeniach każdego zainteresowanego nim producenta.

System WebOS, który od lat rozwijany jest przez LG, pozostaje obecnie jednym z największych konkurentów dla Androida TV, który obecny jest na znacznej części telewizorów Smart TV dostępnych na rynku. Koreański gigant postanowił jednak rozszerzyć swoje wpływy i zaoferował wszystkim chętnym producentom możliwość zainstalowania w ich nowych odbiornikach WebOS-a.

Na razie na propozycję LG miało pozytywnie odpowiedzieć aż dwudziestu producentów, wśród których dominują jednak mniej znane oraz budżetowe marki, takie jak RCA, Ayonz czy Konka. Poza możliwością skorzystania z gotowych rozwiązań technologicznych, partnerzy LG otrzymają też wsparcie techniczne. Niewykluczone, że trafi do nich część wpływów pochodzących ze sklepu z telewizyjnymi aplikacjami LG, a także z reklam wyświetlanych w menu telewizora.

Wszyscy licencjobiorcy WebOS otrzymają dostęp do wersji systemu oznaczonej numerem 5.0, wraz z jej pełnym kompletem funkcji. Wśród nich znajduje się wsparcie dla komend głosowych oraz pilota z wbudowanym mikrofonem i sensorem ruchu, który kontroluje ekranowy wskaźnik używany do nawigacji. Równocześnie najnowsze telewizory LG korzystać będą już z odświeżonego oraz przebudowanego systemu Web OS 6.0, który zaoferuje między innymi zupełnie nowy interfejs.

Źródło: LG

Zobacz także:

blog comments powered by Disqus
WebOS od LG powalczy mocniej z Android TV