PODPOWIEDZI:

Samsung prezentuje swoje telewizory na 2021 rok

Samsung prezentuje swoje telewizory na 2021 rok

Podczas specjalnej wirtualnej konferencji Samsung pokazał swoje najnowsze modele telewizorów, które trafią do sprzedaży w tym roku. Poza panelami Neo QLED i Micro LED koreański gigant pokazał też urządzenia przeznaczone dla najbardziej wymagających użytkowników.

Wszystkie urządzenia producenta pojawiły się na sieciowym evencie Unbox & Discover, który został opublikowany w sieciach społecznościowych oraz w serwisie YouTubie. Wydarzenie skupiło się na telewizorach i podsumowało wszystkie dotychczasowe zapowiedzi Samsunga w tym segmencie urządzeń, które nastąpiły w ostatnich trzech miesiącach.

Telewizory Micro LED i panele z segmentu Lifestyle

Samsung The Frame dostępny jest w wielu rozmiarach i ramach

Konferencję otworzyły pokazowe i flagowe modele telewizorów przeznaczone dla najbardziej wymagających użytkowników. Mowa tu oczywiście od wielkoformatowych urządzeniach z panelami Micro LED, których komercyjne modele po raz pierwszy trafią do zwykłych konsumentów w tym roku. Zaletą technologii jest nie tylko duża przekątna ekranu, ale przede wszystkim niskie zużycie energii oraz większy kontrast obrazu. Wiosną do sklepów trafią pierwsze telewizory Micro LED 110 i 99 cali, a pod koniec roku także 88 cali.

Panele z segmentu Lifestyle to designerskie i unikalne telewizory produkowane dla osób dbających o interesujący wygląd wnętrza mieszkania. Pierwszym przedstawicielem tej grupy urządzeń był najnowszy model z rozwijanej do kilku lat serii The Frame. Ten dostępny w wielu przekątnych smukły panel (o grubości 24,9 milimetra) jest oprawiony w stylową ramę, której wygląd dostosujemy do własnych upodobań.

Kompletną nowinką jest natomiast seria Samsung The Terrace, w której znajdziemy modele o przekątnych 55, 65 i 75 cali. Telewizory te zostały zbudowane z myślą o korzystaniu z nich na zewnątrz domu, np. na tarasie, przy basenie w ogrodzie itd. Ich konstrukcja pozwala na bezproblemowe oglądanie filmów czy seriali nawet w pełnym słońcu. Urządzenia są odporne na działanie czynników atmosferycznych, wody oraz pyłu oraz posiadają certyfikat IPS5.

Telewizory Samsung Neo QLED i QLED

Telewizory Samsung Neo QLED spodobają sie fanom elektronicznej rozrywki

Jednym z najważniejszych elementów prezentacji były panele Neo QLED i QLED, które trafią do sprzedaży w tym roku. Telewizory te korzystają z nowej technologii produkcji diod LED, pozwalającej osiągnąć im 1/40 wielkości standardowych LED. Dodatkowo we wnętrzu urządzeń znajdziemy dedykowany procesor AI Neo Quantum. Czip używa swojej mocy obliczeniowej do upscalingu obrazu do rozdzielczości 4K lub 8K. Nowe diody poprawiają natomiast jasność oraz kontrast ekranu.

Kolejną zaletą nowych modeli, która zainteresuje w szczególności graczy, jest to, że pracują one w częstotliwości 120 Hz, pozwalającej na zabawę w 120 klatkach na sekundę. Plusem dla fanów elektronicznej rozrywki jest też automatyczny tryb niskiej latencji, współpraca z HDR oraz inne funkcje gamingowe stworzone z myślą o konsolach nowej generacji. Do tej pory telewizory obsługujące tyle udogodnień były rzadkością.

Telewizory posiadają także w swoim menu wcześniej niedostępny dedykowany panel gracza. Z jego poziomu szybko sprawdzimy input lag lub podłączymy bezprzewodowe słuchawki. Dostosujemy tutaj również proporcje ekranu. Warto odnotować, że nowe urządzenia Samsunga pracują także z proporcjami 21:9 oraz 32:9, co z pewnością może zainteresować osoby pragnące podłączyć gamingowego peceta do TV w salonie.

W 2021 roku telewizory Neo QLED 8K – QN800A i QN900A – udostępnione zostaną w rozmiarach o przekątnej 65, 75 i 85 cali. Modele Neo QLED 4K (QN90A i QN85A) będą oferowane natomiast w kilku wariantach, począwszy od 55 poprzez 65 i 75, a skończywszy na 85 calach..

Nowe soundbary z serii Q

Soundbar HW-950A zaoferuje dźwięk przestrzenny w formacie 11.1.4

Przy okazji Samsung przedstawił także najnowsze wersje swoich soundbarów z serii Q. Tegoroczne modele wyposażone zostaną w technologię Q-Symphony, synchronizującą dźwięk płynący z telewizorów Samsunga z dźwiękiem dobywającym się z głośników, w celu zapewnienia lepszego i trójwymiarowego brzmienia.

Producent zainstaluje w nich również funkcje "wzmocnienia basów" oraz "dotknij i odtwórz". Ta druga pozwala na szybką komunikację pomiędzy urządzeniem mobilnym a głośnikiem. Dodatkowo można wspomnieć, że najdroższy z serii soundbar Samsung Q950A poszczyci się też pierwszym na rynku dźwiękiem przestrzennym w formacie 11.1.4.

Źródło: Samsung

Zobacz także:

blog comments powered by Disqus
Samsung prezentuje swoje telewizory na 2021 rok