PODPOWIEDZI:
Zapraszamy do świata Götze & Jensen / Setti+ wraz z Małgorzatą Rozenek-Majdan

Nowe oczyszczacze powietrza Vestfrost w Polsce

Nowe oczyszczacze powietrza Vestfrost w Polsce

Duńska firma Vestfrost wprowadziła na polski rynek nową linię inteligentnych oczyszczaczy powietrza kontrolowanych za pomocą aplikacji mobilnej. Urządzenia posiadają pięciostopniowy system usuwania zanieczyszczeń, a także wiele dodatkowych funkcji poprawiających ich wydajność.

Vestfrost działa na europejskim rynku od przeszło ćwierć wieku i skupia się na produkcji designerskich urządzeń AGD oraz chłodziarek do wina. Według przedstawiciela firmy odniesiony w tym czasie sukces pozwolił jej na ekspansję oraz regularne wprowadzanie na rynek zupełnie nowych produktów. Rosnąca w ostatnich latach świadomość negatywnego wpływu zanieczyszczeń powietrza na nasze zdrowie sprawiła, że coraz częściej sięgamy po różnego typu oczyszczacze, co nie umknęło uwadze inżynierów i projektantów Vestfrost.

Przygotowali oni w sumie trzy modele oczyszczaczy powietrza, które wyposażono w pięciostopniowy system poprawiania jakości powietrza. Poza standardowymi filtrami trzy w jednym korzystają one także z dwóch dodatkowych metod neutralizacji zanieczyszczeń. Ich funkcjami zarządzamy z poziomu dedykowanej aplikacji mobilnej.

Pierwsza z nich opiera się na wykorzystaniu ultrafioletowego świtała UV-C generowanego przez specjalną diodę LED, która zamontowana jest we wnętrzu urządzenia. Jej zadaniem jest sterylizacja wychodzącego z filtrów powietrza. Do zalet diod LED należy niskie zużycie energii elektrycznej oraz niewielkiej rozmiary. Konstrukcje konkurencji korzystają bowiem najczęściej z bardziej energochłonnych świetlówek UV, które dodatkowo zawierają szkodliwe związki rtęci.

Drugą dodatkową metodą oczyszczania zastosowaną przez Vestfrost jest dodatnia oraz ujemna jonizacja. Jony uwalniane do atmosfery wraz z oczyszczonym powietrzem niwelują nieprzyjemne zapachy. Dodatkowo redukują też skupiska kurzu domowego, obniżając elektryczny potencjał statyczny w mieszkaniu.

Do sklepów w Polsce trafiły wszystkie trzy modele oczyszczaczy Vestfrost.

  • Model VP-A1M30WH – przeznaczony do powierzchni do 43m2 - idealny dla dużej sypialni czy pokoju dziecka. Jego sugerowana cena to 999 złotych.
  • Model VP-A1Z40WH – usuwa zanieczyszczania powietrza w pomieszczeniach o powierzchni do 48m2. Sugerowana cena to 1399 złotych..
  • Model VP-A1S70WH – oczyszcza powietrze w pomieszczeniach o powierzchni do 80m2. Dzięki temu sprawdzi się w biurze, w dużych otwartych loftach, salach przedszkolnych i szkolnych. Sugerowana cena to 1999 złotych.

Źródło: Vestfrost

Zobacz także:

blog comments powered by Disqus
Nowe oczyszczacze powietrza Vestfrost w Polsce