PODPOWIEDZI:

Nietypowy OPPO Find X3 Pro niebawem w Polsce?

Nietypowy OPPO Find X3 Pro niebawem w Polsce?

W poprzednim roku OPPO nie zdecydowało się wypuścić flagowego modelu. Ci, którzy nie chcieli sprowadzać telefonów chińskiej marki z zagranicy, musieli zadowolić się przedstawicielami serii Reno. Sytuacja może ulec zmianie przy okazji premiery OPPO Find X3 Pro. Producent odkrywa całkiem interesujące karty.

OPPO toruje sobie drogę do bycia coraz ważniejszym graczem na polskim rynku. Jeszcze w ubiegłym roku firma namnożyła smartfonów dostępnych na polskim rynku, co pomogło zawojować oferty abonamentowe. Nie zabrakło też miejsca dla serii bardziej reprezentacyjnej, a gdy odkryliśmy smartfony OPPO Reno4, okazały się one dobre nie tylko do robienia zdjęć, ale także w codziennym użytkowaniu. 

Pomimo faktu, że liczni producenci zdecydowali się na wypuszczenie swoich urządzeń wcześniej, OPPO kazało nam czekać na swojego flagowca do marca. Czy było warto?

OPPO Find X3 Pro - niecodzienny design i ogromna moc

Prezentację swoich urządzeń OPPO rozpoczęło od designu. Find X3 Pro otrzymał wodoodporność w standardzie IP68 dzięki metalowo-szklanej obudowie. Na szczególną uwagę zasługuje tył urządzenia, który składa się z pojedynczej tafli szkła, uformowanej tak, by zmieścić w sobie wyspę aparatów. Te odstają z obudowy, ale dzięki płynnemu przejściu nie potrzebują osłony w postaci metalowej ramki, co zwiększa spójność.

Wygląd OPPO Find X3 Pro może zaskakiwać

Nikogo nie powinno zaskakiwać, że ekran OPPO Find X3 ma cechy potencjalnego lidera rankingu smartfonów. Ponownie zdecydowano się na AMOLED z natywną, 10-bitową głębią barw. Rozmiar ekranu to 6,7 cali, a rozdzielczość to 3216x1440. Producent stawia na odświeżanie od 5 do 120 Hz oraz maksymalną jasność punktową 1300 nitów, a całościową - 800 nitów. Xiaomi czy recenzowany Samsung Galaxy S21+ oferują większe wartości, ale ostatecznie chodzi o wrażenie dla oka.

Snapdragon 888 5G zagości w OPPO Find X3 Pro

Oprogramowanie Find X3 Pro pozwoli skalować video do HDR-u i wyższej rozdzielczości. Ponadto w przypadku gier O-Sync zmniejszy opóźnienia między dotykiem. W środku zadziała Snapdragon 888 5G z 12 GB RAM-u LPDDR5 i 256 GB UFS 3.1 na pliki. Losowy odczyt danych ma być szybszy o 10%, a sekwencyjny - o 30%. Nie zabrakło trybu Game Focus, który wyeliminuje przeszkadzające powiadomienia i skupi wydajność urządzenia na grze.

Smartfon nie posiada gniazda słuchawkowego, co nie jest zaskoczeniem. Nie powinny nim być też głośniki stereo, w tym przypadku zgodne ze standardem Dolby Atmos. W porównywarce smartfonów trudno szukać flagowca w 2021 roku, który nie posiadałby takiej funkcji. 

Design Oppo Find X3 zaskakuje

OPPO stawia na dwa główne moduły, które Sony przygotowało specjalnie dla producenta oraz kamerę Micro z nawet 60-krotnym powiększeniem. Tak prezentują się aparaty:

  • Główny: 50 MPix Sony IMX766 1/1.56 cali, wielokierunkowy PDAF, f/1.69, laserowy autofokus, OIS
  • Ultraszerokokątny: 50 Mpix, f/2.2, wielokierunkowy PDAF, OIS
  • Zoom: 13 Mpix f/3.0 - ekwiwalent 129mm (5x zoom optyczny)
  • Makro: 3 Mpix f/3.0 - powiększenie do 60x
  • Przedni aparat: 32 Mpix f/2.4

Aparaty OPPO Find X3 prezentują się następująco

OPPO stawia nie tylko na jakość przetwarzania zdjęć, ale i na dopasowanie efektów do tego, jak chcemy je dostrzegać na naszych zdjęciach. Nie zabraknie 10-bitowego RAW+ dla zdjęć z szeroką rozpiętością tonalną. W przypadku filmów smartfon zaoferuje nagrywanie w profilu LOG i trybie HDR oraz palecie barw BT.2020 i Hybrid Log Gamma. AI palettes ma zmieniać wygląd obrazu za pomocą jednego kliknięcia w stopniu głębszym niż typowe filtry.

Color OS pozwoli zobaczyć kolory na zdjęciach osobom z zaburzeniami widzenia

Find X3 Pro wyposażono w Color Vision Enhancement, który pozwoli zobaczyć kolory osobom z zaburzeniami ich widzenia. Wystarczy przejść przez kalibrację, a urządzenie dopasuje się do zaburzeń. Dla reszty osób bardziej przydatne mogą okazać się rozwiązania sztucznej inteligencji, które mają ulepszyć zdjęcia także nocą i także z przedniego aparatu.

Bateria OPPO Find X3 Pro zyskała pojemność 4500 mAh i wspiera 65-watowe ładowanie po kablu. Bezprzewodowo telefon naładujemy z mocą 30-watów. Nie zabraknie też bezprzewodowego ładowania zwrotnego. 

OPPO Find X3 trafi do Europy 30 marca w cenie 1149 euro. Podczas prezentacji nie powiedziano nic o dostępności na polskim rynku. Gdy taka informacja się pojawi, zaaktualizujemy artykuł.

Źródło: OPPO

blog comments powered by Disqus
Nietypowy OPPO Find X3 Pro niebawem w Polsce?