PODPOWIEDZI:

Epson pokazał nowe projektory - W sam raz do sali lekcyjnej lub pracy

Epson pokazał nowe projektory - W sam raz do sali lekcyjnej lub pracy

Na targach ISE 2023 Epson pokazał nowe projektory. Wśród nich błyszczą dwa modele Epson EB-810E i EB-770 Fi. Jeden o super ultrakrótkim rzucie i jeden o ultrakrótkim rzucie. W dodatku w czerwcu 2023 roku trafią na rynek. Stworzone zostały z myślą o hybrydowym modelu pracy oraz nauki, pokłosiu niedawnych globalnych wydarzeń. To jednak nie wszystkie nowości w portfolio producenta.

Epson zapowiada też nowe projektory z ultrakrótkim, krótkim i standardowym rzutem. Będzie ich naprawdę sporo, ale firma nie udostępnia na razie więcej szczegółów na ich temat. Wiemy za to całkiem sporo o wspomnianych wcześniej dwóch flagowych modelach, stworzonych dla segmentów edukacji i biznesu.

Epson EB-810E - Duży obraz z bardzo bliska

Jeżeli zastanawiasz się nad tym, jak uzyskać naprawdę duży obraz z bardzo bliska, Epson EB-810E może być rozwiązaniem twoich problemów. To projektor o superultrakrótkim (nazwy segmentów robią się kuriozalne) współczynniku rzutu. Jest pierwszym modelem japońskiej firmy o takich możliwościach. Co to w ogóle znaczy “superultrakrótki”?

To oznacza, że ma współczynnik rzutu wynoszący 0,16:1. Potrzebuje zaledwie kilku centymetrów od ściany, aby rzucić na nią 160-calowy obraz w 4K. W dodatku jest dość jasny, osiągając do 5000 lumenów. Model ewidentnie stworzono do ciasnych przestrzeni - od małych sal biurowych, po lekcyjne. Przy takim rzucie może zdominować niejeden ranking projektorów.

Projektor Epson Eb-810E

Andrzej Bieniek, z Epson Europe, zachwala przede wszystkim to, że urządzenie jest “[...] energooszczędne, a przy tym wyświetla duże skalowalne obrazy i nie trzeba go instalować na stałe”. Epson EB-810E skonfigurujesz za pomocą aplikacji Epson Setting Assist. Włączysz też w nim tryb panoramicznego ekranu 21:9. Ma poprawić funkcjonalność hybrydowych systemów konferencyjnych. Na przykład Microsoft Teams.

Wystarczy ci ultrakrótki rzut? Jest kilka modeli dla ciebie

Oprócz wyjątkowego Epsona EB-810E, firma pokazała również modele z “zaledwie” ultrakrótkim rzutem. Propozycje takie jak Epson EB-770Fi najpewniej będą kosztować mniej, a pomimo tego pozwolą na wyświetlenie obrazu o rozmiarach do 150 cali. 

Ciekawostką jest to, że wspomniany model, wraz z wersją EB-760Wi, cechuje obecność interaktywnych funkcji dotykowych. To rozwiązanie wprost stworzone pod edukację. Dodatkowe pióro i opcjonalne funkcje dotykowe, pozwolą na większe zaangażowanie podczas nauki.

Ludzie przy pracy

Firma zapowiedziała też premierę projektora laserowego Epson EB-780Fi. Jest o tyle ciekawy, że sam z siebie łączy się z Internetem. Producent snuje wizje wykorzystania tego sprzętu w szkole. Na przykład w takim scenariuszu, w którym nauczyciel pokaże plany lekcji przechowywane w chmurze lub materiały edukacyjne, bez podłączania się do komputera.

Krótki i standardowy rzut - Epson nie zapomina o tym segmencie

Prócz wspomnianych modeli stworzonych do bardziej ciasnych pomieszczeń, japoński producent zapowiada też sprzęt Full HD o krótkim rzucie (Epson EB-L210F). Taka rozdzielczość jest ciągle żywa, czego dowodzi nasz test Optoma HD28i. Pojawi się też kilka o standardowym (EB-L210W, EB-L260F, EB-L265F). Bardziej “zwyczajna” trójka może pochwalić się jasnością do 4600 lumenów oraz wielkością wyświetlanego obrazu nawet do 310 cali!

Źródło: GammaPR.

blog comments powered by Disqus
Epson pokazał nowe projektory - W sam raz do sali lekcyjnej lub pracy