PODPOWIEDZI:

TOP 6 Nawigacji 5-calowych do 200 zł – Budżetowe Modele z Solidnym Ekranem

Poz.ObrazekNazwaNajlepsza cena
1GoClever Navio 540GoClever Navio 540189 zł
2myPhone myNavi 5myPhone myNavi 5169 zł
3SmartGPS SG732SmartGPS SG732198 zł
4Manta GPS9572 EASY RIDERManta GPS9572 EASY RIDER189 zł
5Lark 50.9 BTLark 50.9 BT199 zł
6Blow GPS50VBlow GPS50V195 zł
TOP 6 Nawigacji 5-calowych do 200 zł – Budżetowe Modele z Solidnym Ekranem

Czas na przedstawienie topowej szóstki nawigacji samochodowych z dużym, 5-calowym ekranem. To gwarancja dobrej czytelności drogi podczas nawigowania, a to podstawa. W naszym zestawieniu znalazło się kilka modeli, które wiedzą, co jeszcze liczy się w nawigacji: szybka i prosta obsługa, łatwe mocowanie, a także dodatkowe możliwości multimedialne.

Wielkość ekranu nawigacji może być różna. Są modele miniaturowe ok. 3,5 cala, a także większe nawet do 7 cala. Optymalną wartość wielkości wyświetlacza stanowią modele z 5-calowym ekranem, co gwarantuje dobrą przejrzystość wyświetlacza podczas nawigowania. Za modele, które znalazły się w rankingu redakcji zapłacisz nie więcej niż 200 zł i będziesz mógł spokojnie dojechać do celu.

6 najpopularniejszych 5-calowych nawigacji do 200 zł

Zaczynamy od przedstawienia modeli, które trafiły do naszej topowej szóstki. Tym razem od razu jedziemy z miejscem pierwszym, na którym pojawił się GoClever Navio 540 – brawo za ciekawy model! Dalej na miejscu drugim znalazł się myPhone myNavi5, a na miejscu trzecim SmartGPS SG732. O podium otarła się nawigacja Manta GPS9572 Easy Rider, a na dalszych miejscach pozostał Lark 50.9 BT oraz Blow GPS50V.

Goclever Navio 540 – I miejsce

Numerem jeden naszego rankingu jest GoClever Navio 540 z 5-calowym wyświetlaczem, czyli nawigacja prosta w użyciu, szybka i intuicyjna. Te cechy to mocna podstawa urządzenia do nawigowania, szczególnie jeśli w trasie nie masz czasu, a musisz szybko wyznaczyć cel. Ergonomiczność modelu Navio 540 pozwala na wygodne korzystanie z nawigacji, a duży jaskrawy wyświetlacz o dobrej rozdzielczości dba, by nawet podczas słonecznej pogody obraz był czytelny. W urządzeniu dostępna jest mapa Polski i Europy. Standardowo sprzęt ma poręczny uchwyt samochodowy, który nie ogranicza pola widzenia, oraz ładowarkę samochodową.

Wydajność GoClevera Navio 540 jest zapewniona dzięki szybkiemu procesorowi Mstar MSB2531 800 MHz (Cortez A7). Dodatkowo wielokanałowy odbiornik jest wyjątkowo czuły (-161 dBm), dlatego nawet przy bardzo niskim poziomie sygnału GPS potrafi określić pozycję. To bardzo bezpieczne i komfortowe rozwiązanie, jeśli często wybierasz się w nieznane rejony. Pamięć wewnętrzna to 4 GB. Dostępne porty to microSD (do 8 GB), audio mini-jack, mini USB 2.0. Nie można też narzekać na pojemną baterię 950 mAh, która pozwala na ciągłe korzystanie z urządzenia przez ponad godzinę. Ponadto model Navio 540 wyróżnia się hasłem „Rozpakuj i jedź”, co oznacza, że urządzenie jest od razu po zakupie gotowe do pracy.

GoClevee Navio 540

myPhone myNavi5 – II miejsce

Kolejny model, na który można wydać nie więcej niż 200 zł i być zadowolonym, to myPhone myNavi5 z 5-calowym wyświetlaczem. Na pierwszy rzut oka należy stwierdzić, że myPhone myNavi5 jest całkiem solidnie wykonany z czarnego matowego tworzywa sztucznego – powinien więc ocaleć przy niewielkim upadku. 5-calowy ekran ma rozdzielczość 480 x 272 pix, co wystarcza, by uzyskać ładny wyrazisty obraz, przy którym nie będzie trzeba mrużyć oczu. Jednordzeniowy procesor ARM Cortex A7 o taktowaniu 800 MHz jest wydajny, więc sprzęt nie powinien się zawieszać przy byle okazji. Nawigacja zawiera bezterminową mapę Polski Navigo. Trzeba więc mieć na uwadze, że zainstalowano tylko mapę na nasz kraj.

Nawigacja myPhone myNavi5 posiada system Windows Mobile CE 6.0, gdzie wykorzystany został kafelkowy interfejs. W menu znajdują się wszystkie niezbędne opcje, takie jak: głośność, jasność, podświetlenia, język, data i godzina czy kalibracja ekranu. Dodatkowo marka Hykker zadbała o stronę multimedialną urządzenia. Z katalogu media można odtwarzać pliki muzyczne, video i zdjęcia. Jest także czytnik książek elektronicznych. myPhone myNavi5 odtwarza popularne formaty jak mp3, mp4, jpg, avi, a także wmv.

>>>SPRAWDŹ AKTUALNĄ CENĘ<<<

myPhone myNavi5

SmartGPS SG732 – III miejsce

Nawigacja samochodowa SmartGPS SG732 z wygodnym 5-calowym ekranem to trzeci model, który jest godny uwagi, jeśli cena urządzenia ma nie przekroczyć 200 zł. Model SG732 jest łatwy w obsłudze (z systemem operacyjnym Microsoft WinCE 6.0) i szybki, dzięki procesorowi ARM Cortex A7 800 MHz. Obudowa jest bardzo elegancka i nowoczesna. Uchwyt zapewnia stabilność nawigacji, a mocowanie nie stanowi problemu. Pamięć RAM ma 128 MB, a pamięć Flash 4 GB.

Nawigacja SmartGPS SG732 pozwala też na zastosowanie innego oprogramowania – ma wejście na karty microSD/SDHC do 16 GB. W urządzeniu dostępne są także dodatkowe aplikacje jak odtwarzacz filmów (wmv), odtwarzacz muzyki (wma) oraz przeglądarka zdjęć (jpg) i czytnik plików txt.

>>>SPRAWDŹ AKTUALNĄ CENĘ<<<

SmartGPS SG732

Podsumowanie

Nawigacja z 5-calowym wyświetlaczem to wygodne urządzenie, które przyda się w każdej podróży, gdy chcesz łatwo i przyjemnie dotrzeć do celu. Ekran 5'' uzyskuje ładny, czytelny obraz, a przy tym nie jest za duży i nie zasłania widoczności kierowcy po przyczepieniu do szyby. Jak się okazuje do 20 zł możesz kupić wydajną nawigację samochodową z szybkim 800 MHz procesorem i dużym jaskrawym wyświetlaczem z dobrą rozdzielczością.

blog comments powered by Disqus
TOP 6 Nawigacji 5-calowych do 200 zł – Budżetowe Modele z Solidnym Ekranem