PODPOWIEDZI:

TOP 5 Najlepszych Głośników Kolumnowych – Czyste i Solidne Brzmienie

Poz.ObrazekNazwaNajlepsza cena
1Dali Zensor 5Dali Zensor 51599 zł
2Tonsil Altus 200Tonsil Altus 200899 zł
3Tonsil Altus 300Tonsil Altus 300999 zł
4Jamo S 626Jamo S 626699 zł
5Pylon Audio Pearl 20Pylon Audio Pearl 20499 zł
TOP 5 Najlepszych Głośników Kolumnowych – Czyste i Solidne Brzmienie

W najnowszym rankingu prezentujemy pięć ciekawych kolumn głośnikowych. Będą to propozycje, które z jednej strony świetnie sprawdzą się w domowych warunkach, z drugiej wykonane są solidnie i z wysokiej jakości podzespołów. Większość prezentowanych modeli może działać niezależnie oraz jako część większego zestawu audio. Wszystko w całkiem przyzwoitych cenach, a także z audiofilskim zacięciem.

Kolejny ranking stworzony z myślą o fanach dobrej muzyki, i konkretnego brzmienia. Wybraliśmy dla Was pięć interesujących produktów, które mogą stać się świetną bazą domowego zestawu audio. Jeśli przykładacie sporą wagę do tego jak gra Wasz sprzęt, to powinniście koniecznie sprawdzić rynkowy top. Przedstawiamy zestawienie pięciu bardzo dobrych głośników kolumnowych.

Miejsce I – Dali Zensor 5

Skandynawowie potrafią robić świetne głośniki. Przykładem tego jest Dali Zensor 5. Dwudrożna kolumna, która gra ze skutecznością 88 dB. Można się wykłócać, że znajdziemy kolumny głośniejsze czy oferujące bardziej różnorodny zestaw głośników – jednak Dali nie siliło się na przesadne komplikowanie, a zdecydowało się na jakość. I to taką, która nie pozostawia złudzeń. Obudowa typu bass reflex w połączeniu z kopułą wysokotonową 25mm i dwoma niskotonowymi przetwornikami 5,25” daje brzmienie czyste i głębokie. Swoje miejsce mają tu basy, ale też średnie i wysokie dźwięki. Wszystko wykonane precyzyjnie i z niezłym designem. Pasmo przenoszenia wynosi od 42 Hz do 26,5 kHz. Świetnie sprawdzą się jako pełnoprawne serce systemu audio, oraz jako frontowe kolumny w rozbudowanym zestawie.

Dali Zensor 5

Miejsce II – Tonsil Altus 200

Polski producent także nie ma się czego wstydzić w kwestii sprzętu audio. Tonsil w swojej półce cenowej wyróżnia się wysokiej jakości sprzętem o nieprzeciętnym brzmieniu – i jest to zdanie pod którym podpisać mogą się prawdziwi muzyczni puryści. Model Altus 200, to trójdrożna konstrukcja, o skuteczności 90 dB. Kolumna jest ciężka – waży ponad 20kg, ale za wagą idzie również konkretna moc skrywa pod obudową typu bass reflex. Altus 200 sprawdzi się idealnie dla fanów ostrzejszego grania – np. muzyki rockowej, czy charakterystycznych klubowych kawałków. Świetne wysokie tony, bardzo dobry bas oraz solidny środek. Kolumna posiada dużą moc i jest trwała.

Tonsil Altus 200

Miejsce III – Tonsil Altus 300

Drugi z produktów marki Tonsil. Tym razem wyższy model – Altus 300. Posiada podobne właściwości jak jego poprzednik, będąc jeszcze bardziej zaawansowanym technicznie sprzętem. Wysokotonowy głośnik tubowy pozwala osiągnąć jeszcze lepsze parametry. W tym przypadku skuteczność, to 91 dB. Pasmo przenoszenia wynosi od 30 Hz do 18 kHz. Głośnik również należy do „wagi ciężkiej” – 24kg. Moc nominalna tego sprzętu wynosi 150W. Mocny, solidny i bardzo dobrze grający produkt. Nieco droższy od swojego poprzednika, ale nadal wart swojej ceny. Jeśli szukasz wyraźnie zaostrzonych krańcowych pasm oraz uwypuklonych tonów średnich – trudno będzie znaleźć lepsze rozwiązanie.

Tonsil Altus 300

Miejsce IV – Jamo S 626

Na czwartym miejscu Jamo S 626. Solidna kolumna głośnika ze średniej półki cenowej. Pasmo przenoszenia wynosi od 42 Hz do 20 kHz. Znów mamy do czynienia z zastosowaniem trójdrożnego systemu głośników oraz obudowy bass reflex, a to zapewnia sporo komfortu podczas odsłuchu. Oczywiście bardziej wymagający słuchacze mogą nie do końca czuć satysfakcję ze skuteczności – 89 dB, czy równomiernego rozkładu sił między niskimi i wysokimi tonami. Niemniej jednak, to naprawdę dobrze wykonana i równie sprawnie grająca kolumna. Moc znamionowa 130W. Podobnie jak Dali – propozycja godna uwagi jak samodzielny głośnik, czy część całego zestawu audio.

Jamo S 626

Miejsce V – Pylon Audio Pearl 20

Na koniec rozwiązanie stosunkowo niedrogie, aczkolwiek bardzo solidne. Pylon Audio Pearl 20, to kontynuacja myśli technicznej z 2011 roku. Kolumny skutecznością nie powalają – 86 dB jest najniższą wartością w rankingu. Nadrabiają jednak czystym i zbalansowanym brzmieniem, które trafi w gusta fanów różnych gatunków muzyki. Pasmo przenoszenia rozpoczyna się na wartości 38 Hz, a maksimum to 20 kHz. Model wykonany jest bardzo schludnie i solidnie. Kolejne rozwiązanie z rodzimego rynku mogąca trafić w gusta melomanów. Niedrogie i dobrze grające kolumny – warte uwagi.

Pylon Audio Pearl 20

Podsumowanie

Każdy z prezentowanych produktów, to równowaga i czystość brzmienia połączona z solidnym wykonaniem. W naszym zestawieniu pod uwagę wzięliśmy kolumny solidne i grające na naprawdę dobrym poziomie, jednak nie z najwyższego przedziału cenowego. W swojej klasie prawdziwymi perełkami są głośniki oferowane przez firmę Dali, a równie dobrym wyborem mogą być polskie firmy – Tonsil czy Pylon Audio. W rankingu skandynawską myśl techniczną reprezentuje jeszcze model firmy Jamo.

blog comments powered by Disqus
TOP 5 Najlepszych Głośników Kolumnowych – Czyste i Solidne Brzmienie