PODPOWIEDZI:

TOP 7 Myszek Do Gier MOBA Do 150 zł – Niedrogi Sprzęt Dla Graczy

Poz.ObrazekNazwaNajlepsza cena
1Logitech G203 ProdigyLogitech G203 Prodigy119 zł
2Steelseries Rival 100Steelseries Rival 100116 zł
3Logitech G300sLogitech G300s90 zł
4Genesis Krypton 700Genesis Krypton 700129 zł
5Dream Machines DM2 ComfyDream Machines DM2 Comfy119 zł
6Corsair Harpoon RGBCorsair Harpoon RGB99 zł
7Sharkoon SHARK ZONE M50Sharkoon SHARK ZONE M5099 zł
TOP 7 Myszek Do Gier MOBA Do 150 zł – Niedrogi Sprzęt Dla Graczy

Prezentujemy najlepsze myszki dla gracza do gier MOBA, które kosztują mniej niż 150 zł. Znajdziecie tu rozwiązania, które pozwolą Wam skutecznie rywalizować z rywalami. Potrzebna Ci dobra myszka do LoLa? Szukać niedrogiej myszy do gier MOBA będącej solidnym sprzętem? W rankingu znajdziesz coś dla siebie.

Multiplayer online battle arena – czyli strategiczne gry czasu rzeczywistego, to prawdziwy hit wśród graczy. Tytuły takie jak League of Legends stały się już nieodzownym elementem światowych zmagań e-sportowców, a jak wiadomo by osiągnąć wyniki potrzebny jest solidny sprzęt. Dziś prezentujemy siedem polecanych myszek do gier MOBA, których cena nie przekracza 150zł. Czy można znaleźć dobre rozwiązanie w korzystnej cenie? Przekonajcie się sami, że tak.

Jak kupić dobrą myszkę dla gracza?

Wiecie jaką mysz komputerową kupić? Wybór klasycznego gryzonia nie jest najłatwiejszy, a w przypadku peryferiów dla graczy, to jeszcze większe wyzwanie. Wybierając odpowiednią myszkę dla gracza MOBA trzeba przede wszystkim zwrócić uwagę na precyzyjny sensor i szeroki zakres Dpi. Kolejnym aspektem będzie kształt, a także wykonanie ślizgaczy. Komfort użytkowania będzie miał istotny wpływ na to, jak precyzyjnie i szybko będziemy mogli podjąć działanie podczas rozgrywki.

Miłośnicy LoLa zwrócą też uwagę na dodatkowe przyciski umieszczone na urządzeniu. Kluczowa może być nie tyle ich ilość, co rozmieszczenie na myszy. Po raz kolejny powtórzmy – wygoda i funkcjonalność są tutaj priorytetem. Gracze wybierają najczęściej laserowe bądź optyczne myszy przewodowe. Pozwolą one uzyskać najlepsze parametry podczas rozgrywki. 

Sprawdź również, jak wybrać mysz do CS-a>>>

Miejsce I - Logitech G203 Prodigy

Jeśli chodzi o gry MOBA – najlepsza, niedroga mysz w naszym zestawieniu, to Logitech G203 Prodigy. To mysz optyczna, przewodowa o czułości maksymalnej 6000 Dpi. Dzięki specjalnej technologii możemy płynnie przechodzić między czterema ustawieniami czułości podczas rozgrywki. Graczy zainteresuje z pewnością również sześć funkcjonalnych przycisków, które można zaprogramować według potrzeb.

Logitech G203 Prodigy

Mysz waży 85g, jest zatem lekkim urządzeniem. Posiada dwumetrowy przewód zakończony złączem USB. Posiada też wbudowaną pamięć, dzięki czemu nie trzeba jej konfigurować po podłączeniu do innego komputera. Wygląda klasycznie i wygodnie leży w dłoni.

Logitech G203 Prodigy plusy i minusy:

+ Czułość i precyzja

+ Wbudowana pamięć

+ Funkcja zmiany czułości

Miejsce II - Steelseries Rival 100

Na drugim miejscu klasyka gatunku. Steelseries Rival 100, to myszka która zyska uznanie zarówno wśród fanów FPS-ów, jak i gier MOBA. Sześć funkcjonalnych przycisków gotowych do zaprogramowania, sensor optyczny, przewodowa konstrukcja. Wykonanie nie pozostawia złudzeń – to sprzęt stworzony dla graczy. Maksymalna ilość Dpi wynosi 4000. Przewód ma długość 1,8m.

Steelseries Rival 100

Myszka jest bardzo dobrze wykonana, a producent szacuje wytrzymałość przełączników na 30 mln kliknięć. W swojej kategorii cenowej jeden z absolutnych liderów.

Steelseries Rival 100 plusy i minusy:

+ Jakość wykonania

+ Funkcjonalność przycisków

+ Dobre oprogramowaniem producenta

Miejsce III - Logitech G300s

Druga w zestawieniu propozycja od tego producenta. Logitech G300s, to myszka dla graczy o wyprofilowanym kształcie, który ma zapewnić większą wygodę. Urządzenie skonstruowano w taki sposób, że nadaje się zarówno dla prawo jak i leworęcznych graczy - jest to polecana mysz symetryczna do gier MOBA. Aż dziewięć programowalnych elementów myszy pozwoli rozbudować wachlarz podręcznych funkcji, które wykonamy za jej pomocą. Ich minusem może być dość niefortunne rozlokowanie na urządzeniu – choć to kwestia gustu. Niektórym osobom zajmie chwilę przyzwyczajenie się, by przypadkowo nie wcisnąć któregoś przycisku.

Logitech G300s

Podobnie jak poprzednie modele – także ten posiada sensor optyczny i przewodową łączność USB. Czułość wynosi 2500 Dpi. Ciekawym smaczkiem jest również możliwość ustawienia koloru podświetlenia myszy.

Logitech G300s plusy i minusy:

+ Wyprofilowana konstrukcja dla prawo i leworęcznych

+ Wbudowana pamięć zapisująca indywidualne ustawienia

+ Możliwość zmiany koloru podświetlania

- Przeciętnie wykonany przewód

Miejsce IV - Genesis Krypton 700

Na czwartej pozycji Genesis Krypron 700. Wyprofilowana pod kątem praworęcznych użytkowników myszka dla graczy. Zakres czułości wynosi od 400 do 7200 Dpi. W trakcie rozgrywki możemy płynnie przechodzić między pięcioma różnymi ustawieniami tego elementu. Ten model posiada optyczny sensor i przewód o długości 2m.

Genesis Krypton 700

Krypton 700, to także osiem przycisków pozwalających na sprofilowanie według potrzeb. Wartościowym elementem jest tu wbudowana pamięć myszy, która pozwoli zapisać i zachować ulubione ustawienia.

Genesis Krypton 700 plusy i minusy:

+ Szeroki zakres czułości

+ Jakość kabla

+ Ergonomiczny kształt

Miejsce V - Dream Machines DM2 Comfy

Kolejna mysz optyczna o profilowanym kształcie. Dream Machines DM2 Comfy jest skierowana do osób praworęcznych, posiada siedem funkcjonalnych przycisków i szeroki zakres czułości. Możemy nim swobodnie sterować – od minimalnej wartości 400 Dpi, aż po 5000 Dpi. W sumie 5 poziomów, każdy wywołuje inny kolor podświetlenia.

Dream Machines DM2 Comfy

Mysz posiada solidny kabel, bardzo dobre wykonanie i świetnie sprawdzi się w przypadku gier typu MOBA. Bardzo dobrze leży w ręce i pozwala precyzyjnie zarządzać wydarzeniami podczas rozgrywki.

Dream Machines DM2 Comfy plusy i minusy:

+ Jakość wykonania

+ Bardzo dobrej jakości kabel

- Brak możliwości personalizacji

Miejsce VI - Corsair Harpoon RGB

Corsair Harpoon RGB, to produkt nie wyróżniający się spośród pozostałych w zestawieniu. Optyczna, prosta i funkcjonalna mysz na przewodzie o długości 1,8m. Ma sześć przycisków, które możemy zaprogramować. Wygodnie się ją trzyma, dzięki profilowaniu i zastosowaniu gumowych elementów. Bez fajerwerków wizualnych – za to z atutami podczas rozgrywki.

Corsair Harpoon RGB

Czułość myszki wynosi od 250 do 6000 Dpi. Przewód nie jest zlokalizowany na środku urządzenia, a nieco po jego lewej stronie. Zmiana w stosunku do klasycznych urządzeń niewielka, ale niektórym może to przeszkadzać przy pierwszym kontakcie z myszką.

Corsair Harpoon RGB plusy i minusy:

+ Jakość wykonania

+ Kształt

- Brak możliwości personalizacji

Miejsce VII - Sharkoon SHARK ZONE M50

Na końcu laserowa myszka Sharkoon Shark Zone M50. Wygląda masywnie – i w istocie taka jest. Waży 135g, co dla wielu może być nieco zbyt dużą wartością. Posiada siedem przycisków oraz czułość od 1000 do 8200 Dpi. Wytrzymały kabel z pewnością należy do niepodważalnych atutów urządzenia. Ciekawym rozwiązaniem jest możliwość wybrania jednego z sześciu profili dopasowania do dłoni (zamienniki w zestawie).

Sharkoon SHARK ZONE M50

Mysz posiada wbudowaną pamięć, która pozwala na zachowanie indywidualnych ustawień. Jakość wykonania? Wysoka – aluminiowy spód i pozłacane styki USB z pewnością mogą cieszyć.

Sharkoon Shark Zone M50 plusy i minusy:

+ Wymienne profile boczne

+ Wysoki zakres czułości do 8200 Dpi

- Przeciętne oprogramowanie

- Waga

Podsumowanie – ranking myszek do gier do 150 zł

Dwie produkcje na podium zajął Logitech – i to tego producenta warto w rankingu wyróżnić. Jak zawsze solidny model oferuje Steelseries, a nie można też zapomnieć o niezłych Genesis, Dream Machines czy Corsair. W stawce znalazło się też miejsce na laserową mysz Sharkoon.

Najlepsze gry MOBA - w co warto grać?

Skoro udało się wybrać już dobrą myszkę, to czas przejść do rozgrywki. Jakie są najlepszy gry MOBA? Z pewnością tym najbardziej popularnym tytułem jest - wspomniane kilka razy w tekście - League of Legends. Jednak sporą rzeszę fanów ma również Dota2. To nie jedyne godne uwagi tytuły. Warto spróbować swoich sił przy takich tytułach jak np. Heroes of The Storm czy SMITE.  

blog comments powered by Disqus
TOP 7 Myszek Do Gier MOBA Do 150 zł – Niedrogi Sprzęt Dla Graczy