PODPOWIEDZI:

TOP 7 Opiekaczy – Smaczne Tosty i… Dużo Więcej!

Poz.ObrazekNazwaNajlepsza cena
1Tefal SW852D12Tefal SW852D12239 zł
2Tefal Ultracompact SM1552Tefal Ultracompact SM155297 zł
3Clatronic ST/WA 3670Clatronic ST/WA 367090 zł
4Tefal Snack Collection SW854D16Tefal Snack Collection SW854D16343 zł
5Russell Hobbs Panini Maker 3w1 (17888-56)Russell Hobbs Panini Maker 3w1 (17888-56)161 zł
6Zelmer ZSM1001SZelmer ZSM1001S60 zł
7MPM XL 1000-1200W MOP-05MMPM XL 1000-1200W MOP-05M99 zł
TOP 7 Opiekaczy – Smaczne Tosty i… Dużo Więcej!

Prezentujemy kolejny ranking - tym razem sprawdzamy polecane opiekacze. Znajdziecie tu propozycje dla miłośników smacznych tostów, ale nie tylko. Część z prezentowanych w zestawieniu urządzeń pozwoli Wam na przyrządzenie m.in. gofrów, dań z grilla czy kanapek panini. Wybierzcie model, który najbardziej trafi w wasze kulinarne gusta.

Wielofunkcyjny opiekacz, to urządzenie przydatne w każdym domu. W kilka minut możemy dzięki niemu przyrządzić smaczne danie, które nie wymaga od nas specjalnych zdolności kulinarnych. Jak wybrać jednak odpowiedni model? Spieszymy z pomocą i przygotowaliśmy dla Was kilka propozycji produktów, które pozwolą Wam w końcu zjeść upragnione tosty… i nie tylko. Sprawdźcie naszych siedmiu wspaniałych w rankingu polecanych opiekaczy.

Jak kupić dobry opiekacz?

Jeśli zdecydowaliście się na wybór opiekacza, to z jest duże prawdopodobieństwo, że zależy Wam na jego podstawowym atucie – robieniu tostów. W tym miejscu można też zadać sobie inne pytanie – lepszy toster czy opiekacz? To pierwsze rozwiązanie sprawdzi się w przypadku „pracy z pieczywem”, jednak opiekacze mogą oferować o wiele więcej. Gofry, powierzchnia do grillowania, a nawet do robienia ciastek. Wielofunkcyjne opiekacze oferują pełną gamę zastosowań. Warto więc wiedzieć – jakie atuty ma konkretny model.

Później powinniśmy sprawdzić również inne detale: łatwość czyszczenia, możliwość mycia w zmywarce czy pobór mocy. To wszystko da nam obraz z jakim sprzętem mamy do czynienia. Warto też sprawdzić czy urządzenie będzie bezpieczne. Izolacja termiczna uchwytu górnej części urządzenia, to z pewnością spory atut.

Miejsce I - Tefal SW852D12

Na pierwszym miejscu opiekacz firmy Tefal. To urządzenie pozwala nam na dużo więcej niż zrobienie zwykłych tostów. Najlepszy opiekacz wielofunkcyjny w zestawieniu posiada dwie wymienne płytki w zestawie. Jedna z nich do trójkątnych tostów, druga do gofrów. Możemy jednak wzbogacić ten zestaw i dokupić aż dziesięć dodatkowych modułów.

Tefal SW852D12

Płytki można myć w zmywarce, a ich wymiana jest bardzo łatwa. Moc urządzenia wynosi 700W. Jakościowo i funkcjonalnie.

Tefal SW852D12 plusy i minusy:

+ Łatwa wymiana płytek

+ Możliwość rozbudowania zestawu

+ Jakość wykonania

Miejsce II - Tefal Ultracompact SM1552

Typowy opiekacz do robienia tostów. Tefal Ultracompact SM1552 jest niewielkim urządzeniem, które nie będzie zajmowało dużej powierzchni w kuchni. Urządzenie można przechowywać w pionie, znajdziemy również miejsce na nawinięcie kabla, co dodatkowo ułatwi jego przechowywanie.

Tefal SM1552 posiada dwie płyty grzewcze, które jednorazowo pozwolą na zrobienie czterech trójkątnych tostów. Opiekacz łatwo się myje, a specjalna powłoka chroni przed przywieraniem tostów do ich powierzchni.

TEFAL ULTRACOMPACT SM1552

Tefal Ultracompact SM1552 plusy i minusy:

+ Kompaktowy rozmiar

+ Nieprzywieralna powierchnia płyty

- Brak możliwości wyciągnięcia i wymiany płyty

Miejsce III - Clatronic ST/WA 3670

Trzecie miejsce zajmuje Clatronic proponując opiekacz 3w1. W zestawie znajdziemy trzy wymienne płyty – do tostów, grillowania oraz gofrów. Urządzenie wykonano ze stali nierdzewnej, posiada zabezpieczenia przed przegrzaniem i dzięki temu jest bezpieczne w użytkowaniu.

Clatronic ST/WA 3670

Po raz kolejny można pochwalić łatwość w zachowaniu czystości. Wymienne płyty łatwo umyć, a powłoka zabezpiecza je przed przywieraniem potraw. Na plus również przyzwoite rozmiary tego modelu.

Clatronic ST/WA 3670 plusy i minusy:

+ Trzy wymienne płyty w zestawie

+ Łatwość mycia

- Przeciętnie wykonany uchwyt zaciskowy

Miejsce IV - Tefal Snack Collection SW854D16

Kolejny opiekacz z serii Snack Collection. Model bardzo podobny do tego, który umieściliśmy w rankingu na pierwszej pozycji. W tym przypadku jednak w zestawie otrzymujemy od razu cztery wkłady. Są to dwie różne płytki do kanapek, a także do gofrów oraz do ciastek.

Tefal Snack Collection SW854D16

Dokupując dodatkowe elementy znów możemy rozbudować zestaw do dwunastu wymiennych wkładów. W tym przypadku – mając od razu do dyspozycji cztery propozycje – musimy liczyć się z nieco większym wydatkiem niż w przypadku modelu z dwiema.

Tefal Snack Collection SW854D16 plusy i minusy:

+ Łatwa wymiana płytek

+ Możliwość rozbudowania zestawu

+ Jakość wykonania

Miejsce V - Russell Hobbs Panini Maker 3w1 (17888-56)

Propozycja firmy Russell Hobbs, to wielofunkcyjny opiekacz 3w1. Różni się jednak od prezentowanych wcześniej tym, że wielofunkcyjność nie wymaga zmiany wkładów. Wszystko dzieje się na tej samej płycie grillowej. Kluczem do sukcesu jest tu zmienne ustawienie pokrywy. Zamknięta pokrywa służy do opiekania kanapek, półotwarta – grillowania, a na otwartej możemy smażyć.

Russell Hobbs Panini Maker 3w1

Ruchomy zawias pozwala na przygotowywanie potraw o różnej grubości. Ten model wyposażono w ociekową tackę – dzięki czemu łatwiej zachować porządek. Mycie również nie należy do karkołomnych zadań.

Russell Hobbs Panini Maker 3w1 plusy i minusy:

+ Wielofunkcyjność

+ Solidne wykonanie

- Brak możliwości mycia w zmywarce

Miejsce VI - Zelmer ZSM1001S

Najprostszy i równocześnie najtańszy polecany opiekacz. Firma Zelmer nie zaskakuje niczym specjalnym. Mamy tu do dyspozycji powierzchnię pozwalającą na jednoczesne zrobienie czterech trójkątnych tostów. Klasyka wśród tego typu urządzeń.

Zelmer ZSM1001S

Zelmer jest prosty i zarazem funkcjonalny. Jeśli zależy nam na niezłym opiekaczu, którym zrobimy sobie smaczne tosty, a nie chcemy zbyt dużo wydać – warto go wybrać.

Zelmer ZSM1001S plusy i minusy:

+ Cena

+ Prostota

- Jakość wykonania zacisku przy uchwycie

Miejsce VII - MPM XL 1000-1200W MOP-05M

Opiekacz firmy MPM pozwala nam zrobić nawet osiem trójkątnych tostów w tym samym czasie. I to właśnie jest wyróżniającą go cechą wśród innych modeli dostępnych na rynku. Ze względu na to musimy liczyć się również z nieco większymi rozmiarami urządzenia.

MPM XL 1000-1200W MOP-05M

Wykonanie dobre jakościowo, chociaż kabel zasilający jest dość krótki. Nieco więcej precyzji można było poświęcić plastikowym elementom – jednak w tej cenie, to nadal bardzo rozsądny wybór.

MPM XL 1000-1200W MOP-05M plusy i minusy:

+ Możliwość jednoczesnego przygotowania do ośmiu trójkątnych tostów

+ Łatwość czyszczenia

- Krótki kabel

- Spory rozmiar urządzenia

Ranking opiekaczy - Podsumowanie

Wybierając najlepszy opiekacz na rynku zwracaliśmy uwagę na: wielofunkcyjność, łatwość mycia i jakość wykonania. Właśnie te cechy spełniają prawie wszystkie produkty firmy Tefal. Tu decydowały detale – takie jak cena i możliwość rozbudowania zestawu. W podobnym stylu wykonano też urządzenie od Clatronic. Nieco inaczej – jednak nadal wielofunkcyjnie – prezentuje się Russell Hobbs, który powinien znaleźć wielbicieli wśród fanów grillowania. MPM i Zelmer są tradycyjnymi propozycjami w niezłej cenie, a i takie znajdą swoich odbiorców.

blog comments powered by Disqus
TOP 7 Opiekaczy – Smaczne Tosty i… Dużo Więcej!