PODPOWIEDZI:

TOP 7 Elektrycznych wyciskarek do cytrusów - Ranking automatycznych wyciskarek

Poz.ObrazekNazwaNajlepsza cena
1Bosch MCP 3500Bosch MCP 350064 zł
2Zelmer ZCP2100XZelmer ZCP2100X96 zł
3Ravanson SC-7010Ravanson SC-701045 zł
4Kenwood JE290Kenwood JE29084 zł
5Philips Daily Collection HR2738/00Philips Daily Collection HR2738/0054 zł
6Adler AD4003Adler AD400342 zł
7MPM MWC-03MPM MWC-0341 zł
TOP 7 Elektrycznych wyciskarek do cytrusów - Ranking automatycznych wyciskarek

Elektryczne wyciskarki do cytrusów to niewielkie urządzenia, za pomocą których przyrządzimy w pełni wartościowy sok. Wyciskarka elektryczna do cytrusów cieszy się wieloma pozytywnymi opiniami, między innymi za przystępne dla każdego ceny i prostą obsługę. Dzisiaj skupimy się na TOP 7 modelach. Przedstawiamy ranking elektrycznych wyciskarek do cytrusów!

Wyciskarki wolnoobrotowe, sokowirówki i elektryczne wyciskarki do cytrusów

Elektryczne wyciskarki do cytrusów mogą pochwalić się głównie małymi rozmiarami, niską ceną oraz prostą obsługą. Spełnią podstawowe oczekiwania.

Wolnoobrotowe wyciskarki są najlepszą opcją dla bardziej wymagających użytkowników. Wyciskarki wolnoobrotowe umożliwiają otrzymanie w 100% odżywczego soku o doskonałej konsystencji, przy zachowaniu jego dłuższej świeżości. Ponadto, poradzą sobie z liściastymi składnikami, z owocami i warzywami zarówno miękkimi, jak i twardymi. Najlepsze wyciskarki wolnoobrotowe są stabilne, pojemne, proste w obsłudze i czyszczeniu, zgrabne, dokładne, prezentują się stylowo, a ich praca jest stosunkowo cicha.

Sokowirówki z kolei pozwolą na wkładanie całych składników, bez konieczności ich krojenia, a także wyróżniają się szybkim działaniem. Są zatem przeznaczone dla tych, którym zależy na uzyskaniu dużej ilości soku w krótszym czasie. Warto jednak zwrócić uwagę na ich głośniejszą pracę, jak również fakt, że otrzymany sok jest bardziej wodnisty i należy go spożyć zaraz po przygotowaniu.

Jeżeli nadal zastanawiacie się co wybrać sokowirówkę czy wolnoobrotową wyciskarkę, zachęcam do zapoznania się z naszym poradnikiem: Wyciskarka do Soków vs. Sokowirówka - Co Kupić? Przedstawiamy w nim między innymi plusy i minusy obu urządzeń.

Miejsce I - Bosch MCP 3500

Wyciskarka do cytrusów Bosch została wyposażono w zbiornik na sok o pojemności 0,8 l, plastikową obudowę, wskaźnik ilości soku, możliwość regulacji gęstości soku, a także schowek na przewód. Wyciskarka elektryczna do cytrusów oferuje moc 25 W, specjalną pokrywę (chroni przed kurzem) oraz główny element, jakim jest stożek przeznaczony zarówno do małych, jak i dużych owoców.

wyciskarka do cytrusów Bosch

Na uwagę zasługuje funkcja zmiennego kierunku obrotów.

Bosch MCP 3500 plusy i minusy:

+ Bardzo łatwe czyszczenie

+ Komfortowa i prosta obsługa

+ Wygląd

+ Spora pojemność pojemnika na sok

+ Dokładne wyciskanie

+ Wygodny uchwyt

- Obawa co do trwałości konstrukcji (mamy tutaj jednak plastikową obudowę)

- Niska moc

Miejsce II - Zelmer ZCP2100X

Wyciskarka elektryczna do cytrusów firmy Zelmer to najdroższy model w naszym rankingu wyciskarek. Cechuje się solidnym wykonaniem, blokadą kapania, mocą 85 W, dwoma stożkami (wraz ze schowkiem) oraz pokrywą przeciwkurzową.

wyciskarka Zelmer

Zelmer ZCP2100X plusy i minusy:

+ Obudowa ze stali szlachetnej

+ Duża moc

+ Nowoczesny wygląd

+ Stosunkowo cicha praca

+ Gumowe nóżki (zapobiegają ślizganiu się)

- Cena

- Brak funkcji zmiennych obrotów

- Słabe wykonanie blokady kapania

Miejsce III - Ravanson SC-7010

Kolejna wyciskarka do cytrusów charakteryzuje się kompaktowymi wymiarami, 2 stożkami, przystępną ceną, atrakcyjnym wyglądem, a także dużym zbiornikiem na sok (pojemność 1,2 l). Wyciskarka elektryczna do cytrusów firmy Zelmer posiada moc 40 W, możliwość regulacji gęstości soku, funkcję dwukierunkowego działania oraz wskaźnik poziomu otrzymanego soku. Zastosowano zabezpieczenie przed przegrzaniem.

automatyczna wyciskarka do cytrusów Ravanson

Ravanson SC-7010 plusy i minusy:

+ Niska cena

+ Atrakcyjny design

+ Niewielkie wymiary

+ Duży pojemnik na sok

+ Proste czyszczenie

+ Funkcjonalność

- Trochę głośna

Miejsce IV - Kenwood JE290

Automatyczna wyciskarka Kenwood to profesjonalny model elektrycznej wyciskarki do cytrusów o mocy 40 W. Urządzenie wyposażono w 1-litrowy przezroczysty pojemnik, schowek na przewód oraz funkcję dwukierunkowej pracy silnika.

wyciskarka do cytrusów firmy Kenwood

Biała wyciskarka Kenwood jest lekka i umożliwia wyciskanie soku z owoców o różnej wielkości.

Kenwood JE290 plusy i minusy:

+ Niewielkie wymiary

+ Możliwość mycia poszczególnych elementów w zmywarce

+ Pojemność

+ Szybkość wyciskania

+ Uniwersalny stożek

- Dosyć delikatny sprzęt

Miejsce V - Philips Daily Collection HR2738/00

Wyciskarka do cytrusów Philips spełni podstawowe oczekiwania i jest polecana głównie singlom. Posiada niewielką pojemność (0,5 l) i moc (25 W), a także zmieścimy ją bez problemu na blacie kuchennym. Znajdziemy również praktyczny schowek na przewód, antypoślizgowe nóżki oraz tak wyprofilowany dziobek, aby nie powodował kapania.

dobra wyciskarka od Philips

Obudowa została wykonana z plastiku. Zastosowano funkcję automatycznej zmiany kierunku wyciskania, co zapewnia większą dokładność.

Philips Daily Collection HR2738/00 plusy i minusy:

+ Przystępna cena

+ Kompaktowe wymiary

+ Możliwość mycia elementów w zmywarce

+ Prosta obsługa

- Niewielka moc

- Mała pojemność pojemnika na sok

Miejsce VI - Adler AD4003

Tania elektryczna wyciskarka Adler w kolorze białym to model o mocy 40 W i pojemności 1l. Wyciskarka cechuje się ochronną pokrywą, 2 stożkami, prostym wyglądem, plastikową obudową i zmiennym kierunkiem obrotów.

tania wyciskarka do cytrusów Adler

W momencie dociskania cytrusów, urządzenie automatycznie włączy się, a w przypadku ich zdjęcia, wyłączy.

Adler AD4003 plusy i minusy:

+ Niska cena

+ Pojemność

+ 2 wymienne stożki

+ Automatyczna funkcja start i stop

+ Zajmuje mało miejsca

- Jak za tę cenę, oferuje odpowiednie parametry, ciężko doszukać się minusów

Miejsce VII - MPM MWC-03

Elektryczna wyciskarka do cytrusów firmy MPM jest najtańszym modelem w naszym rankingu. Wyciskarka do cytrusów oferuje biało-srebrny kolor, moc 40 W, wyraźny wskaźnik ilości soku, pojemność 1,2 l oraz pokrywę. Wyciskarka jest stabilna i ma schowek do przechowywania przewodu.

elektryczna wyciskarka do cytrusów MPM

MPM MWC-03 plusy i minusy:

+ Niska cena

+ Niewielkie gabaryty

+ Pojemność

+ 2 stożki obracające się w dwóch kierunkach

+ Gumowe nóżki

- Według opinii, działa bez zarzutów, zatem brak minusów

Kilka słów o ręcznych wyciskarkach do cytrusów

Manualna wyciskarka do cytrusów jest najtańszym rozwiązaniem, gdy chcemy otrzymać świeżo wyciśnięty sok z zachowaniem jego właściwości. Należy jednak pamiętać, że ręczne wyciskarki do cytrusów, jak sama nazwa wskazuje, wymagają od nas włożenia naszego wysiłku. Czyszczenie ręcznej wyciskarki nie zajmie wiele czasu. Są polecane dla osób prowadzących aktywny tryb życia, jak również często podróżujących (niewielkie wymiary).

Porównanie elektrycznych wyciskarek do cytrusów

Zebraliśmy wszystkie automatyczne wyciskarki do cytrusów w jedno miejsce, tak, aby porównać ich najważniejsze parametry jak na przykład moc.

MODELMOC

POJEMNOŚĆ

ZBIORNIKA

FUNKCJA

REGULACJI

GĘSTOŚCI SOKU

Bosch MCP 350025 W0,8 lTak
Zelmer ZCP2100X85 Wb/dNie
Ravanson SC-701040 W1,2 lTak
Kenwood JE29040 W1 lNie
Philips Daily Collection HR2738/0025 W0,5 lNie
Adler AD400340 W1 lTak
MPM MWC-0340 W1,2 lNie

Podsumowanie - ranking elektrycznych wyciskarek do cytrusów

W zestawieniu znalazło się siedmiu producentów: Bosch, Zelmer, Ravanson, Kenwood, Philips, Adler i MPM. Zwycięski model wyróżnia się dużym pojemnikiem na sok, funkcjonalnością oraz dokładnością wyciskania. Miejsce drugie należy do solidnie wykonanej elektrycznej wyciskarki do cytrusów firmy Zelmer. Pozycję trzecią zajmuje niewielka wyciskarka Zelmer oferująca pozytywny stosunek jakości do ceny. Kolejny model to biała wyciskarka Kenwood o kompaktowych wymiarach. Miejsce piąte zyskało pozytywne opinie ze względu na prostą obsługę, szybkie czyszczenie oraz stabilność. Pozycja szósta jest ceniona za ochronną pokrywę, 2 wymienne stożki, a także automatyczną funkcję start i stop. Ranking zamyka najtańszy model elektrycznej wyciskarki do cytrusów firmy MPM.

blog comments powered by Disqus
TOP 7 Elektrycznych wyciskarek do cytrusów - Ranking automatycznych wyciskarek