PODPOWIEDZI:

TOP 5 Zestawów głośników – Przestrzenne brzmienie kina domowego

Poz.ObrazekNazwaNajlepsza cena
1Harman Kardon HKTS 16 BQHarman Kardon HKTS 16 BQ1599 zł
2Taga Harmony TAV-606 v.3 + TSW-120Taga Harmony TAV-606 v.3 + TSW-1201999 zł
3Sony HT-RT3Sony HT-RT3999 zł
4Yamaha NS-P20Yamaha NS-P20999 zł
5Harman Kardon HKTS 30WQ/230Harman Kardon HKTS 30WQ/2302299 zł
TOP 5 Zestawów głośników – Przestrzenne brzmienie kina domowego

Prezentujemy ranking zestawów głośników. Są to idealne rozwiązania audio dla kina domowego. Prezentowane propozycje, to kompletne zestawy głośników z systemem 5.1. Znajdziecie tu zestawy głośników do małych pomieszczeń, a także rozwiązania trafiające w gust wymagających słuchaczy. Sprawdźcie ranking Videotestów!

Przed nami ranking najlepszych zestawów głośników do kina domowego. Jeśli myślicie o kupnie dobrego sprzętu audio, to koniecznie zapoznajcie się z tymi propozycjami. Wybór w pełni skompletowanego zestawu zapewni zrównoważone i czyste brzmienie, a właśnie takiego oczekujemy podczas oglądania filmów czy słuchania muzyki. Sprawdźcie propozycje pięciu wydajnych zestawów od Videotestów.  

Jak wybrać zestaw głośników?

W skład dobrego zestawu audio wchodzi kilka elementów. Przede wszystkim musimy wybrać odpowiednie głośniki, a tu ważne będzie przemyślane dobranie do siebie konkretnych elementów. By cieszyć się z przestrzennego brzmienia warto zaopatrzyć się przynajmniej w zestaw głośników 5.1, a w przypadku większych pomieszczeń możemy pokusić się nawet o zestaw głośników 7.1. W takim komplecie znajdą się głośniki satelitarne (przód, tył) odpowiadające w dużej mierze za tony wysokie i średnie. Kolejnym elementem jest głośnik centralny, a ostatnim subwoofer odpowiadający za niskie tony. Jeśli chcemy samodzielnie złożyć taki zestaw, to warto przeczytać więcej o tym jak wybrać optymalne głośniki i kolumny.

Korzystając z gotowego kompletu część pracy nas omija, ale nadal warto pamiętać, że sam zestaw głośników to nie wszystko. By w pełni cieszyć się z jego brzmienia przyda się również wzmacniacz czy amplituner – sprawdźcie sami jaki sprzęt audio warto kupić.

Miejsce I - HARMAN KARDON HKTS 16 BQ

Na pierwszym miejscu wysokiej klasy zestaw głośników kina domowego od Harman Kardon. Renomowany producent oferuje sześć głośników: 4 satelitarne, centralny oraz subwoofer. Największym atutem tego kompletu jest dobre brzmienie basów, a także równomierne rozłożenie akcentów w tonach niskich i średnich. Na plus również niewielkie gabaryty, a także możliwość montażu na ścianie głośników satelitarnych.

HARMAN KARDON HKTS 16 BQ

Ten sprzęt sprawdzi się zarówno dla koneserów kina, wielbicieli sportowych transmisji czy melomanów. Dzięki temu, że HKTS 16 BQ jest w pełni złożone z głośników jednego producenta – nie musimy martwić się o niedobór lub przesyt w poszczególnych tonacjach.

Harman Kardon HKTS 16 BQ plusy i minusy:

+ Jakość wykonania

+ Brzmienie basów

+ Niewielkie rozmiary

+ Możliwość montażu na ścianie

- Brak

Miejsce II - Taga Harmony TAV-606 v.3 + TSW-120

Elegancki i dobrze brzmiący sprzęt audio w systemie 5.1. Ten model sprawdzi się jako zestaw głośników do telewizora, a także jako w pełni kompletny system nagłośnieniowy dla fanów muzyki. Masywne trzydrożne kolumny przednie oferują czysty i głośny dźwięk ze skutecznością 90 dB. Tylne dwudrożne głośniki, to idealne uzupełnienie dla tonów średnich i wysokich. Podobnie jak w przypadku głośnika centralnego. Całość uzupełnia wydajny subwoofer o mocy RMS 120W.

Taga Harmony TAV-606 v.3 + TSW-120

Głośniki grają mocno, czysto i bardzo przyjemnie. Minusem może być jednak rozmiar kolumn przednich, które wymagają nieco więcej przestrzeni. Raczej trudne do ustawienia w niewielkim pomieszczeniu.

Taga Harmony TAV-606 v.3 + TSW-120 plusy i minusy:

+ Jakość wykonania

+ Wydajny subwoofer

+ Precyzyjne oddawanie dźwięku

- Rozmiar kolumn przednich

Miejsce III - Sony HT-RT3

Na trzecim miejscu zestaw Sony HT-RT3. To zestaw głośników z łącznością bezprzewodową. Dzięki temu sprzęt możemy połączyć z telewizorem czy smartfonem nie tylko za pomocą kabla, ale także poprzez Bluetooth czy NFC. Zestaw składa się z dwóch kolumn satelitarnych, subwoofera oraz 3-kanałowego soundbaru. Całość prezentuje się bardzo zgrabnie i zajmuje niewiele miejsca.

Sony HT-RT3

Produkt firmy Sony, to świetne uzupełnienie domowego centrum rozrywki. Idealnie wpasuje się w rolę zestawu głośników do telewizora.

Sony HT-RT3 plusy i minusy:

+ Łączność bezprzewodowa

+ Jakość wykonania

+ Niewielki rozmiar

+ Funkcjonalny soundbar

- Brzmienie basów mogłoby być głębsze

Miejsce IV - Yamaha NS-P20

Czwarta lokata, to kolejny zestaw głośników o niewielkich wymiarach. Yamaha NS-P20, jak wszystkie opisane wcześniej komplety, gra w systemie 5.1. Kolumny wielkością przypominają bardziej zestaw głośników komputerowych, a jednak oferują całkiem dobre brzmienie. Odpowiada za to m.in. technologia Advanced YST, która została zastosowana w subwooferze i dobrze wpływa na jakość całego brzmienia.

Yamaha NS-P20

Zestaw ten świetnie sprawdzi się w pomieszczeniach o ograniczonej ilości miejsca. Dzięki możliwościom montażowym praktycznie nie odczujemy „zagarnięcia” przestrzeni przez kolumny.

Yamaha NS-P20 plusy i minusy:

+ Jakość wykonania głośników

+ Niewielkie rozmiary

+ Czyste brzmienie

- Przeciętna jakość kabli

- Bas mógłby być głębszy

Miejsce V - Harman Kardon HKTS 30WQ/230

Na koniec drugi w rankingu produkt firmy Harman Kardon. Skład zestawu nie powinien zaskoczyć – cztery kompaktowe głośniki satelitarne, głośnik centralny oraz subwoofer o mocy 200W. Ten ostatni posiada przełącznik Bass-boost, który poszerza przenoszenie basu oraz regulację jego poziomu. To bardzo dobre rozwiązanie gdy chcemy dostosować niskie tony do własnych potrzeb.

Harman Kardon HKTS 30WQ230

Wszystkie głośniki prezentują się ładnie, satelitarne dwudrożne kolumny zapewniają dobre brzmienie, a całość sprawdzi się jako domowy system audio.

Harman Kardon HKTS 30WQ/230 plusy i minusy:

+ Jakość wykonania

+ Solidny subwoofer

- Cena

Podsumowanie – ranking najlepszych zestawów głośników

Wybierając najlepsze zestawy głośników kierowaliśmy się ich brzmieniem, ze szczególnym uwzględnieniem tonów niskich, które czasem zostają mocno spłycone. Taki problemów nie z pewnością w przypadku wyboru Taga Harmony, a i Harman Kardon oferuje konkretne rozwiązania. Sony z kolei postawiło na dość innowacyjne rozwiązanie z soundbarem jako centralnym elementem nagłośnienia. Brzmieniowo i jakościowo – duży plus. Do małych pomieszczeń idealnie wpasuje się Yamaha, która w rankingu znalazła się nie tylko dzięki dobremu dźwiękowi, ale także swoim gabarytom.

blog comments powered by Disqus
TOP 5 Zestawów głośników – Przestrzenne brzmienie kina domowego