PODPOWIEDZI:

Jaki Sprzęt Audio Warto Kupić – Polecamy Optymalne Zestawy Audio!

Jaki Sprzęt Audio Warto Kupić – Polecamy Optymalne Zestawy Audio!

W skład dobrego sprzętu grającego wchodzą głośniki - tu cała gama możliwości: surround, centralnych, przednich i niskotonowych. Do tego potrzebny będzie wzmacniacz bądź amplituner. Nie zapomnijmy również o kablach. Uff... sporo tego. Jak wybierać, żeby nie zwariować? Sprawdźcie propozycje zestawów audio od VideoTestów!

Dobrze brzmienie to coś, o czym marzą wszyscy melomani. Na rynku znajdziemy wiele zestawów, głośników i urządzeń, które pozwolą nam skompletować wymarzony sprzęt audio. Wybór jest tak duży, że czasem można dostać bólu głowy od nadmiaru możliwości. Przygotowaliśmy kilka propozycji, byście nie musieli godzinami wertować ofert producentów. W zależności od wymaganych parametrów – każdy powinien znaleźć coś dla siebie.

Ranking amplitunerów

Solidnie, z klasą i niedrogo

Zaczynamy od propozycji budżetowej. W przypadku kolumn warto postawić na zestaw Pioneer S-ES21TB. Bardzo przyzwoite zestawienie, które w swojej półce cenowej prezentuje się całkiem okazale. Mamy tu do czynienia ze standardowym zestawem 5.0 – dwa głośniki przednie, dwa głośniki surround oraz głośnik centralny. Skuteczność przednich kolumn, a także centralnego głośnika to 84 dB, zaś tylne kolumny działają ze skutecznością 79 dB. Teoretycznie nie jest to zatem najgłośniejszy sprzęt, jednak jakościowo Pioneer S-ES21TB może miło zaskoczyć. Pasmo przenoszenia na przednich kolumnach to od 48 Hz do 20 kHz. Dla domowych warunków – solidna jakość za przyzwoitą cenę, bowiem ten zestaw kupimy za mniej niż 900zł.

Zestaw głośników Pioneer S-ES21TB

Kwestia wzmacniacza bądź amplitunera jest w tym przypadku bardziej złożona. Ze względu na to, że udało nam się znaleźć dobre głośniki w bardzo okazyjnej cenie – na amplitunerze nie musimy przesadnie oszczędzać. Stąd do tego zestawu można wybrać np. model Yamaha RX-V475. Z jednej strony upieczemy tym samym dwie pieczenie na jednym ogniu, z drugiej nadal nie jest to najwyższa cenowa półka. Wybierając ten amplituner dostajemy sprzęt, który pozwoli nam czerpać przyjemność zarówno ze słuchania muzyki, jak i oglądania filmów czy koncertów. Dodatkowo sprzęt współpracuje ze urządzeniami od Apple – iPadami bądź iPhonami. Jest prosty w obsłudze. Dlaczego nie wzmacniacz? Przy sprzęcie w tej kategorii cenowej, trafi do zwykłych słuchaczy – a nie audiofilów. Stąd amplituner będzie przede wszystkich przystępniejszy i wydajniejszy, niż zwykły wzmacniacz. Jeśli jednak chcemy uciąć budżet jeszcze bardziej, możemy zdecydować się na zakup tańszego wzmacniacza bądź używanego urządzenia.

Amplituner Yamaha RX-V47

Zestaw budżetowy można było złożyć jeszcze taniej – jednak patrząc na stosunek jakości do ceny, takie zestawienie ma spory sens.

Prosto i przyjemnie

Jeśli poza tym, że nie chcemy bawić się w kompletowanie zestawu kolumn, nie mamy również wiedzy bądź czasu na dobieranie wzmacniacza – warto kupić gotowy zestaw zawierający wszystkie elementy. W wielu sklepach pełne zestawy kina domowego kupimy w całkiem niezłych cenach. Wystarczy tylko podłączyć sprzęt i cieszyć się z jego możliwości. Warto wówczas decydować się na zestawy, które w pełni złożone są z urządzeń od jednego producenta. Możemy wybrać np. kino domowe od firmy Yamaha. Zestaw Yamaha HTR-2067 + NS-50 / NS-P60, to niezły sprzęt w dobrej cenie. Zestaw głośników 5.0, w pełni współgra z amplitunerem firmy Yamaha. Kolumny mają skuteczność 90 dB, a pasmo przenoszenia wynosi od 30 Hz do 35 kHz. Zestaw kupimy za 2199zł. Brzmi nieźle? Gra równie dobrze.

Zestaw kina domowego od Yamahy

Zestawów kina domowego znajdziemy całe mnóstwo – to z pewnością dobry pomysł, jeśli sami nie mamy doświadczenia w kompletowaniu sprzętu audio.

Minimalizm i jakość

Nie każdy ma możliwość, by w swoim mieszkaniu rozstawić kilka sporych kolumn. Wówczas trzeba poszukać czegoś, o mniejszych gabarytach. W tym przypadku pojawia się kilka godnych uwagi propozycji. Jedną z nich jest zestaw głośnikówHarman Kardon HKTS 16. Niewątpliwym atutem tego zestawu jest głośnik basowy. Ponadto w zestawie znajdziemy głośnik centralny i cztery kolumienki surround. Sprzęt możemy rozlokować np. na uchwytach, przy ścianach. Dzięki temu zaoszczędzimy miejsce, a także uzyskamy jeszcze więcej przestrzeni w dźwięku.

Głośniki Harman Kardon HKTS 16BQ

Do takiego zestawu warto kupić amplituner, mogący wykręcić dodatkowo ciekawe rzeczy z obrazem. W końcu takie rozmieszczenie głośników, aż prosi się o wykorzystanie systemu do wsparcia kina domowego. Z niedrogich, a całkiem solidnych amplitunerów, możemy wybrać choćby Onkyo TX-SR308. Obsłuży system głośników 5.1, a do tego współgra z odtwarzaczami Blu-ray i ekranami 3DTV.

Amplituner Onkyo TX-SR308

Kompaktowe rozmiary głośników, pozwalają na większe pole manewru w ich rozmieszczeniu – warto zatem rozważyć zakup takich kolumn, szczególnie jeśli nie mamy do dyspozycji dużych przestrzeni.

Bez kompromisów

Jeśli myślimy o skompletowaniu pełnego sprzętu – z możliwością jego ulepszenia, to powinniśmy zacząć od dobrego amplitunera. W tym przypadku godny uwagi jest Denon AVR-X1300W. Liczba kanałów 7:2, 145W mocy na kanał i impedancja głośników od 4 do 16 omów. Świetnie współgra z dobrej jakości kolumnami, wyposażony jest w korektory, łączność poprzez Bluetooth czy Wi-Fi. Dodatkowo posiada radio, a fani wizualnych efektów – również nie będą mogli narzekać.

Amplituner Denon AVR-X1300W

Do tego warto postawić na przyzwoite głośniki. By nie rozbijać banku, ale również zyskać satysfakcjonującą jakość, warto kupić zestaw Jamo S 626 HCS. Skuteczność blisko 90 dB, a więc standard godny uwagi. Moc RMS, czyli rzeczywiste możliwości tych kolumn, to 500W. W warunkach domowych powinniśmy osiągnąć naprawdę dobre brzmienie.

Zestaw głośników 5.0 od firmy Jamo

Jeśli nadal za mało będzie nam niskich tonów, możemy sięgnąć po głośnik basowy –Jamo J12 Sub. Będzie to uzupełnienie zestawu, które dopieści dodatkowo cały sprzęt. Wydobywa przyjemne i miękkie brzmienie – co przyda się szczególnie, gdy słuchana muzyka nie będzie pochodziła z analogowych płyt.

Głośnik Jamo J12 Sub

Cały zestaw z pewnością nie należy do półki budżetowej i jest tylko przykładowym zestawieniem. Jednak nie ma co się oszukiwać, o właśnie takim pełnym komplecie marzy wielu miłośników muzyki.

Elementy zestawu

Jak wynika z powyższych przykładów, w skład solidnego zestawu audio wchodzą kolumny i wzmacniacz. Ten drugi, w podanych propozycjach, wymieniliśmy na amplituner. Z prostego powodu – jest o wiele bardziej rozbudowanym urządzeniem, mającym więcej możliwości. Same kolumny to najczęściej zestaw głośników surround i głośnika centralnego. Jednak pamiętajmy – dobry głośnik basowy potrafi wyciągnąć brzmienie na wyższy poziom. Stąd warto przemyśleć jego zakup. Istotne jest również okablowanie. Nawet jeśli plotki o cudownym działaniu złotych przewodów są nieco przesadzone, to w każdej legendzie jest ziarno prawdy – i dobre kable mogą pozytywnie wpłynąć jakość brzmienia. Wszystko jednak zależy od indywidualnych preferencji. Stąd powyższe zestawienia należy traktować jako podpowiedzi, a ostatecznego wyboru dokonać po usłyszeniu możliwości sprzętu na własne uszy.

blog comments powered by Disqus
Jaki Sprzęt Audio Warto Kupić – Polecamy Optymalne Zestawy Audio!