PODPOWIEDZI:

Szlifierki stołowe |TOP 5|

Poz.ObrazekNazwaNajlepsza cena
1Bosch GBG 60-20 060127A400Bosch GBG 60-20 060127A400790 zł
2Dedra DED7773Dedra DED7773749 zł
3Metabo DS 200 619200000Metabo DS 200 6192000001140 zł
4DeWalt DW754DeWalt DW7541215 zł
5Makita GB801Makita GB801755 zł
Szlifierki stołowe |TOP 5|

Masz własny warsztat i często pracujesz na przykład z drewnem? Używasz dłuta do wielu zastosowań i potrzebujesz sposobu na naostrzenie go? A może stępił ci się nóż w kosiarce? Jeżeli na któreś z tych pytań odpowiedziałeś twierdząco - mamy coś dla ciebie! Sprawdź nasze zestawienie szlifierek stołowych.

To narzędzia dosyć ciężkie, które jak sama nazwa wskazuje, montuje się na blacie. Przed zakupem warto więc rozważyć to, czy faktycznie się przyda na dłuższą metę sporych gabarytów metalowe urządzenie. Dlatego właśnie jest to sprzęt polecany raczej posiadaczom warsztatów, ewentualnie garaży.

Szlifierki stołowe oferują wiele różnych możliwości

Szlifierka stołowa - na co zwracać uwagę?

Jeżeli zastanawiasz się, jakie interesujące atrybuty można znaleźć w tym rodzaju szlifierek i na co zwracać uwagę przy zakupie, spieszymy z odpowiedzią. Zebrane tutaj funkcje i cechy wyróżniają modele przedstawione na liście.

 • Silnik indukcyjny - charakteryzuje się niską głośnością i dużym momentem obrotowym. Nie wymaga konserwacji i jest już w zasadzie standardem w tego typu urządzeniach.
 • Beznarzędziowa regulacja - czy to podpór, czy osłon i kołpaka ochronnego. Jeżeli nie musisz szukać po warsztacie odpowiedniego śrubokręta czy imbusa, żeby odpowiednio ustawić ochronę przed iskrami, praca pójdzie sprawniej.
 • Odlewana obudowa - w zasadzie chodzi o mniej szczelin, przez które mógłby się przedostać pył, w efekcie uszkadzając silnik. Z tego względu warto też zwracać uwagę na to, czy inne elementy, takie jak wyłącznik, są pyłoszczelne.
 • Niezła moc - od niej zależy wydajność naszej pracy. Urządzenia z tego zestawienia pracują z prądem o mocy nawet do 900 watów. To dość dużo, aby wygodnie pracować z twardym metalem i stalą.

Do czego posłuży szlifierka stołowa?

Przyda się zarówno w warsztacie, jak i w garażu. Dzięki niej będziesz w stanie wyprofilować elementy metalowe i naostrzyć różne narzędzia. Jeżeli więc interesuje cię stolarstwo albo po prostu często rąbiesz drwa na opał - takie urządzenie przyda ci się do naostrzenia dłut i  siekiery.

Nowoczesne szlifierki stołowe przydają się do wielu rzeczy

W zależności od grubości ziaren na kole szlifierki mniej lub bardziej precyzyjnie obrobisz różne materiały. Ziarnistość wynosząca około 36 nadaje się do narzędzi ogrodowych, około 60 do dłuta, a od 100 wzwyż tarcza szlifierska posłuży do zastosowań precyzyjnych i modelarskich.

Jaka szlifierka stołowa?

Skoro już omówiliśmy najważniejsze zagadnienia związane ze szlifierkami stołowymi, na pewno interesuje cię to, jakie najopłacalniejsze urządzenia możemy ci zaproponować. Subiektywnie wybrane przez nas urządzenia na tej liście na pewno cię nie zawiodą.

Bosch GBG 60-20 060127A400

Sprzęt z niebieskiej linii Boscha. To urządzenie profesjonalne do poważnych zastosowań. Bosch GBG 60-20 jest lekkim i wydajnym dodatkiem do każdego warsztatu.

Producent wyposażył go w dwie tarcze szlifierskie. Jedną o ziarnistości 24, nadającą się raczej do narzędzi ogrodniczych i mocnego ścierania, a drugą o ziarnistości 60, która nada się zarówno do dłut, jak i szlifowania na przykład noży.

Bosch GBG 60-20 to szlifierka do zadań specjalnych

Prędkość obrotową, która jest zdecydowanie największa z wymienianych, bo wynosi 3600 obrotów na minutę, zapewni silnik pracujący z mocą nominalną 600 watów. To motor indukcyjny przystosowany do różnych warunków pracy. Praca z taką maszyną będzie na pewno bardzo wygodna.

Dodatkowo producent zadbał o ochronę przed pyłem. Zwarta, odlewana obudowa i uszczelnione łożyska kulkowe nie pozwolą resztkom ścieranych materiałów zawieruszyć się w nieodpowiednich miejscach.

Co ciekawe ta szlifierka dużo nie waży, bo zaledwie 15 kg. Na szczęście jej gumowana podstawa zagwarantuje stabilne warunki pracy. W tej cenie to naprawdę świetna opcja.

Bosch GBG 60-20 060127A400 plusy i minusy:

 • Naprawdę niezła prędkość obrotowa
 • Bardzo szeroka ściernica
 • Świetna cena
 • Brak precyzyjniejszej ściernicy

Oferta w Ceneo BOSCH GBG 60-20

Dedra DED7773

Szlifierka stołowa Dedra DED7773 nada się zarówno do warsztatów amatorskich i garaży, jak i profesjonalnych serwisów. To produkt polskiego producenta.

Jej silnik gwarantuje naprawdę wysokie osiągi. Pracując z prądem o mocy 900 watów, potrafi rozpędzić koła do prędkości 2950 obrotów na minutę (bez obciążenia). Ściernica ma średnicę 25 centymetrów przy grubości 32 milimetrów. To dużo przestrzeni, która zapewni wygodną obróbkę materiałów.

Dedra to polski i niezły sprzęt

Główne zastosowanie? Szlifowanie na sucho drewna i metalu, a także ostrzenie narzędzi takich jak dłuta i wiertła. Szlifierka jest przywiercana do blatu, ale pozbawiona gumowych zabezpieczeń, które zmniejszałyby wibracje.

To kawał maszyny. Waga 41 kilogramów mówi za siebie - będzie stabilnym i pewnym dodatkiem do twojego warsztatu. W tej cenie prezentuje świetne osiągi, a nawet jeżeli się zepsuje - producent dorzuca dwuletnią gwarancję Door to Door.

Dedra DED7773 plusy i minusy:

 • Niska cena
 • Niezła moc
 • Szeroka tarcza
 • Brak większych minusów

Oferta MEDIAEXPERT DEDRA DED7773

  Metabo DS 200 619200000

  Szlifierka stojąca Metabo DS 200 619200000 nie należy do najtańszych. To dlatego, że stworzona została z myślą o poważnych użytkownikach, którzy wymagają świetnej jakości.

  Urządzenie zostało wyposażone w niewymagający konserwacji i dosyć cichy silnik indukcyjny. Producent twierdzi, że jest wolny od wibracji, a gumowe stopy całej szlifierki zapewniają dodatkową redukcję drgań i lepszą stabilność.

  Metabo DS 200 nie zawiedzie cię w żadnej pracy

  Jednofazowy silnik zasilany prądem przemiennym o mocy 600 watów zapewnia prędkość obrotową na poziomie 2980 obrotów na minutę. To drugi co do wielkości wynik na tej liście i gwarant wygodnej pracy.

  Zarówno zamknięcie kołpaka ochronnego, jak i podpory obrabianych przedmiotów nie wymagają narzędzi do regulacji. To urządzenie, które popracuje przez lata w warsztacie i na pewno nie zawiedzie użytkownika w codziennych pracach.

  Metabo DS 200 619200000 plusy i minusy:

  • Niezła prędkość obrotowa
  • Wyłącznik chroniony przed pyłem
  • Krótki kabel, ale można użyć przedłużacz
  • Wysoka cena

    DeWalt DW754

    Amerykańska firma DeWalt oferuje narzędzia do zastosowań połowicznie i faktycznie profesjonalnych. Nie inaczej jest w przypadku tej maszyny. DeWalt DW754 przyda się w każdym warsztacie.

    Jego silnik indukcyjny charakteryzuje niski poziom natężenia wydobywanego dźwięku i niezła prędkość obrotowa jak na mały pobór mocy. Ten sprzęt popracuje z 415-watowym prądem, osiągając 2750 obrotów na minutę. To dostatecznie dużo, aby szybko zetrzeć nawet twardszy materiał.

    DeWalt DW754 - nie tylko do drewna

    Tym, co jest w miarę ciekawe w tej szlifierce, jest dodatkowy zacisk przedmiotu do dokładnego szlifowania i ostrzenia. Jednak znajduje się tylko po jednej stronie - na drugiej tarczy do wygładzania jest tylko blaszka do podparcia przedmiotu.

    Producent gwarantuje, że narzędzie jest idealne do precyzyjnego ostrzenia narzędzi do drewna. Sama ściernica nie ma szczególnie dużej średnicy - wynosi 12,5 centymetra. Szerokość tarczy standardowa - 25 milimetrów. Urządzenie stoi na gumowych nóżkach, które redukują wibracje.

    DeWalt DW754 plusy i minusy:

    • Dodatkowy zacisk przedmiotu
    • Niezłe obroty
    • Mimo wszystko niższa moc oznacza potencjalnie słabszy sprzęt
    • Cena jest całkiem duża

    Oferta w Ceneo Dewalt DW754

    Makita GB801

    Szlifierka dwutarczowa od jednego z najlepszych japońskich producentów elektronarzędzi. Makita GB801 ma wąskie ściernice, ale niezłą moc w dobrej cenie.

    Silnik tego modelu nie wymaga konserwacji. Pracuje z prądem o mocy 550 watów, co przekłada się na prędkość 2850 obrotów na minutę. Nie jest to najwięcej, ale raczej łatwo i szybko naostrzy dłuto. Pod warunkiem, że skorzystasz z tarczy szlifierskiej o ziarnistości 60, a nie 120.

    Japońska Makita o dużej precyzji szlifowania

    Producent wyposażył bowiem urządzenie w dwie ściernice, jedną do ogólnych prac szlifierskich, a drugą do szlifowania precyzyjnego. To ciekawe rozwiązanie, ale uciążliwe, jeżeli szukamy czegoś głównie do obróbki narzędzi rolniczych i siekier.

    Miłym dodatkiem są oferowane w zestawie dodatkowe okulary ochronne, które raczej nie przydałyby się za bardzo i tak (to figura retoryczna, noście okulary). Ze względu na obustronną osłonę, która zabezpiecza nas przed iskrami, a którą można regulować bez użycia dodatkowych narzędzi.

    Makita GB801 plusy i minusy:

    • Niezła jakość wykonania
    • Dodatkowe okulary ochronne
    • Szeroka ściernica…
    • ...ale wąska przestrzeń ścieralna

    Makita GB801 oferta w Ceneo

    POrównanie szlifierek stołowych

    Żeby pozwolić wam na jeszcze prostsze porównanie między sobą wybranych przez nas modeli, przygotowaliśmy intuicyjną tabelę. Przedstawione są w niej najważniejsze parametry, które cechują szlifierki stołowe.

    Model

    Moc

    Prędkość obrotowa

    Rozmiary koła

    Bosch GBG 60-20 060127A400

    600 W

    3600 obr./min.

    200 mm, 25 mm

    Dedra DED7773

    900 W

    2950 obr./min.

    250 mm, 32 mm

    Metabo DS 200 619200000

    600 W

    2980 obr./min.

    200 mm, 25 mm

    DeWalt DW754

    415 W

    2750 obr./min.

    125 mm, 25 mm

    Makita GB801

    550 W

    2850 obr./min.

    395 mm; 15,9 mm

    Podsumowanie szlifierek stołowych

    W tym zestawieniu na pierwszym miejscu umieściliśmy sprzęt z linii profesjonalnej Boscha. Nie bez powodu. To mocna i wydajna szlifierka stołowa, która na pewno przepracuje lata w każdym warsztacie, nawet tym profesjonalnym.

    Druga jest polska Dedra. W stosunku cena-jakość nie znajdziemy wielu lepszych opcji. A przynajmniej na papierze, chociaż opinie internautów też są całkiem pozytywne. Jeżeli szukacie niedrogiego sprzętu i ma dla was znaczenie do czyjej kieszeni wpadają pieniądze - zainteresujcie się tym modelem.

    Poza tym na liście znalazły się też urządzenia Metabo, DeWalta i Makity. To niezłe sprzęty, w które warto zainwestować przy tworzeniu własnego warsztatu. Interesujące jest zwłaszcza japońskie urządzenie, ze względu na to, że jedna z jego ściernic ma wysoki współczynnik ziarnistości. Posłuży dzięki temu do pracy precyzyjnej.

    blog comments powered by Disqus
    Szlifierki stołowe |TOP 5|