PODPOWIEDZI:

Szlifierki taśmowe |TOP 7|

Poz.ObrazekNazwaNajlepsza cena
1Makita 9924DBMakita 9924DB1006 zł
2Bosch GBS 75 AE 0601274708Bosch GBS 75 AE 0601274708965 zł
3Makita M9400Makita M9400680 zł
4Bosch PBS 75 AE 06032A1120Bosch PBS 75 AE 06032A1120569 zł
5Black&Decker KA89EKBlack&Decker KA89EK542 zł
6Einhell RT-BS 75 4466230Einhell RT-BS 75 4466230299 zł
7Bosch PBS 75A 06032A1020Bosch PBS 75A 06032A1020469 zł
Szlifierki taśmowe |TOP 7|

Zdarta drewniana podłoga jest zmorą w twoim domu? Żona, dzieci i koty się skarżą, bo drzazgi po przejściu po niej zmieniają ich stopy (i łapy) w jeże? A może po prostu lubisz bawić się w drewnie i potrzebujesz do tego porządnego elektronarzędzia? Koniecznie zobacz nasze zestawienie szlifierek taśmowych.

Przedstawiane tu urządzenia należą do jednych z najbardziej opłacalnych. Z ich pomocą łatwo wstępnie wyrównasz drewnianą podłogę albo drzwi. Żaden porządny warsztat stolarski nie może się obyć bez takiego urządzenia.

Odrestaurowywanie drewnianej podłogi wymaga mocnego sprzętu

Szlifierka taśmowa - Jaka powinna być?

Przed przystąpieniem do dobierania odpowiedniej szlifierki taśmowej do swoich potrzeb zawsze warto zasięgnąć porady w związku z tym, co taki sprzęt może zaoferować. Zebrane na tej liście elektronarzędzia mają różne atrybuty - oto najistotniejsze z nich:

 • Ustawianie obrotów -  rzecz bardzo przydatna we wszelkiego rodzaju elektronarzędziach. Dzięki niej ustalimy, z jaką prędkością pracuje szlifierka. W ten sposób dostosujemy ją do pracy w różnych materiałach.
 • Worek na pył - rzecz, bez której szlifierka się nie obędzie. Wbudowany worek zbierający pył przy pracy. Należy pamiętać jednak, żeby pomimo tego nie korzystać z niej w słabo wentylowanym pomieszczeniu i bez maski.
 • Regulacja uchwytu - niektóre szlifierki mają dodatkowy regulowany uchwyt z przodu. Dzięki niemu poprawisz wygodę swojej pracy i łatwiej dociśniesz urządzenie do obrabianego podłoża.
 • Stojak - do pracy w pozycji odwróconej. Dzięki niemu możemy używać urządzenie stacjonarnie. W ten sposób na przykład wyprofilujemy mniejsze elementy drewniane.

Pył jest zmorą pracy ze szlifierkami

Jaka szlifierka taśmowa?

Zebrane tutaj szlifierki taśmowe na pewno posłużą wam przez lata. To sprzęty, które każdy ranking szlifierek umiejscowiłby w okolicach pierwszej dziesiątki. Jesteś ciekaw, jakie wybraliśmy urządzenia? Czytaj dalej!

Makita 9924DB

Szlifierka taśmowa od uznanego już przez wielu japońskiego producenta elektronarzędzi. Spory i solidny sprzęt do wielu różnych zastosowań.

Jeżeli szukasz szlifierki, która szybko obrobi powierzchnię roboczą, to Makita 9924DB na pewno się sprawdzi. Jej silnik pracuje z prądem o mocy 850 watów, co przekłada się na niezłe osiągi.

Makita 9924DB posłuży na przykład do naprawiania podłóg

Długości montowanej taśmy, wynosi 620 milimetrów, a prędkość przesuwu, którą osiąga to urządzenie, możemy liczyć nawet w 400 metrach na minutę. Będzie szlifowała efektywnie i bardzo szybko, ale mniej precyzyjnie.

Producent wyposażył jej worek na pył w szynę zamykającą, która ułatwi opróżnianie go. Skróci to czas potrzebny na tę czynność i ułatwi na dłuższą metę pracę z tą szlifierką taśmową.

Urządzenie jest mocne i z renomowanej firmy. Warto się nim zainteresować szukając narzędzia do domowego warsztatu, albo rozpoczęcia odrestaurowywania podłogi w starym domu.

Makita 9924DB plusy i minusy:

 • Niezła moc
 • Szybkie obroty
 • Dosyć ciężka…
 • ...co ma swoje plusy i minusy
 • Duża cena

Oferta w Ceneo Makita 9924DB

Bosch GBS 75 AE 0601274708

Wydajny sprzęt z profesjonalnej linii elektronarzędzi od niemieckiego giganta na tym rynku. Bosch GBS 75 AE Professional to poręczna szlifierka taśmowa na lata. Również dla półprofesjonalistów.

Jej silnik pracuje z mocą 750 watów. To dość dużo do zastosowań warsztatowych i nie tylko. Przełoży się na niezłe osiągi. Producent gwarantuje, że urządzenie poradzi sobie ze szlifowaniem, wygładzaniem i czyszczeniem powierzchni z drewna, tworzyw sztucznych i metalu.

Bosch GBS 75 AE należy do linii profesjonalnej

W zależności od nałożonej taśmy będzie możnanią nawet spróbować wyostrzyć narzędzia. Bosch zaleca używanie ze szlifierką takiej o długości 533 milimetrów. Sprzęt będzie w stanie przesuwać ją z prędkością od 200 do 330 metrów na minutę. Tak, jest możliwość wyboru prędkości urządzenia.

Ogólnie to całkiem wytrzymała szlifierka taśmowa. Jej koła zębate są metalowe, co gwarantuje długą żywotność. Rolki prowadzące zrobiono z kolei z aluminium. Jeżeli szukacie porządnego sprzętu do cięższych robót, sprawdźcie ten.

Bosch GBS 75 AE 0601274708 plusy i minusy:

 • Całkiem mocna
 • Możliwość regulacji szybkości
 • Jest wytrzymała
 • Brak większych minusów

Oferta w OleOle Bosch GBS 75 AE

Makita M9400

Kolejna i tańsza Makita na liście. Co ciekawe, o wyższym poborze mocy, ale o nieco niższych parametrach.

Silnik, w który wyposażona jest Makita M9400, pracuje z prądem o mocy 940 watów. Dzięki temu jest w stanie rozpędzić koła na tyle, aby taśma szlifierska poruszała się z prędkością 380 metrów na minutę. To nie jest zły wynik - urządzenie na pewno poradzi sobie szybko z każdym drewnem.

Makita M9400 jest wydajna i niedroga

Mogą się pojawić problemy z ergonomią - sprzęt waży 6,2 kilograma. To naprawdę dużo, zwłaszcza w przypadku urządzenia, które próbuje ci wyrwać się z rąk. Z tego względu ta Makita wymaga więcej uwagi przy pracy.

Producent dorzuca do niej dodatkowo uchwyt mocujący. Wraz z faktem, że obudowa silnika jest płaska, łatwo obrócisz szlifierkę i będziesz w stanie korzystać z niej stacjonarnie. W zestawie również dwie podkładki - grafitowa i korkowa - oraz taśma szlifierska o grubości 80.

Makita M9400 plusy i minusy:

 • Niezła cena
 • Bezproblemowe opróżnianie worka na pył
 • Wysoki pobór mocy
 • Bardzo ciężka
 • Krótki kabel

Oferta w Ceneo Makita M9400

Bosch PBS 75 AE 06032A1120

Ciekawa propozycja od Boscha w segmencie szlifierek taśmowych. Produkt z serii zielonej, przeznaczonej do zastosowań amatorskich i dla hobbystów.

W swoim segmencie cenowym to jedna z najwydajniejszych szlifierek. Silnik Bosch PBS 75 AE pracuje z mocą 750 watów, co daje już pewne pole do popisu przy obrabianiu drewna i nie tylko. Sprawnie usunie nadmiar materiału, za pomocą taśmy szlifierskiej o maksymalnej długości 533 milimetrów i prędkości od 200 do 350 metrów na minutę.

Bosch PBS 75AE ma funkcję regulacji prędkości

Wyposażona jest w system Bosch Electronic, który odpowiada za regulację prędkości obrotowej walców napędzających. Ze względu na to uzyskasz dobry efekt, pracując w materiałach o różnej odporności na ścieranie.

Oprócz tego producent zachwala szereg innych systemów - zmniejszający wibrację Bosch Low Vibration, automatyczny system napinania taśmy i mikrofiltracji. To sprowadza się na dobrą propozycję w tej cenie. Dla amatorów i nie tylko.

Bosch PBS 75 AE 06032A1120 plusy i minusy:

 • Szereg przydatnych technologii
 • Niezła moc
 • Regulacja prędkości
 • Brak większych minusów

Oferta w OleOle PBS 75AE Bosch

Black&Decker; KA89EK

Black&Decker; KA89EK jest szlifierką w sam raz do obróbki dużych powierzchni - blatów stołów, drzwi lub podłóg. W cenie około 500 złotych oferuje niezłe osiągi i sporo różnych dodatków.

Amerykański producent elektronarzędzi stworzył szlifierkę taśmową z w miarę wydajnym silnikiem, pracującym z mocą 750 watów i rozpędzającym taśmę szlifierską nawet do 250 metrów na minutę.

B&D KA89EK może posłużyć stacjonarnie

Warto przy tym pamiętać, że to urządzenie wyposażono w ręczną regulację obrotów, która pozwoli dostosować jego pracę do obrabianej powierzchni. W zestawieniu z ramką szlifierską, zapobiegającą wrzynaniu się elektronarzędzia w materiał, KA89EK będzie precyzyjnym rozwiązaniem dla każdego użytkownika.

Nawet dla warsztatu. Dodatkowy stojak do pracy w pozycji odwróconej stworzy sprawny substytut szlifierki stołowo-taśmowej, na przykład do obrabiania niewielkich elementów i ostrzenia narzędzi.

Black&Decker; KA89EK plusy i minusy:

 • Dodatkowa walizka i stojak
 • Niezła cena
 • Ramka szlifierska
 • Najniższa prędkość

Oferta w MediaExper Black&Decker KA89E

Einhell RT-BS 75 4466230

Najtańsza propozycja na liście. Nie oznacza to bynajmniej, że najgorsza. Einhell RT-BS 75 to szlifierka taśmowa do użytku domowego o wielu możliwościach.

Przede wszystkim posiada całkiem mocny silnik. Pracując z prądem o mocy 850 watów, wydajnie napędzi taśmę szlifierską i z pewnością poradzi sobie ze zeszlifowaniem drewna. Maksymalna prędkość, z jaką porusza się powierzchnia ścierająca, wynosi od 300 do 400 metrów na minutę.

Einhell jest najtańszy, ale nie najgorszy

To oznacza, że urządzenie jest bardzo szybkie. Trzeba je uważnie kontrolować, żeby przypadkiem nie zetrzeć nadmiaru materiału. Na szczęście producent wyposażył je też w regulację obrotów, za pomocą której łatwo dostosujesz jego parametry.

Oprócz tego miłym dodatkiem jest też trójstopniowo regulowana rękojeść przednia i beznarzędziowa wymiana taśmy. To urządzenie proste, ale ergonomiczne i będące wygodnym dodatkiem w każdym warsztacie hobbysty.

Einhell RT-BS 75 4466230 plusy i minusy:

 • Regulowana rączka
 • Niezła moc
 • Regulacja obrotów
 • Niska cena
 • Brak większych minusów

Oferta w MediaExpert Einhell RT-BS75

Bosch PBS 75A 06032A1020

Tańsza wersja wspomnianej już szlifierki taśmowej Boscha 75AE. Bosch PBS 75A kosztuje trochę mniej, ale jest nieco słabszy, a na dodatek pozbawiony regulacji obrotów.

Nie oznacza to, że nie przyda się w warsztacie początkującego stolarza. Zamontowana na nim taśma szlifierska o długości 533 milimetrów i maksymalnej szerokości 76 porusza się z prędkością 350 metrów na minutę. To dość, aby łatwo obrobić drewno, a przy odrobinie samozaparcia wyszlifować też metal.

Bosch PBS 75 A to tani i wydajny sprzęt

Poza 710-watowym silnikiem o wielu możliwościach producent wyposażył tę szlifierkę w kilka różnych przydatnych funkcji. To produkt o lepszej ergonomii za sprawą zmniejszonych wibracji i zdejmowanej rękojeści dodatkowej. Dodatkowo większość pyłu powstałego przy obróbce jest wciągana do pojemnika i filtrowana przez system mikrofiltracji.

Bosch PBS 75A to niedrogie rozwiązanie dla osób szukających szlifierki ze średniej półki do obróbki dużych powierzchni. Pomimo braku zaawansowanych systemów regulacji przyda się w pracy z dowolnym materiałem. Trzeba z niej tylko korzystać ostrożnie.

Bosch PBS 75A 06032A1020 plusy i minusy:

 • Nadal niezła moc
 • Dosyć lekka
 • System mikrofiltracji
 • Brak regulacji obrotów

Oferta w MediaExpert Bosch PBS75A

Porównanie szlifierek taśmowych

Z pomocą zebranych w tej zgrabnej tabeli danych, łatwo porównasz między sobą poszczególne szlifierka taśmowe z tego zestawienia. Zawsze warto poczytać o sprzęcie przed wyborem, ale informacje tu zawarte mogą być szybkim sposobem na wykluczenie niektórych urządzeń.

Model

Moc

Prędkość

Długość taśmy

Ciężar

Makita 9924DB

850 W

400 m/min.

620 mm

4,8 kg

Bosch GBS 75 AE 0601274708

750 W

200-330 m/min.

533 mm

3,4 kg

Makita M9400

940 W

380 m/min.

610 mm

6,2 kg

Bosch PBS 75 AE 06032A1120

750 W

200-350 m/min.

533 mm

3,5 kg

Black&Decker; KA89EK

750 W

120-250 m/min.

533 mm

b/d

Einhell RT-BS 75 4466230

850 W

300-400 m/min.

533 mm

3,1 kg

Bosch PBS 75A 06032A1020

710 W

350 m/min.

533 mm

3,4 kg

Podsumowanie szlifierek taśmowych

Na czele zestawienia pojawiła się całkiem niezła Makita. To sprzęt z półki profesjonalnej, który nie zawiedzie cię przez lata, ale będzie dosyć drogim nabytkiem i raczej odradzanym amatorom.

Numer dwa - Bosch. Znowu sprzęt profesjonalny, bo z linii niebieskiej. Nie należy do najtańszych, ale wraz z wygodną regulacją obrotów powinien być ergonomicznym i wydajnym elektronarzędziem dla każdego.

Trójka to kolejna Makita. Tym razem znacznie tańsza i dużo cięższa. Oprócz tego ma spore zapotrzebowanie na moc i dosyć krótki kabel zasilający. Mimo wszystko spełni swoje zadanie.

Poza tym w zestawieniu pojawiły się też dwa Bosche z linii zielonej (droższy jest nieco wydajniejszy i ma regulację obrotów), Black&Decker; z wieloma przydatnymi dodatkami i niepozorny Einhell, który pobija większość konkurentów na swojej półce cenowej.

blog comments powered by Disqus
Szlifierki taśmowe |TOP 7|