PODPOWIEDZI:

Sokowirówka do 500 zł | TOP 5 |

Poz.ObrazekNazwaNajlepsza cena
1Adler AD 4124Adler AD 4124319 zł
2Sencor SJE 5050SSSencor SJE 5050SS375 zł
3Götze & Jensen JM701X InoxGötze & Jensen JM701X Inox319 zł
4Philco PHJE 5010Philco PHJE 5010379 zł
5Bosch VitaJuice 3 MES3500Bosch VitaJuice 3 MES3500399 zł
Sokowirówka do 500 zł | TOP 5 |

Sokowirówka do 500 zł ucieszy wielbiciela zdrowego odżywiania oraz osobę lubiącą eksperymentować ze smakami soków. Za chwilę poznasz TOP 5 sokowirówek dla bardziej wymagających użytkowników.

Urozmaicony sok z dużą dawką witamin zapewni Ci niezawodna sokowirówka do 500 zł. Regularne picie soków dobrze wpływa między innymi na urodę (cerę), zdrowie, nastrój. Przykłady unikatowych sokowirówek poznasz już dzisiaj.

Ranking sokowirówek zawiera aktualne zestawienia sprzętu o pozytywnym stosunku jakości do ceny.

Sokowirówka do 500 zł – Opinie

1. Adler AD 4124

sokowirówka do 500 zł Adler AD 4124
Maksymalna moc2000 W
Liczba prędkości5
Pojemność zbiornika na miąższb/d
Pojemność dzbanka na sok1 l
Średnica otworu wsadowego80 mm
CenaAdler AD 4124 oferta w Ceneo

Wyjątkowa sokowirówka do 500 złAdler AD 4124 z czytelnym wyświetlaczem LCD zyskała wiele pozytywnych opinii. Powodem jest choćby maksymalna moc dochodząca do nawet 2000 W, zgrabna i stabilna konstrukcja, 5 prędkości czy dotykowe przyciski. Ma najszerszy otwór wsadowy (średnica 80 mm), więc nie ma tu mowy o żadnym traceniu czasu na drobniejsze krojenie produktów.

Z tak wydajną sokowirówką bardzo szybko przyrządzisz sok z owoców i warzyw. Pojemnik na sok ma pokrywkę, która zapobiega ewentualnemu rozlewaniu podczas przenoszenia. Zaletą jest ochrona przed uruchomieniem przy złym montażu. Sokowirówka prezentuje się bardzo nowocześnie, nie pracuje z drażniącą głośnością. W zestawie dołączono wyprofilowaną szczoteczkę do czyszczenia.

2. Sencor SJE 5050SS

dobra sokowirówka Sencor SJE 5050SS
Maksymalna moc1200 W
Liczba prędkości5
Pojemność zbiornika na miąższ2 l
Pojemność dzbanka na sok1 l
Średnica otworu wsadowego75 mm
CenaSencor SJE 5050SS oferta w Media Expert

Sokowirówka do 500 złSencor SJE 5050SS wyróżnia się wyświetlaczem LCD, 5 poziomami obrotów dla najlepszego dostosowania do danego owocu oraz silnikiem o mocy aż 1200 W. Urządzenie osiąga poziom hałasu 85 dB, co jest znośnym wynikiem. Do atutów zalicza się automatyczne oddzielanie miąższu, solidne wykonanie ze stali nierdzewnej, wysokiej jakości filtr, antypoślizgową konstrukcję, jak również duży otwór podający.

Zastosowano potrójną ochronę bezpieczeństwa. Pokrywa jest przezroczysta, zatem masz kontrolę nad procesem przyrządzania soku. Akcesoria prosto i szybko wyczyścisz. Przewód zasilający ma długość 1,2 m.

3. Götze & Jensen JM701X Inox

sokowirówka w cenie do 500 zł Götze & Jensen JM701X Inox
Maksymalna moc900 W
Liczba prędkości5
Pojemność zbiornika na miąższ2 l
Pojemność dzbanka na sok1 l
Średnica otworu wsadowegob/d
CenaGötze & Jensen JM701X Inox oferta w Ceneo

Kolejną sokowirówką nieprzekraczającą ceny 500 zł jest Götze & Jensen JM701X Inox o mocy 900 W. Chwalona za gumowe nóżki, dotykowy panel sterowania ułatwiający obsługę, 5 poziomów obrotów, a także odporną na uszkodzenia obudowę ze stali nierdzewnej. Duży zbiornik na miąższ oznacza rzadszą konieczność czyszczenia w trakcie wyciskania soku dla całej rodziny. Ostrza i sito są niezwykle wytrzymałe.

Do wylotu soku możesz podstawić dołączony 1-litrowy pojemnik bądź jakąkolwiek szklankę. Użytkowanie jest bezpieczne, gdyż producent zadbał o zabezpieczenie przed przegrzaniem i blokadę przed włączeniem sprzętu bez założonej pokrywy. Demontowane części sokowirówki z powodzeniem umyjesz w zmywarce. W komplecie otrzymasz praktyczną szczoteczkę do czyszczenia sita. Sokowirówka osiąga prędkość do 16500 obrotów na minutę, więc sok jest wyciskany do ostatniej kropli.

4. Philco PHJE 5010

sokowirówka do 500 zł Philco PHJE 5010
Maksymalna moc800 W
Liczba prędkości2
Pojemność zbiornika na miąższ2 l
Pojemność dzbanka na sok1 l
Średnica otworu wsadowego75 mm
CenaPhilco PHJE 5010 oferta w Media Expert

Sokowirówka do twardych i miękkich produktówPhilco PHJE 5010 charakteryzuje się stalowym, drobnym sitkiem, 2-stopniową regulacją prędkości, 1,1-metrowym kablem zasilającym i osobnym naczyniem na sok.

Sokowirówka w cenie do 500 zł nie wymaga krojenia owoców i warzyw na mniejsze kawałeczki, gdyż otwór jest duży i zmieścisz cały produkt. Konstrukcja jest stabilna, składanie elementów szybkie, a obsługa wygodna oraz intuicyjna (pokrętło do regulacji obrotów, wyłącznik bezpieczeństwa).

5. Bosch VitaJuice 3 MES3500

sokowirówka do 500 zł Bosch VitaJuice 3 MES3500
Maksymalna moc700 W
Liczba prędkości2
Pojemność zbiornika na miąższ2 l
Pojemność dzbanka na sok1,5 l
Średnica otworu wsadowego73 mm
CenaBosch VitaJuice 3 MES3500 oferta w Media Expert

Zestawienie sokowirówek do 500 zł zamyka Bosch VitaJuice 3 MES3500. Ta nowoczesna sokowirówka cechuje się pojemnymi zbiornikami na miąższ i sok, wykonaniem ze stali nierdzewnej i tworzywa sztucznego wolnego od BPA oraz możliwością mycia części w zmywarce (poza tą z silnikiem). Wylot wyposażono w blokadę kapania, tak aby blat był czysty. Sitko wykonano ze stali szlachetnej.

Sokowirówka Bosch poradzi sobie zarówno z twardymi, jak i miękkimi składnikami. Ochrona Safety Stop nie dopuści do pracy urządzenia w przypadku błędnie zamontowanych części lub nieprawidłowego zamknięcia. W chwili otwarcia pokrywy, sprzęt automatycznie się wyłącza. Aluminiowy zacisk zapobiega przeciekaniu. Plusem są gumowe nóżki ograniczające ryzyko przesuwania się po blacie, a także przydatny schowek na przewód.

Czym się różni sokowirówka do 300 zł od tej do 500 zł?

Chcąc wydać 200 zł więcej na sprzęt, wypada wiedzieć, czy warto dopłacić tę kwotę i czego można w zamian oczekiwać.

  • Moc - między tanią sokowirówką a tą droższą widać szczególną różnicę w mocy. W sokowirówkach do 500 zł dochodzi ona nawet do 2000 W, co przekłada się na wydajniejszą pracę.
  • Pojemność - niemal wszystkie zbiorniki na miąższ oferują pojemność rzędu 2 l. W tanich sokowirówkach do 300 zł wartość wahała się między 1,2 l a 2,5 l. Jeżeli chodzi o dzbanki na sok, to tutaj są one większe (od 1 l do 1,5 l).
  • Ilość prędkości - w niedrogich sokowirówkach spotkasz się z maksymalnie 2-stopniową regulacją obrotów. W droższych modelach jest to nawet 5 poziomów, dzięki czemu idealnie dostosujesz prędkość do danego produktu. Doskonale poradzi sobie z twardymi składnikami.
  • Wielkość otworu wsadowego - dopłacając niecałe 200 zł, zyskasz większy otwór wsadowy. Ich średnice wynoszą 73 mm, 75 mm lub nawet 80 mm. Pozbawia Cię to konieczności krojenia owoców na drobniejsze kawałki. Nie wysilasz się i nie tracisz czasu, tylko wrzucasz produkty w całości.
  • Jakość wykonania - obudowy często są wykonane z wytrzymałej stali nierdzewnej i tworzyw wolnych od BPA. Stalowe, drobne sitka zapewnią aksamitnie gładki sok. Każda droższa sokowirówka jest stabilna, nie ma również mowy o przeciekaniu. Przy okazji wyglądają bardzo nowocześnie, a ich kultura pracy jest na dobrym poziomie.
  • Mycie - czyszczenie sokowirówki do 500 zł nie jest skomplikowane. Montaż i demontaż części jest prosty, wszystkie elementy (poza silnikiem) umyjesz w zmywarce. Blat dookoła urządzenia jest czysty, bo sprzęt ma blokadę kapania. W zestawie często znajdziesz szczoteczki do czyszczenia sitka.
  • Dodatkowe udogodnienia - licz na udogodnienia, które ułatwią korzystanie. Mowa o schowkach na przewód, wyświetlaczach LCD, panelach dotykowych.

Podsumowanie

Sokowirówki do 500 zł oferują znacznie lepsze parametry niż najtańsze modele. Różnice widać przede wszystkim w ich mocy, dodatkowych funkcjach, pojemnościach czy też regulacjach prędkości. Jak zawsze pojawił się bezpieczny sprzęt znanych firm. Z takim pomocnikiem wyciśnięcie zdrowego soku dla całej rodziny nie będzie dużym wyzwaniem.

Linki do zaufanych sklepów znajdziesz w tabelce na samej górze, z kolei szersze opisy danego modelu znajdziesz w bazie sokowirówek. Podziel się własnymi doświadczeniami w sekcji komentarzy. Może znasz jakiś wyjątkowy przepis na pyszny sok?

Zobacz również:

blog comments powered by Disqus
Sokowirówka do 500 zł | TOP 5 |