PODPOWIEDZI:

Jaki telewizor do 5000 zł |TOP 5|

Poz.ObrazekNazwaNajlepsza cena
1Sony KD-55XG9505Sony KD-55XG95054489 zł
2Samsung QE55Q80RATSamsung QE55Q80RAT4490 zł
3LG 65SM8600LG 65SM86004499 zł
4LG OLED55B9PLALG OLED55B9PLA4799 zł
5Sony KD-65XF9005Sony KD-65XF90054999 zł
Jaki telewizor do 5000 zł |TOP 5|

W dzisiejszym materiale bierzemy się za telewizory z wyższej półki i na zakup przeznaczamy do 5000 zł. Po sprzęcie w tej cenie można oczekiwać bardzo dobrego obrazu, matrycy ze świetnymi parametrami, jak i wielu przydatnych funkcji.

Muszę przyznać, że wbrew pozorom w ofertach sklepów nie ma ogromnego wyboru, jeżeli chodzi o TV do 5000 zł, chociaż trudno narzekać na jakość urządzeń w tym przedziale cenowym. Najwięcej propozycji znajdziemy u trzech wielkich producentów, czyli Sony, Samsunga oraz LG - i tylko ich produkty trafiły do dzisiejszego zestawienia. Znajdziemy tu wielkości 55 i 65 cali, różne rodzaje matryc oraz inne systemy smart. Wszystkie jednak prezentują bardzo wysoką jakość i każdy znajdzie coś dla siebie!

Polecane telewizory do 5000 zł

  • Sony KD-55XG9505 - na pierwszy ogień idzie telewizor, który osobiście najbardziej polecam spośród ekranów LCD LED. Sony KD-55XG9505 to półka premium. Oferuje wszystko co powinno posiadać tego typu urządzenie. Wysoka jasność 600 Nitów, matryca VA 120 Hz oraz dobrze działający system lokalnego wygaszenia. Te wszystkie parametry zapewniają obraz najwyższej jakości, o niesamowitym kontraście i wysokiej płynności. Za utrzymanie kolorów w ryzach odpowiada procesor X1 Ultimate oraz technologia Triluminos. Kolejne systemy X-motion Clarity oraz 4K-Xreality Pro odpowiadają za jakość szczegółów oraz gładkość ruchów. Sony obsługuje obrazy HDR10, Dolby Vision i HLG. Do obsługi systemu smart wykorzystuje platformę Android. Działa zaskakująco szybko i sprawnie. Coś miłego dla graczy to niski input lag na poziomie 18 ms.
  • Samsung QE55Q80RAT - w naszym zestawieniu nie mogło zabraknąć też QLED-a. Do 5000 zł warto zastanowić się nad wyborem 55-calowego modelu z serii Q80R. Oferuje szybką matrycę i mocne kolory. Posiada 6-strefowy system lokalnego wygaszenia. Ekran osiąga wysoką jasność (szczytowo 1000 Nitów), co może przemawiać dla tych, którzy będą używali telewizora w jasnym salonie. Samsunga pochwalę także za wyświetlanie 100% szerokiej palety barw DCI-P3. Małym minusem jest brak obsługi formatu Dolby Vision, zostaje więc HDR10+. Model Q80R będzie dobrą propozycją dla tych, którzy chcą mieć system Smart TV łatwy w obsłudze i działający intuicyjnie. Tizen, w który wyposażony jest Samsung, właśnie tak działa. Dobra informacja dla graczy - bardzo niski input lag na poziomie 15 ms oraz system Free Sync poprawią płynność rozgrywki.
  • LG 65SM8600 - coś większego? Proszę bardzo! W kwocie około 4500 zł kupimy telewizor z 65-calowym ekranem. Wiąże się to jednak z pewnymi ograniczeniami - matryca podświetlana jest krawędziowo. Przekłada się to na nieco gorszą produkcję czerni, która z włączonym systemem lokalnego wygaszenia jest nawet przyzwoita, jednak nie działa zbyt precyzyjnie. Z plusów mamy tu matrycę IPS 120 Hz, która cechuje się dobrymi kątami widzenia, całkiem przyzwoitą jasność na poziomie 400 nitów, oraz dobry system Smart TV i pilot magic, który ułatwia obsługę urządzenia. Jest również sztuczna inteligencja pomagająca zarówno w wyszukiwaniu treści, jak i produkcji obrazu. LG oferuje żywe i naturalne kolory; jest zgodność z wszelkimi formatami wysokiej rozpiętości tonalnej HDR, Dolby Vision oraz HLG. Gracze też powinni być zadowoleni, ponieważ input lag wynosi około 14 ms.
  • LG OLED55B9PLA - nie jest łatwo, ale okazuje się, że do 5000 zł możemy mieć także nowy telewizor z matrycą OLED! Co prawda jest to urządzenie z 2019 roku, ale dla zwolenników tej technologii będzie to najlepsze rozwiązanie. Sprzęt oferuje niesamowitą czerń i nieskończony kontrast, bardzo dobrze się go ogląda, szczególnie pod kątem filmowych seansów. Idealne rozwiązanie dla kinomaniaków, którzy cenią sobie kontrast i realizm. Do tego bardzo dobre odwzorowanie efektu HDR. Współpraca z wszystkimi technologiami: HDR10, Dolby Vision oraz HLG. Szeroka paleta barw i płynny ruch. Dla graczy bardzo zadowalający input lag na poziomie 14 ms. Smart TV oparte na webOS 4.5 z asystentem głosowym.
  • Sony KD-65XF9005 - wracamy do 65-calowej matrycy. Warto czasami poszukać jej spośród wyższej półki telewizorów, jednak z 2018 roku. Sony KD-65XF9005 ciągle jest w sprzedaży i uważam, że warto się nim zainteresować. Konstrukcyjnie jest bardzo zbliżony do modelu 9505, posiada matrycę VA 120 Hz. Tworzy bardzo głęboką czerń i dobrze zarządza ruchem oraz kolorami. Zapewnia dobrą jasność 500 nitów oraz współpracuje z wszystkimi systemami wysokiej rozpiętości tonalnej: HDR10, Dolby Vision i HLG. Nie oferuje tak niskiego input lagu jak poprzednicy, chociaż 30 ms to nie jest jakiś tragiczny wynik. Smart TV standardowo, jak to w Sony, oparty jest na systemie Android.

Czego możemy oczekiwać od telewizorów w cenach do 5000 zł?

Poruszając się w przedziale cenowym do 5000 zł, zdecydowanie możemy mieć duże oczekiwania wobec danych technicznych oraz funkcjonalności telewizora. Tego typu ranking telewizorów daje duże możliwości w doborze sprzętu. Mówimy tu o urządzeniach 4K Ultra HD z górnych przedziałów jakościowych, a czasami nawet modelach premium, na przykład z ubiegłego roku.

Dlatego poza matrycą 120 Hz standardem jest bezpośrednie podświetlenie LED oraz systemy lokalnego wygaszenia, które pogłębiają czerń. Każdy producent stosuje też specjalne procesory polepszające zarówno jakość kolorów, jak i płynność ruchu. Telewizory do 5000 zł powinny zaspokoić oczekiwania nawet wybrednych użytkowników za sprawą dobrego balansu pomiędzy jasnością a kontrastem i czernią.

Mówiąc o obrazie Ultra HD, możemy spodziewać się wysokiej jasności, tak aby efekt HDR był na zadowalającym i wysokim poziomie.

Dobrze szukając, znajdziemy nawet propozycję z matrycą OLED, która ma wielu fanów i swoje konkretne plusy: nieskończoną czerń i mocne, bardzo kontrastowe kolory.

Widać pewien przeskok w stosunku do telewizorów do 4000 zł, nie wspominając o telewizorach do 3000 zł

Dlaczego warto wydać na telewizor sumę do 5000 zł?

Ponieważ w tej cenie otrzymamy dobrze dopracowane i stosunkowo duże ekrany. Telewizory świetnie radzące sobie praktycznie w każdych warunkach, jak i z różnymi rodzajami materiałów wideo. Wypada to podobnie do jeszcze droższych telewizorów do 6000 zł.

Kupując telewizor za 5000 zł, powinieneś być zadowolony zarówno z filmowego klimatu podczas wieczornych seansów, jak i mocnych kolorów. Nie brakuje też jasności do oglądania w dzień, a zarządzanie ruchem w szybkich scenach zazwyczaj jest zadowalająco dobre.

Producenci nie zapomnieli również o graczach, przecież podłączenie konsoli czy komputera do dużego ekranu to coraz częściej spotykany element rozrywki domowej. Każdy z proponowanych telewizorów ma stosunkowo niski input lag, a niektóre oferują nawet dodatkowe systemy służące do łatwej synchronizacji częstotliwości odświeżania.

Ostatecznie, każdy telewizor oferuje dobry system smart oraz mocny procesor. Szeroki dostęp do wielu aplikacji, szybkie działanie czy asystent głosowy nie są już żadnym zaskoczeniem w tej klasie urządzeń.

Zobacz też:

blog comments powered by Disqus
Jaki telewizor do 5000 zł |TOP 5|