PODPOWIEDZI:
Budżetowe słuchawki, które warto kupić? Pierwsze wrażenia z modelami Baseus

Jaki telewizor do 2000 zł? |TOP 5|

Poz.ObrazekNazwaNajlepsza cena
1Xiaomi Mi LED TV 4S 55Xiaomi Mi LED TV 4S 551999 zł
2LG 55UM7100LG 55UM71001772 zł
3Samsung UE50RU7472Samsung UE50RU74721779 zł
4Toshiba 55UA3A63DGToshiba 55UA3A63DG1889 zł
5Philips 50PUS6754/12Philips 50PUS6754/121699 zł
Jaki telewizor do 2000 zł? |TOP 5|

W dzisiejszym zestawieniu zajmiemy się wyborem uniwersalnego telewizora w kwocie do 2000 zł. Czy jest to suma, w której znajdziemy solidny produkt z dobrym obrazem i bogatą funkcjonalnością?

Specjalnie dla Was przebrnęliśmy przez oferty polskich sklepów, aby znaleźć 5 najciekawszych telewizorów Ultra HD 4K w cenie do 2000 zł.

Założyliśmy sobie, że mają to być telewizory, które będą dobre do filmów Ultra HD i codziennej telewizji, a przy tym bardzo funkcjonalne, czyli oparte o porządny system Smart TV. To stałe wymogi praktycznie w każdym rankingu telewizorów.

Dodatkowo na każdym z polecanych telewizorów można oglądać sport czy grać w gry, jednak te możliwości z racji na nieco wolniejsze matryce należy traktować z lekkim przymrużeniem oka.

Polecane telewizory do 2000 zł

Stosunkowo niski budżet na nowy telewizor nie przeszkodził nam w wyłonieniu naprawdę fajnego sprzętu. Oto 5 czołowych propozycji:

  • Xiaomi Mi LED TV 4S 55 - do 2000 zł jesteśmy w stanie kupić model 43-calowy za około 1699 zł (czyli Xiaomi Mi TV 4S 43 cale, który testowałem) lub 55-calowy za 1999 zł. Telewizor oferuje jakość Ultra HD (3840x2160) oraz zgodność z obrazami HDR. Dzięki matrycy IPS oraz bezpośredniemu podświetleniu LED możemy spodziewać się mocnych kolorów, przyzwoitej czerni oraz dobrego oglądania nawet pod kątami. Producent wyposażył tę serię telewizorów w bardzo wszechstronny system Smart TV oparty na Androidzie 9.0. Jest także Asystent Głosowy od Google oraz Chromecast. Na uwagę zasługuje aluminiowe wykończenie, które odróżnia go od plastikowej konkurencji.
  • LG 55UM7100 - pod względem parametrów jest to telewizor bardzo zbliżony do wcześniejszego Xiaomi. Również oferuje rozdzielczość Ultra HD oraz obsługę obrazów HDR. Wyposażony jest w matrycę IPS z bezpośrednim podświetleniem LED. Obraz jest ładny i z mocnymi kolorami. Dobrze sprawdza się jako telewizor do korzystania na co dzień. Korzyścią może być cena, ponieważ 55-calowy ekran kupimy za mniej niż 1800 zł. LG 55UM7100 wyposażony jest w system Smart TV oparty na webOS 4.5. System łatwy w obsłudze i z ogromną funkcjonalnością. Jednak aby w pełni z niego korzystać, należy dokupić opcjonalny pilot Magic.
  • Samsung UE50RU7472 - w tym przypadku w cenie do 2000 zł proponuję telewizor z nieco mniejszym, bo 50-calowym ekranem. Samsung UE50RU7472 wyróżnia się spośród poprzedników rodzajem matrycy. Zastosowano tu konstrukcję VA, która co prawda jest podświetlana krawędziowo, ale oferuje lepszy poziom czerni i wyższy kontrast. Poza tym dobre i naturalne kolory, za które warto pochwalić Samsunga. Z podstawowych danych mamy tu do czynienia z obrazem 4K (3840x2160), obsługą formatu HDR oraz 60 Hz odświeżaniem. Do obsługi urządzenia dostępny jest system Smart TV oparty na platformie Tizen. Łatwy w korzystaniu i z dużą ilością dostępnych aplikacji.
  • Toshiba 55UA3A63DG - pomimo że Toshiba nie jest najmocniejszą marką wśród telewizorów, może zaskoczyć oferowanymi parametrami. 55-calowy telewizor Ultra HD, czyli testowana przeze mnie Toshiba 55UA3A63DG, oferuje matrycę z bezpośrednim podświetleniem. Dodatkowo szczyci się niezłą jasnością na poziomie 350 nitów. Z innych plusów wymienię współpracę z wszystkimi formatami obrazów wysokiej rozpiętości tonalnej, czyli HDR, HLG oraz Dolby Vision. Ekran zapewnia bardzo dobre kolory oraz dobrze skonfigurowany obraz, zarówno pod oglądanie w dzień, jak i wieczorne seanse filmowe. Do obsługi systemu Smart TV wykorzystano platformę Android wraz z Asystentem Głosowym Google, jak i Chromecastem. Niczego pod tym względem nie powinno zabraknąć.
  • Philips 50PUS6754/12 - ostatnia propozycja to znów nieco mniejszy ekran o przekątnej 50 cali. Warto jednak na niego zwrócić uwagę, tym bardziej jeśli lubimy autorskie podświetlenie Philipsa, czyli Ambilight. Poza tym PUS6754 oferuje bardzo ciekawe parametry: matryca VA z bezpośrednim podświetleniem, współpraca z formatami HDR oraz Dolby Vision. Dobrze się to przekłada zarówno na wyświetlanie standardowych obrazów z telewizji, jak i filmów w wysokiej rozdzielczości Ultra HD. Telewizor sprawdzi się w salonie dziennym oraz pokoju kinowym, szczególnie gdy włączymy podświetlenie Ambilight i jesteśmy fanami takiego rozwiązania. Philips oparł swój system Smart TV o oprogramowanie Saphi. Nie jest to co prawda platforma tak bogata w funkcje jak Android czy webOS, ale pochwalić można ją za prostotę użytkowania - nawet dla osób, które nie lubią uczyć się nowinek technicznych

Czego możemy oczekiwać od telewizora w kwocie do 2000 zł?

Musimy być świadomi, że wybierając telewizor w niewysokich cenach, będziemy krążyć pomiędzy modelami z podstawowych półek i zawsze będzie się to wiązało z pewnym kompromisem.

  • Pierwsza rzecz, czyli rozdzielczość - w tym przypadku nie problem o model 4K, nieco gorzej już będzie z wyświetlaniem trybów HDR, bo nie każdy model jest w stanie współpracować z wszystkimi dostępnymi na rynku formatami.
  • Powinniśmy się spodziewać przeciętnych jasność w granicach 300-400 nitów, co może nieco doskwierać (zwłaszcza w dzień i w pomieszczeniu z dużą ilością okien).
  • Mówiąc o kolorach i kontrastach, wszystko będzie zależało od rodzaju matrycy. Modele z matrycą VA zaoferują lepszą czerń i kontrast, a te oparte o ekran IPS nieco jaśniejsze i bardziej żywe kolory oraz lepsze kąty oglądania.
  • W ofercie producentów bez problemu znajdziemy też telewizory z bezpośrednim podświetleniem Direct LED, jednak trudno tu szukać systemów lokalnego wygaszenia, które poprawiają czerń.

Mimo powyższych kompromisów telewizory do 2000 zł (przynajmniej te, które dla Was wybraliśmy) wystarczą wielu osobom do oglądania treści z lepszych źródeł niż naziemna telewizja. Usługi VOD nie są im straszne, choć z drugiej strony widać różnicę np. w stosunku do telewizorów do 4000 zł.

Dobry system Smart TV do 2000 zł? Czy to możliwe?

Czy w kwocie do 2000 zł jesteśmy w stanie znaleźć dobry Smart TV? Bez problemu!

Pod tym kątem mógłbym powiedzieć, że producenci nawet nas rozpieszczają. Właściwie każdy telewizor wyposażony jest w swój system Smart i są to rozwiązania bardzo bogate zarówno w funkcjonalności, jak i ilość dostępnych aplikacji. Jest podobnie jak z telewizorami do 3000 zł (a nawet i droższymi).

Dużo telewizorów opartych jest o system Android z wbudowanych Chromecastem oraz Asystentem Głosowym Google. Niektórzy producenci, tacy jak LG czy Samsung, stosują swoje rozwiązania (webOS i Tizen), które wcale nie ustępują jakością ani możliwościami.

Zobacz też:

blog comments powered by Disqus
Jaki telewizor do 2000 zł? |TOP 5|