PODPOWIEDZI:

Toshiba 55UA3A63DG - Test niedrogiego Smart TV 4K

Przyznam, że o ile zdarzają się telewizory, które w niskiej cenie potrafią zaoferować przyzwoity obraz, to często bywa gorzej z ich funkcjonalnością. Myślę jednak, że i to się zmienia, bo znalazłem ciekawą propozycję, która łączy w sobie jedno i drugie. Jest to sprzęt od Toshiby, który z pewnością warto brać pod uwagę. Przed Tobą test Toshiby 55UA3A63DG.

Toshiba 55UA3A63DG

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
24 GŁOSÓW
ZALETY
  • Dobrej jakości obraz
  • Świetny system Smart TV
  • Dobra czerń
WADY
  • Przeciętnej jakości dźwięk

Toshiba 55UA3A63DG - czyli niedrogi telewizor aspirujący wysoko. Nawet na wstępie mogę przyznać, że praktycznie pod każdym względem. Bo zarówno cieszy oko ładnymi kolorami, jak i oferuje mnóstwo funkcjonalności smart dzięki wbudowanemu systemowi Android TV.

Cena testowanego modelu:

Toshiba 55UA3A63DG oferta w sklepie

Ceny telewizorów Toshiba UA3A63DG

  • 65” -  3 099 zł
  • 55” -  1 999 zł
  • 50” -  1 849 zł
  • 49” -  1 799 zł
  • 43” -  1 699 zł

Toshiba 55UA3A63DG ceny wszystkich wariantów

Ceny są bardzo przystępne, a dotyczą przecież serii, która dopiero co wchodzi na rynek. A z czasem będzie jeszcze taniej. Ale co właściwie za te kwoty dostaniesz? Czy warto? Zapraszam do wniosków z testu.

Toshiba 55UA3A63DG – cechy ogólne

Ekran otoczony jest bardzo zwyczajną czarną ramką, wykończoną na wysoki połysk. Estetycznie, ale jednak bez wodotrysków.

Ciekawiej jest na dole, ponieważ aluminiowa listwa z logiem producenta i diodą oznaczającą działanie lub stan spoczynku dodaje telewizorowi nieco klasy. W postaci takiej jak u mnie, czyli stojącej na biurku, ze srebrną podstawą prezentuje się naprawdę dobrze.

Toshiba 55UA3A63DG listwa z logiem

Brak dodatkowych napisów czy elementów stylistycznych, co osobiście uznaję za plus.

Niby można powiedzieć, że nie ma nad czym się rozczulać, jednak spoglądając na ceny, wygląda to naprawdę atrakcyjnie.

Toshiba 55UA3A63DG dioda na listwie

Podobne odczucia miałem, gdy pierwszy raz wziąłem w rękę pilota. Wykonany z plastiku i bardzo lekki, z delikatną świecącą obwódką. Jest czytelny i już po chwili pozwala z łatwością przyzwyczaić się do rozkładu przycisków.

Zdradza też nieco funkcjonalność drzemiącą w środku urządzenia. Znajdziemy przycisk Home, bezpośrednie przejście do aplikacji Netflix i Youtube oraz przycisk do wyszukiwania głosowego.

Toshiba 55UA3A63DG pilot

Toshiba 55UA3A63DG – możliwości telewizora

Toshiba 55UA3A63DG to telewizor oferujący jakość Ultra HD, a więc pracuje w rozdzielczości 4K. Jest tu także wysoka rozpiętość tonalna, czyli wsparcie dla HDR oraz Dolby Vision.

Matryca z częstotliwością odświeżania 60 Hz może nie zachwycać, jednak jest to standard w tej cenie. Warto pochwalić Direct LED, czyli ekran z bezpośrednim podświetleniem. Dzięki temu cechuje się dużą równomiernością kolorów bez zauważalnych przebarwień czy zaciemnień.

Toshiba 55UA3A63DG wygląd w salonie

Dodatkowo producent wyposażył ten telewizor  we wszelkie niezbędne złącza: 4 x HDMI, 2 x USB, antena, VGA, wejście audio (RCA), wejście słuchawkowe, wyjście audio (optyczne), LAN, Common Interface Plus.

Toshiba chwali się współpracą z firmą Onkyo, która to podobno zadbała o jakość dźwięku. W tym przypadku muszę przyznać, że nie do końca ta współpraca im się układała, bo i tak do pełnej rozrywki lepszy będzie przeciętny soundbar lub zestaw kina domowego. Chwalić się jednak mogą innymi rozwiązaniami - tymi skierowanymi w stronę poprawy jakości obrazu.

Toshiba 55UA3A63DG – jakość obrazu

Trzy technologie: Tru Flow, Tru Micro Dimming oraz Tru Resolution. Odpowiadają one po kolei za płynność ruchu, zarządzanie czernią i kontrastem oraz za skalowanie materiałów niższej rozdzielczości do Ultra HD.

Pod tym względem inżynierom należy się uznanie, ponieważ wyszło to po prostu dobrze. Toshiba 55UA3A63DG to jeden z tych telewizorów, który ogląda się bardzo przyjemnie.

Toshiba 55UA3A63DG naturalne kolory

Kolory nie są ani za mocne, ani zbyt wyblakłe. Nie widać ostrych przejść tonalnych, tylko dobrze utrzymane w ryzach barwy. Obrazy Ultra HD to istna żyleta, ale równie przyjemnie ogląda się zwykłą telewizję, która wygląda jakby rzeczywiście przeszła pewien lifting.

Nie spotkałem się też z jakimiś znacznymi smużeniami czy lagami. Telewizor fajnie sobie poradził również w grach, nawet tych szybszych lub bardziej kontrastowych.

Toshiba 55UA3A63DG sport

Muszę też przyznać, że bałem się nieco wieczornych seansów filmowych. Kilka dni przed testowaniem naszej Toshiby miałem okazję obcować z bardzo wysokiej jakości telewizorem OLED. Bałem się, że taka zmiana będzie dla mnie nie do przyjęcia.

Oczywiście nie zamierzam robić porównania, jednak pozytywnie zaskoczyłem się zarówno poziomem czerni, jak i widocznymi kontrastami. Zero zbędnych rozjaśnień czy duchów ganiających po ekranie. Mocna czerń i ładnie rysowane postacie zarówno na pierwszym, jak i drugim planie.

Przyznam, że gdybym akurat stał przed wyborem niedrogiego i w miarę dużego telewizora, to Toshiba stałaby się moim aktualnym faworytem, patrząc na budżetowe TV z porównywarki telewizorów.

Toshiba 55UA3A63DG – czyli wysokiej jakości Smart TV

Przechodząc do funkcjonalności, to zaimplementowany tu Android TV jest kolejnym powodem, dla którego wybrałbym właśnie Toshibę. Warto wyjaśnić, nie jest to jakaś androidowa, którą można spotkać w najtańszych bezfirmowych propozycjach. Jest to w pełni funkcjonalny system Android TV z wszelkimi jego najlepszymi rozwiązaniami. Pełen dostęp do aplikacji, wbudowany Chromecast oraz Asystent Google.

Dlatego Toshiba 55UA3A63DG jest telewizorem, który spokojnie możemy sterować za pomocą głosu, wyszukiwać treści w internecie czy nawet zapytać telewizor o prognozę pogody.

Wystarczy powiedzieć też tytuł filmu, jaki nas interesuje, a telewizor poda nam o nim najważniejsze informacje, wymieni aktorów oraz - co najbardziej mi się podoba - zaproponuje, w jakiej aplikacji można go obejrzeć.

Trzeba przyznać, że nie jest to telewizor z najwyższej półki cenowej, więc system smart nie działa tak sprawnie, jak np. w topowych modelach Sony za kilkanaście tysięcy złotych. Należy być tego świadomym. Dużym plusem jest to, że system działa stabilnie, nie wiesza się, więc i tak sprawnie można z niego korzystać i cieszyć się pełną funkcjonalnością.

Podsumowanie

Toshiba 55UA3A63DG to bardzo ciekawy telewizor za nieduże pieniądze. Sprawdzi się zarówno dla fanów filmów, jak i entuzjastów sportu czy gier. Dodatkowo ogromna i rzeczywiście działająca funkcjonalność stawia go na wysokim miejscu wśród najlepszych telewizorów w swojej klasie.

Toshiba 55UA3A63DG ocena z testu

Zobacz poprzednie testy telewizorów:

blog comments powered by Disqus
Toshiba 55UA3A63DG - Test niedrogiego Smart TV 4K