PODPOWIEDZI:

Toshiba 55U7863DG - Test taniego telewizora 4K

Tym razem zapraszamy Was do testu całkiem taniego telewizora marki Toshiba. Czy oprócz atrakcyjnej ceny ma on jakieś inne zalety? Czy jest godny zakupu? Nasza recenzja modelu Toshiba 55U7863DG wszystko wyjaśni!

Toshiba 55U7863DG XUHD TV

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
8 GŁOSÓW
ZALETY
 • Kolorystyczny obraz
 • Funkcjonalny smart TV
 • Ładny wygląd
WADY
 • Słaby dźwięk
 • Przeciętna jasność panelu

Jaki powinien być stosunkowo tani telewizor do salonu czy pokoju? Jak największy i z jak najlepszym obrazem, oraz najbardziej funkcjonalny. Oczywiście, w tym przedziale cenowym propozycji jest dużo i gdy staniemy przed sklepowymi półkami, może zakręcić nam się w głowach. 

Ostatnio trafił mi się do testów ciekawy telewizor, w który przyznam, nie wierzyłem, a bardzo pozytywnie mnie zaskoczył, i myślę, że spokojnie mogę go polecić jako jedna z ciekawszych propozycji do 2500 zł. A właściwie za nieco ponad 2000 zł!

Będzie to model nie od oklepanych już Koreańczyków, a mniej u nas popularna, japońska myśl techniczna - Toshiba 55U7863DG.

Sprawdź cenę testowanego telewizora:

Toshiba 55U7863DG oferta w sklepie

Toshiba 55U7863DG - Główne cechy telewizora

Zacznijmy od tego, że na pierwszy rzut oka telewizor może przywołać dobre wrażenia. Sprzęt nieco odróżnia się od stylistyki narzuconej przez największe, koreańskie koncerny.

Toshiba to telewizor o zdecydowanych ostrych kształtach, konkretnej stabilnej nóżce, bez zbędnych obłości czy upiększeń.

Prosta konstrukcja, która może się podobać, a dodatkowo, jeśli ktoś nieco lepiej zna rynek telewizorów, to również może się dobrze kojarzyć, ponieważ jest to telewizor ze stylistyką bardzo zbliżoną do ubiegłorocznego najwyższego modelu Sony AF8. Prosta podstawa z prostokątnej aluminiowej płyty i postawiona bezpośrednio na niej matryca. Mnie się to rozwiązanie podoba.

TOSHIBA 55U7863DG logo Toshiba na obudowie

Widać nieduży znaczek Toshiba, charakterystyczny przycisk do uruchamiania telewizora, który na standby’u świeci się na czerwono, a po włączeniu zmienia na zielony, oraz jeszcze jedno nieduże logo. Jest tu logo firmy Onkyo, czyli marki audio, która brała udział w opracowaniu głośników tego telewizora. O tym jak im to wyszło, będzie później.

W zestawie jest fajne rozwiązanie rodem z Panasonica - dwa piloty, jeden główny, duży z wszystkimi przyciskami, oraz drugi okrojony - tylko z tymi najważniejszymi. Piloty dobrze wykonane, czarno-srebrne, wyglądają lepiej niż w niejednym telewizorze z wyższej półki.

TOSHIBA 55U7863DG dwa piloty w zestawie

Toshiba 55U7863DG - Funkcjonalność

Od razu mogę powiedzieć, że Japończycy wyposażyli swój produkt we wszystko, co powinien mieć dzisiejszy telewizor. Ilość wejść jest bardzo bogata jak na tę klasę: 3xHDMI, 2xUSB, 1xOptical Audio, 1xLAN, 1xVGA. Poza tym wszelkie złącza antenowe oraz wejście Common Interface+.

Warto zauważyć, że ten telewizor sprawdzi się również jako sprzęt biurowy, dzięki temu, że posiada ciągle złącze VGA, często jeszcze wykorzystywane w komputerach. Dlatego też nie musi to być telewizor tylko do domu, ale również do zadań biurowych.

Telewizor posiada oczywiście wbudowany moduł wi-fi, także korzystanie z funkcji internetowych jest możliwe również bez kabla. No właśnie, funkcje internetowe, czyli tzw. SMART TV. Toshiba oferuje wygodne w korzystaniu autorskie rozwiązanie i sporo aplikacji do wyboru.

TOSHIBA 55U7863DG obraz woda

Już nawet na pilotach znajdziemy bezpośrednie przyciski odwołujące się do najpopularniejszych aplikacji, dla nas to Netflix i Youtube, jednak wchodząc we wbudowany system Smart TV, znajdziecie ich o wiele więcej.

Warto też zauważyć, że jest tu aplikacja CDA Premium - tak, ta znana z nie do końca legalnego źródła filmów, dziś jest pełnoprawną aplikacją VOD, którą dodatkowo Toshiba oferuje na 6 miesięcy za darmo. Miło z ich strony.

Zobacz też: Ranking telewizorów

Toshiba 55U7863DG - Parametry

Podobnie jak w kwestii funkcjonalności, Toshiba parametrowo ma wszystko, co można w tej klasie. Nawet nie boję się stwierdzić, że śmiało puka do klasy wyższej, a dlaczego? Oto pewne argumenty:

 • Obraz Ultra HD 4K
 • Szeroki Gamut kolorów
 • Wyświetlanie obrazów HDR (HDR10, Dolby Vision, HLG)
 • Wszystko to oparte jest na matrycy VA, która oferuje dobrą czerń.
 • Matryca o odświeżaniu 60 Hz i jasności 300 Nitów - fakt, jeśli chcielibyśmy mówić o klasie wyższej, to jasność mogłaby być większa, patrząc na klasę telewizorów do 2500 zł. Jest to standardowy wynik.
 • Telewizor sprawdzi się również w grach - input lag na poziomie 30 ms może nie jest najlepszym wynikiem zadowalającym profesjonalistów, jednak dla przeciętnego użytkownika jest wystarczający, oferując pozytywne, gamingowe doznania.

Czego więcej chcieć? Myślę że w tej cenie Japończycy bardzo się postarali.

TOSHIBA 55U7863DG jakość obrazu 4K UHD

Toshiba 55U7863DG - Jakość obrazu

To było dla mnie największe zaskoczenie. Bałem się, że w telewizorze za stosunkowo nieduże pieniądze, pomimo fajnej specyfikacji na papierze, otrzymam obraz sztuczny, plastikowy, bez charakteru.

Pomyliłem się, Toshibę fajnie się ogląda, bo kolory kiedy muszą, są mocne i dokładne, ale w trybie kinowym już są bardziej wygładzone, delikatniejsze, zwiększa się czerń i tworzy on bardzo dobry filmowy klimat.

TOSHIBA 55U7863DG kolory wyszły dobrze podczas testu

Wystarczy trochę pobawić się ustawieniami, aby znaleźć odpowiedni dla siebie charakter obrazu.

Jak sobie radzi z obrazami Ultra HD? Bardzo dobrze, dokładnie i szczegółowo. Oczywiście obrazy HDRowe są odkodowywane i widoczne jednak przy stosunkowo niedużej jasności; nie oczekujmy efektu jak z dobrego Qleda lub Oledów. Jak na tę cenę i tak uważam, że jest to jeden z lepszych obrazków, które widziałem.

Powiedziałem, że wrócę jeszcze do dźwięku, pod którym podpisała się tutaj firma Onkyo.

TOSHIBA 55U7863DG głośniki zrobiła firma Onkyo

Plus za przestrzenność, jednak jakość odpowiednia do niedrogiej półki telewizorów, niestety w tym przypadku w tym gorszym znaczeniu.

No cóż, nie można mieć wszystkiego idealnego.

Test Toshiba 55U7863DG - Podsumowanie

Telewizor Toshiba 55U7863DG jest ciekawą alternatywą dla konkurencyjnych propozycji od największych producentów.

Widać, że Japończycy się postarali. Zebrali to, co najlepsze się udało w tej cenie i zaoferowali produkt praktycznie kompletny, w pełni funkcjonalny o wysokiej jakości.

Mały minus za przeciętną jakość dźwięku, gdyż w moim mniemaniu jest słaby przy wielu bardzo pozytywnych aspektach tego sprzętu.

Test i recenzja TOSHIBA 55U7863DG ocena 5Test i recenzja TOSHIBA 55U7863DG odznaczenie cena

Sprawdź też inne recenzje telewizorów:

blog comments powered by Disqus
Toshiba 55U7863DG - Test taniego telewizora 4K