PODPOWIEDZI:

Test Samsung UE55MU9002 – Porządny telewizor ze średniej półki

Tym razem wzięliśmy na testy telewizor, który nie jest jeszcze topowym modelem, ale porządnym TV ze średniej półki. Jest to Samsung UE55MU9002. Zajrzyjcie do poniższej recenzji i przekonajcie się czy warto go kupić, czy może dozbierać na jeszcze lepszy model QLED.

Ocena VideoTesty.pl
ZALETY
  • Mocne Kolory
  • Elegancki Design
  • Dobry system Smart TV
WADY
  • Tanie materiały wykonania
  • Jakość HDR mogłaby być lepsza

Samsung serii 9002 to górna półka telewizorów LCD z podświetleniem LED, ale jeszcze nie popularna najwyższa seria QLED. Matryca oczywiście 4K, oferująca obraz z szeroką rozpiętością tonalną HDR,  a do tego fajne wyposażenie Smart TV i ogólnie wiele nowych, dobrych jakościowo technologii.

Telewizor, który oferuje właściwie wszystko jednak jeszcze nie w najwyższej cenie.

Na przykładzie Samsunga UE55MU9002 sprawdzę czy to „wszystko” w tańszym wydaniu, będzie również zadowalające i z jakimi minusami musimy się liczyć.

Aktualna CENA telewizora Samsung UE55MU9002 >>>

Samsung UE55MU9002 - Design i konstrukcja

Ciężko się czegokolwiek czepiać, telewizor wygląda lekko i nowocześnie. Zakrzywiona matryca, wokół niej cienka, srebrna ramka, małe i nienachalne logo Samsung.

Podstawa, czyli ta srebrna noga, również wygląda nowocześnie i estetycznie, swoją konstrukcją dodaje lekkości, a kolorystyką srebrną dobrze nawiązuje do stylu całości urządzenia.

Samsung UE55MU9002 jakość kolorów i design

W modelach QLED noga jest bardzo podobna, robiona w takim samym stylu, jednak w przeciwieństwie do tej, jest aluminiowa. Tutaj mamy plastik, który tylko imituje aluminium. Przez to łatwiej ją porysować, lub uszkodzić. Tańsze rozwiązanie.

Rankingi najlepszych telewizorów >>>

Jeżeli chcielibyśmy zawiesić telewizor na ścianie, to z tyłu znajdziemy otwory instalacyjne, do których będzie pasowało większość uniwersalnych uchwytów ściennych. Rozstaw to Vesa 400x400.

Samsung UE55MU9002 - Złącza

Podłączenie – jak to w Samsungu - producent nie umieszcza wszystkich złącz na tyle telewizora, gdyż za pomocą jednego kabla systemowego podłączana jest skrzyneczka One Connect i dopiero do niej podłączamy wszelkie zewnętrzne źródła. W naszym One Conneccie, znajdziemy 4 wejścia HDMI, wyjście optyczne, złącza antenowe oraz dwa wejścia USB.

To jest fajne, ponieważ wszelkie podłączenia mogą mieć miejsce np. w szafce rtv i nie ma potrzeby doprowadzać do telewizora wielu kabli - szczególnie istotne w przypadku gdy np. wieszamy go na ścianie i może to być znacznie utrudnione.

Samsung UE55MU9002 najważniejsze złącza i metody podłączania

Porównując to jednak z najwyższą serią QLED - One Connect jest mniejszy i ma mniej funkcji, np. brakuje tu wejścia RJ-45 do internetu oraz modułu Common interface, który odkodowuje płatne kanały telewizyjne. W przypadku naszego MU9002 te złącza znajdziemy standardowo w telewizorze, czyli spoko, że wszystko jest, ale nie spoko, że trochę tu i trochę tu.

Poza tym podłączenie (pomiędzy One Connect a wyświetlaczem) w QLED-ach odbywa się za pomocą mega cienkiego kabelka światłowodowego, którego właściwie prawie wcale nie widać, a u nas, jest  to standardowy kabel, dość krótki, chyba po to aby kupować i dopłacać za przedłużki.

Idziemy dalej. Kwestia użytkowa, czyli pilot. Jest podobnie fajnie funkcjonalny jak w QLED-ach, z bardzo małą ilością przycisków, jednak już nie tak ładnie wykończony. Po prostu czarny i matowy. Funkcjonalnie jednak niczego mu nie brakuje.

Samsung UE55MU9002 smukły pilot z zestawu

Samsung UE55MU9002 - Działanie Smart TV

System Smart TV to znany już z Samsunga TIZEN – i nie ma tu się czego czepiać, działa szybko, poprawnie, jest łatwy i intuicyjny w obsłudze. Tak samo jak w wyższych modelach obsługuje funkcje głosowe, nie zauważyłem żeby się wieszał, spowalniał, no po prostu nic. W sensie nic złego, także tutaj duży plus, bo za niższą cenę otrzymujemy właściwie to samo co w topowych modelach.

Dźwięk? Jest słyszalny, jak na cienki telewizor nie jest źle. Jednak trudno uznać to za dobry dźwięk kinowy. Nie jest źle, to i tak dobry komplement.

Samsung UE55MU9002 - Jakość obrazu

No i wygląda to tak że gdy pierwszy raz podłączymy telewizor w domu, odpalimy jakiś materiał testowy w 4K i HDR, to robi efekt wow. Fajne, mocne kolory, dobra jasność, wszystko rzeczywiście robi wrażenie dobrej klasy urządzenia. Jednak będąc trochę bardziej wymagającym użytkownikiem, możemy zacząć się czepiać.

Porównywarka telewizorów >>>

Samsung UE55MU9002 przyzwoita jakość obrazu 4K z HDR

Matryca 4K oferuje dużą ilość szczegółów jednak efekt HDR, który jest tak ważny – jest widoczny, ale już nie na takim wysokim poziomie jak w najwyższym modelach QLED. Ok. 600 nitów jasności to niezły wynik, jednak dla tych, którzy oczekują najwyższej jakości przydałaby się jasność na poziomie 800-1000 nitów.

Do kolorów trudno się czepiać, chociaż specjalistyczne portale publikowały niejednokrotne przekłamania. Dla oka, jest to praktycznie niewidoczne. Gorzej jednak jest z czernią. Wiadomo, że ani LCD LED, ani QLED nie są w stanie zapewnić totalnej czerni. Nawet jak w danych punktach jest ona na wysokim poziomie to już w pobliżu źródeł światła widać poświty, cienie – prześwietlenie, które mogą nieco irytować.

Jednak ogólny werdykt? Uważam że jakość odpowiednia do ceny. Jest dobrze.

Samsung UE55MU9002 jakość kolorów

Podsumowanie testu telewizora Samsunga UE55MU9002

Samsung UE55MU9002 to fajny telewizor, który rzeczywiście próbuje otrzeć się o najwyższą półkę oferując nam doznania, które również próbują nawiązać do tych najlepszych.

Ani nie powoduje mega zachwytu nad najlepszymi doznaniami, ani nie powoduje smutku i żalu, że poskąpiliśmy na najwyższy model. Po prostu dobry telewizor z jakością odpowiednią do ceny.

Samsunga UE55MU9002 - ocena test 4/5

Zobacz też: Test Xiaomi Mi TV 4S 43 cale - Czy tani telewizor Xiaomi okaże się hitem?

blog comments powered by Disqus
Test Samsung UE55MU9002 – Porządny telewizor ze średniej półki