PODPOWIEDZI:

Jaki najlepszy odkurzacz pionowy? |TOP 7|

Poz.ObrazekNazwaNajlepsza cena
1Dyson V11 Absolute Extra ProDyson V11 Absolute Extra Pro3599 zł
2Philips SpeedPro Max Aqua 8000 XC8147/01Philips SpeedPro Max Aqua 8000 XC8147/012399 zł
3Dyson V10 AbsoluteDyson V10 Absolute2199.99 zł
4Samsung VS20R9044S2 Jet 90 MultiSamsung VS20R9044S2 Jet 90 Multi2199.99 zł
5Samsung VS20R9046S3 Jet 90 CompleteSamsung VS20R9046S3 Jet 90 Complete1999 zł
6Bosch Unlimited Seria 8 BCS812INFBosch Unlimited Seria 8 BCS812INF1799 zł
7Electrolux Pure Q9 PQ91-ALRGYElectrolux Pure Q9 PQ91-ALRGY1399.99 zł
Jaki najlepszy odkurzacz pionowy? |TOP 7|

Odkurzacze pionowe to urządzenia, które świetnie zastępują tradycyjne odkurzacze. Są poręczniejsze i pracują bezprzewodowo. Nic dziwnego, że cieszą się coraz większym zainteresowaniem, czego dowodem jest szersza ich oferta.

Poszukując czyszczącego AGD do domu, warto zastanowić się nad odkurzaczem pionowym. W tym celu stworzyliśmy dla Ciebie ranking 7 najlepszych modeli. Poza tym podamy Ci kilka istotnych informacji, które przydadzą się podczas dokonywania zakupu. Nasze propozycje sprzętu znajdziesz poniżej.

Polecane odkurzacze pionowe

1. Dyson V11 Absolute Extra Pro

Odkurzacz pionowy Dyson V11 Absolute Extra Pro

Czas ładowania

4.5 h

Czas sprzątania

120 min

Pojemność pojemnika na kurz / ciecz

0.76 l / -

Poziom hałasu

84 dB

Waga

2.97 kg

Link do zakupu

Dyson V11 Absolute Extra Pro w ofercie Media Expert

Zdecydowany lider zestawienia - firma Dyson wyspecjalizowała się w tworzeniu odkurzaczy, a ten model jest tego efektem.

Dzięki zastosowaniu autorskiej technologii cyklonu silnik pomimo niewielkich rozmiarów jest wyjątkowo wydajny - zasysa nieczystości o wielkości nawet 0,3 mikrometra.

To w połączeniu z wysokowydajnym filtrem HEPA sprawia, że sprzątanie stoi na najwyższym poziomie.

Dodatkowo oferuje łatwo wymienialną drugą baterię. Dzięki temu czas sprzątania wydłuża się aż do dwóch godzin. Wynik ten jest bezkonkurencyjny w rankingu odkurzaczy pionowych.

2. Philips SpeedPro Max Aqua 8000 XC8147/01

Odkurzacz pionowy Philips SpeedPro Max Aqua 8000

Czas ładowania

5 h

Czas sprzątania

80 min

Pojemność pojemnika na kurz / ciecz

0.6 l / 0.28 l 

Poziom hałasu

84 dB

Waga

2.7 kg

Link do zakupu

Philips SpeedPro Max Aqua 8000 XC8147/01 w ofercie Media Expert

Ten odkurzacz pionowy Philipsa oprócz sprzątania na sucho oferuje również funkcję mycia. Tak jak w przypadku poprzednika zastosowano tu bardzo wydajny cyfrowy silnik - tym razem jest to PowerCyclone 10.

Sprzęt cechuje się nasadką zasysającą w 360 stopniach z podświetleniem LED. Pozwoli na skuteczne odkurzanie nawet w najciemniejszych zakamarkach.

Filtr to autorskie rozwiązanie od Philipsa o nazwie CP0663/01. Antyalergiczny, filtruje więc nawet najmniejsze elementy kurzu. Poza tym jest zmywalny - z łatwością umyjesz go pod bieżącą wodą bez ryzyka uszkodzenia.

Odkurzacz poinformuje Cię o stanie akumulatora na specjalnym wskaźniku. Będziesz więc świadomy, ile pozostało Ci czasu do końca baterii. 

3. Dyson V10 Absolute

Odkurzacz pionowy Dyson V10 Absolute

Czas ładowania

3.5 h

Czas sprzątania

60 min

Pojemność pojemnika na kurz / ciecz

0.76 l / -

Poziom hałasu

77 dB

Waga

2.68 kg

Link do zakupu

Dyson V10 Absolute w ofercie Media Expert

Kolejne urządzenie firmy Dyson. Tak jak poprzednik jest wyposażony w silnik z technologią cyklonów. Zapewnia więc dokładne sprzątanie i czystość nawet na niewidocznym dla gołego oka poziomie.

Z V11 łączy go dodatkowe wyposażenie, a także stacja dokująca, którą można przytwierdzić do ściany w celu łatwego ładowania i przechowywania. Pracuje połowę krócej od lidera rankingu z racji braku dodatkowego, wymienialnego akumulatora.

Specjalna elektroszczotka Direct Drive poradzi sobie z odkurzaniem na każdym rodzaju powierzchni. Nawet z tak ciężką rzeczą do sprzątania, jaką jest sierść zwierząt.

Jednym ruchem zamienisz ten odkurzacz pionowy w ręczny, który przyda się podczas sprzątania miejsc położonych wyżej niż podłoga.

4. Samsung VS20R9044S2 Jet 90 Multi

Odkurzacz pionowy Samsung VS20R9044S2 Jet 90 Multi

Czas ładowania

2,5 h

Czas sprzątania

60 min

Pojemność pojemnika na kurz / ciecz

0.5 l / -

Poziom hałasu

86 dB

Waga

2.7 kg

Link do zakupu

Samsung VS20R9044S2 Jet 90 Multi w ofercie Media Expert

Jeden z topowych odkurzaczy pionowych Samsunga. Tak jak urządzenia Dysona jest wyposażony w wysokowydajny filtr HEPA, który filtruje elementy kurzu o wielkości nawet 0,3 mikrometra.

Pojemnik na zabrudzenia jest bardzo łatwy w demontażu oraz czyszczeniu - wystarczy przemyć go w wodzie. 

Charakteryzuje się 3 trybami pracy: maksymalnym, średnim i standardowym. Dostosujesz siłę ssania w zależności od aktualnie sprzątanej powierzchni. To pozwoli zaoszczędzić energię.

Wszelkie niezbędne informacje są wyświetlane przez odkurzacz na cyfrowym wyświetlaczu, co daje Ci nad nim pełną kontrolę.

5. Samsung VS20R9046S3 Jet 90 Complete

Odkurzacz pionowy Samsung VS20R9046S3 Jet 90 Complete

Czas ładowania

3.5 h

Czas sprzątania

60 min

Pojemność pojemnika na kurz / ciecz

0.5 l / -

Poziom hałasu

86 dB

Waga

2.7 kg

Link do zakupu

Samsung VS20R9046S3 Jet 90 Complete w ofercie Media Expert

Bliźniaczy model poprzednika od Samsunga. Nieco tańszy, wyposażony w odrobinę słabszy jednak dalej skuteczny silnik. Z 90 Multi łączy go również możliwość łatwego czyszczenia pojemnika na kurz, systemu multicyklonowego oraz filtra pod bieżącą wodą.

Elektroszczotka Turbo Action jest wyposażona w dodatkowy, wbudowany silnik. To sprawia, że zbiera nawet najdrobniejsze elementy kurzu, nawet na puszystych dywanach. 

Stację dokującą odkurzacza postawisz gdziekolwiek zechcesz, a to za sprawą niedużych rozmiarów. Wystarczy jedynie dostęp do kontaktu.

6. Bosch Unlimited Seria 8 BCS812INF

Odkurzacz pionowy Bosch Unlimited Seria 8 BCS812INF

Czas ładowania

1 h

Czas sprzątania

40 min

Pojemność pojemnika na kurz / ciecz

0.4 l / -

Poziom hałasu

76 dB

Waga

2.9 kg

Link do zakupu

Bosch Unlimited Seria 8 BCS812INF w ofercie Media Expert

To urządzenie od firmy Bosch pomimo nie najdłuższego czasu pracy imponuje niesamowicie szybkim czasem ładowania. Pełna bateria jedynie w godzinę.

Dodatkowo oferuje kolejny akumulator, który pozwoli Ci na właściwie nieograniczony czas pracy. Poza tym jest on kompatybilny z innymi urządzeniami Bosch z linii zielonej w klasie napięcia 18 V.

Tak jak inne wysokiej klasy odkurzacze pionowe pozwala na złożenie w celu stworzenia zestawu ręcznego. To przyda się podczas sprzątania miejsc, które znajdują się ponad podłogą.

Elektroszczotka AllFloor HighPower obraca się nawet 4000 razy na minutę! Dzięki temu odkurzacz jest wysoce wydajny.

7. Electrolux Pure Q9 PQ91-ALRGY

Odkurzacz pionowy Electrolux Pure Q9 PQ91-ALRGY

Czas ładowania

4 h

Czas sprzątania

55 min

Pojemność pojemnika na kurz / ciecz

0.3 / -

Poziom hałasu

76 dB

Waga

3.7 kg

Link do zakupu

Electrolux Pure Q9 PQ91-ALRGY w ofercie Media Expert

Ten model Electrolux to dobrze przemyślana konstrukcja. Oferuje łatwo odłączany moduł ręczny, który jest szczególnie przydatny podczas czyszczenia samochodu, stołu czy łóżka.

Wyposażony w autorski wysokowydajny filtr Pure, który cechuje się 5-stopniową filtracją i zatrzymuje tak drobne zabrudzenia, jak filtry HEPA. Z pewnością mogą więc z niego korzystać alergicy.

Odkurzacz ten pracuje najciszej z całego zestawienia. Chwali się tym również producent - Pure Q9 został zaprojektowany z myślą o maksymalnej redukcji hałasu.

Jest to również najtańsza propozycja z całego rankingu. Będzie to więc dobry wybór, jeśli szukasz budżetowego odkurzacza pionowego.

Cechy dobrego odkurzacza pionowego

Decydując się na zakup takiego urządzenia, warto wiedzieć, jakie cechy charakteryzują najlepsze odkurzacze pionowe. Tymi kierowaliśmy się, tworząc ranking.

  • Stosunek długości pracy do czasu ładowania - odkurzacze pionowe to urządzenia, które wymagają sporej mocy, by sprzątać dokładnie. Żeby w pełni naładować taki akumulator, potrzeba czasu. Najlepiej, gdy producent balansuje te dwie wartości bądź oferuje dodatkowy akumulator do wymiany w celu przedłużenia długości pracy.
  • Sposób filtracji - bardzo istotny element w procesie sprzątania w ogóle. Najlepsze odkurzacze pionowe oferują autorskie wysokowydajne filtry HEPA, które zapewniają najwyższy poziom czystości wydostającego się z odkurzacza powietrza.
  • Moc - razem z mocą silnika w górę idzie jego wydajność. To bezpośrednio przekłada się skuteczne i dokładne sprzątanie. Tak więc im mocniejszy silnik, tym lepsze efekty, jednak większe zużycie energii.
  • Regulacja mocy ssania - praca na pełnych obrotach nie zawsze jest potrzebna. Do tego zużywa energię, która jest bardzo istotna w bezprzewodowych odkurzaczach. Dobrej jakości urządzenie pozwoli Ci w prosty sposób wybierać odpowiednią moc ssania do aktualnie odkurzanej powierzchni.

Dlaczego warto kupić odkurzacz pionowy?

Wybór odkurzacza pionowego okaże się niezłym przeskokiem technologicznym względem tradycyjnego odkurzacza. Z jakich powodów warto więc wybrać takie urządzenie?

  • Oszczędność miejsca - odkurzacz pionowy zajmuje zdecydowanie mniej miejsca niż tradycyjny. Nie ma dodatkowego węża, a wszystko skondensowane jest w jednym urządzeniu.
  • Wygoda użytkowania - punkt poprzedni przekłada się także na wygodę użytkowania, czy to w kwestii samego sprzątania, czy przechowywania. Lekkie konstrukcje, którymi łatwo manewrować pomiędzy meblami. Szybka i prosta wymiana filtrów bądź opróżnianie pojemnika na kurz. To rzeczy, które zdecydowanie ułatwiają sprzątanie.
  • Łatwość obsługi - najlepsze odkurzacze pionowe nie pozostawiają niewiadomych w kwestii obsługi. Przejrzyste, łatwo dostępne przyciski, a także jasne informacje na nowoczesnych wyświetlaczach - to charakteryzuje topowe urządzenia z tej kategorii.

Podsumowanie

Odkurzacze pionowe to urządzenia, które nie należą do najtańszych. Oferują jednak wygodę użytkowania oraz łatwość obsługi, a przede wszystkim skuteczność w wykonywanym zadaniu. Będzie to więc dobry wybór dla osób, które cenią sobie czystość i jednocześnie poszukują prostszych oraz szybszych metod na jej utrzymanie.

Zobacz również inne zestawienia odkurzaczy:

blog comments powered by Disqus
Jaki najlepszy odkurzacz pionowy? |TOP 7|