PODPOWIEDZI:

Lekki odkurzacz pionowy | Ranking TOP 5

Poz.ObrazekNazwaNajlepsza cena
1Dreame T30Dreame T301449 zł
2Dreame R20Dreame R201799 zł
3Dyson V12 Detect Slim AbsoluteDyson V12 Detect Slim Absolute2999 zł
4Roborock H7Roborock H71199 zł
5Xiaomi Vacuum Cleaner G11Xiaomi Vacuum Cleaner G111099 zł
Lekki odkurzacz pionowy | Ranking TOP 5

Marzy ci się lekki odkurzacz pionowy? Zastanawiasz się jaki model kupić, aby nie stracić na wydajności? W tym zestawieniu zajmuję się głównie urządzeniami ważącymi (czasem o wiele) mniej niż 2 kilogramy. To propozycje w różnych cenach i z własnymi specyficznymi zaletami, więc na pewno uda ci się wśród nich znaleźć coś dla siebie.

Lekki odkurzacz pionowy to po prostu wygoda. Jeżeli jesteś osobą starszą lub po prostu nie bez powodu rezygnujesz z tradycyjnych modeli na rzecz pionowych (nie chce ci się nosić po domu ciężkiego urządzenia), postaw na lżejszy sprzęt. Ten ranking odkurzaczy pomoże ci wybrać najlepszee urządzenie dla siebie.

Lekki odkurzacz pionowy - Opinie

1. Dreame T30

Dreame T30 na białym tle

Moc

550 W / 190 AW / 27000 Pa

Waga

1,76 kg

Czas pracy

90 minut

Pojemnik

0,6 l

Najważniejsze zalety

Wykrywanie zanieczyszczeń

Rura z włókna węglowego

Wyświetlacz pokazujący poziom zanieczyszczeń

Dysza szczelinowa z oświetleniem

Elastyczny wąż

Dreame T30 oferta w RTV Euro AGD

Kiedy mowa o polecanym odkurzaczu bezprzewodowym, będącym w stanie rywalizować z Dysonami,  zwykle pada nazwa tego sprzętu. Między innymi dlatego, że często trafia na naprawdę atrakcyjne promocje. Dreame T30 jest jedną z lepszych jednostek, które możesz kupić na rynku. Wszystko ze względu na świetne przełożenie jego możliwości do ceny.

Przede wszystkim ma pojemny akumulator, który pozwoli mu na pracę nawet do 90 minut na jednym naładowaniu. Przy tym jest wymienny, więc nic nie stoi na przeszkodzie, abyś kupił dwa i odkurzał jeszcze dłużej. Tym bardziej, jeżeli masz dużo dywanów. Dreame T30 sobie z nimi poradzi, ale lepiej wtedy odkurzać na wyższym poziomie mocy.

Ciekawostką jest funkcja wykrywania zanieczyszczeń. Odkurzacz sprawdza zasysane brudy i daje znać, jak brudna jest podłoga, po której przejeżdżamy. To dość przydatne, bo nie ma niestety podświetlenia w szczotce głównej. Za to jest w dyszy szczelinowej, co może ci się przydać przy sprzątaniu za szafą.

2. Dreame R20

Dreame R20 na białym tle

Moc

190 AW / 27000 Pa

​​​​​​Waga

1,67  kg

Czas pracy

do 90 minut

Pojemnik

0,5 l

Najważniejsze zalety

Szczotka zapobiegająca wplątywaniu się włosów

Giętka szczelinówka

Inteligentne wykrywanie brudu

Elastyczny wąż

Podświetlenie w elektroszczotce

Dreame R20 oferta w RTV Euro AGD

Najnowszy pośród odkurzaczy pionowych w tym zestawieniu. Czemu jest polecany? W sieci pojawiły się już pierwsze opinie i wszystko wskazuje na to, że to naprawdę dobry wybór. Przede wszystkim Dreame R20 jest po prostu wydajny. Osiągając 190 air wattów, na pewno wciągnie wszystko zarówno z podłóg, jak i z dywanów. Zresztą, lśni jego elektroszczotka.

Przede wszystkim są dwa wałki. Jedne w kształcie litery V nadaje się do każdego rodzaju podłóg. Nie ma też problemów z zawijaniem się włosów. Druga jest miękka, do podłóg twardych. To, co jest istotniejsze, to obecne w końcu w modelu Dreame podświetlenie.

Dzięki niemu Dreame R20 wskaże ci wszelkie brudy na swojej drodze. Ciekawostką jest też system wykrywania brudu. Na wyświetlaczu zobaczysz, czy podłoga zdaniem odkurzacza jest już czysta, czy nie. Z miłych dodatków jest giętka szczelinówka, którą wysprzątasz najtrudniejsze zakamarki. Wymienny akumulator pozwoli ci poodkurzać do 90 minut na jednym naładowaniu, a po latach, gdy zmniejszy się jego pojemność, możesz go bez problemu wymienić.

3. Dyson V12 Detect Slim Absolute

Dyson V12 Detect Slim Absolute na białym tle

​​​​​​Moc

150 AW

Waga

2,2 kg

Czas pracy

60 minut

Pojemnik

0,35 l

Najważniejsze zalety

Podświetlenie laserowe

Wyświetlanie zebranych cząsteczek

Zachwalana jakość

Duży zestaw akcesoriów

Koncówka Low Reach

Tryb auto

Dodatkowy akumulator

Dyson V12 Detect Slim Absolute oferta w RTV Euro AGD

To najdroższy sprzęt w tym zestawieniu nie bez powodu. Ta firma się ceni. Na szczęście przy tym produkuje bardzo wytrzymałe, a co za tym idzie niezawodne, odkurzacze. Dyson V12 Detect Slim Absolute jest jednym z ich najlżejszych modeli. Traci przy tym nieco na wydajności, ale nadal zdaniem użytkowników wciąga wszystko.

Jego sporą zaletą jest atrakcyjnie wyglądające podświetlenie laserowe. Dzięki niemu łatwo zauważysz pozostały na podłodze kurz. Również na wyświetlaczu odkurzacz da ci znać o tym, ile wykrywa przy przejeździe zanieczyszczeń. Do tego proponowany zestaw jest dość bogaty w akcesoria. Ma również dodatkowy akumulator, wydłużający czas pracy. To fajna opcja dla osób z większymi mieszkaniami lub do domu.

4. Roborock H7

Roborock H7 na białym tle

Moc

480 W / 160 AW

​​​​​​​Waga

1,46 kg

​​​​​​​Czas pracy

90 minut

​​​​​​Pojemnik

0,5 l

Najważniejsze zalety

Ekran OLED

Automatyczne zwiększanie mocy na dywanach

Elastyczny wąż

Roborock H7 oferta w RTV Euro AGD

Model, który kilka lat temu był w redakcji na testach. Roborock H7 to niedrogi, lekki i całkiem wydajny odkurzacz pionowy. Ma problemy z większymi i twardymi brudami, przez wzgląd na konstrukcję elektroszczotki i brakuje mu podświetlenia LED, ale to jednak tani sprzęt. Za to ma wyświetlacz OLED, dobrze widoczny nawet pod światło. Pokazuje też pozostały czas pracy, co nie jest oczywiste w tym segmencie cenowym.

Do tego jest tu też funkcja automatycznego zwiększania mocy na dywanach. Na nich, dlatego że przód elektroszczotki trochę podnosi się do góry, Roborock H7 radzi sobie świetnie nawet z dużymi brudami. Chociaż czasem trzeba przejechać kilka razy. W dodatku jest dość cichy na najniższym poziomie pracy. Producent dorzuca również elastyczny wąż, który moim zdaniem jest niezbędny w odkurzaczach pionowych.

5. Xiaomi Vacuum Cleaner G11

Xiaomi Vacuum Cleaner G11 na białym tle

Moc

500 W / 185 AW

Waga

1,6 kg

Czas pracy

60 minut

Pojemnik

0,3 l

Najważniejsze zalety

Tryb auto

Czujnik wykrywający poziom kurzu

Dopasowanie do rodzajów podłóg

Xiaomi G11 oferta w RTV Euro AGD

Tani, ale dobry. Tak można opisać Xiaomi Vacuum Cleaner G11. Kupując ten lekki odkurzacz pionowy, dostaniesz urządzenie o mocy ssania 185 air wattów. Na pewno pozbędzie się kurzu zarówno z podłóg twardych, jak i dywanów. Co prawda popracuje nawet do 60 minut na jednym naładowaniu, ale możesz w nim wymieniać akumulator.

Ma tryb automatyczny. W nim Xiaomi Vacuum Cleaner G11 inteligentnie dostosuje moc ssania do zabrudzeń. Pozwala mu na to wbudowany czujnik cząsteczek. Zresztą, zareaguje również na przykład na wjechanie na dywan. Świetnie rozwiązano opróżnianie komory na zabrudzenia. Nic nie trzeba rozkręcać. Wystarczy, że wciśniesz jeden przycisk. To bardzo higieniczne.

Ile powinien ważyć odkurzacz bezprzewodowy?

Przez redakcję przewinęło się latami wiele modeli odkurzaczy pionowych. Osobiście testowałem większośc z nich. O ile nie sposób nie docenić tego, jak przenośne są odkurzacze w dzisiejszych czasach, o tyle ich waga wciąż często stanowi problem. Zwykle jest za duża.

To nie jest dla mnie problemem, ale nie tylko mężczyźni w sile wieku sprzątają domy. Najlepszy odkurzacz pionowy powinien mieć moim zdaniem - oprócz wielu innych cech - ciężar około 2 kilogramów. Zebrane w tym zestawieniu jednostki pozwolą ci łatwo odkurzać wyższe partie domu, na przykład okolice sufitu (do którego przykleja się kurz) oraz półki lub górę szafy.

Kupujesz lekki odkurzacz pionowy? O tym musisz pamiętać

Jeżeli chcesz kupić dobry odkurzacz pionowy, musisz zwrócić uwagę nie tylko na jego ciężar. Moim zdaniem najważniejsze są opinie w sieci. Ostatnimi czasy żadna inna kategoria sprzętów nie dorobiła się tak wielu wiarygodnych testów oraz komentarzy w Internecie. Z konkretów, zwróć też uwagę na kilka innych rzeczy:

  • Dodatkowe akcesoria,
  • Możliwość wymiany baterii,
  • Obecność podświetlenia,
  • Moc podawana w Air Wattach (przynajmniej 150),
  • Jak najdłuższy czas pracy (zwykle i tak dotyczy trybu najniższego).

Biorąc pod uwagę powyższe kwestie, na pewno uda ci się wybrać odpowiedni sprzęt dla siebie. Moją listę lekkich odkurzaczy pionowych już znasz. Każdy z nich będzie dla ciebie dobrym zakupem.

Materiał powstał przy współpracy z RTV Euro AGD.

blog comments powered by Disqus
Lekki odkurzacz pionowy | Ranking TOP 5