PODPOWIEDZI:
Jaki oczyszczacz powietrza wybrać?

Laminator biurowy | Ranking TOP 3

Poz.ObrazekNazwaNajlepsza cena
1Fellowes Venus A3Fellowes Venus A31226 zł
2Leitz iLAM Touch 2 Turbo A3Leitz iLAM Touch 2 Turbo A31499 zł
3Peach PL125Peach PL125237 zł
Laminator biurowy | Ranking TOP 3

Laminator to urządzenie biurowe, którego zadaniem jest zabezpieczenie dokumentów za pomocą specjalnej folii. Sprawdzi się nie tylko w przedsiębiorstwach, ale również w warunkach domowych. Poznaj TOP 3 laminatorów biurowych, z którym ochronisz ważne papiery. Zapraszam!

Laminator do biura i do domu to niewielkie, a przydatne urządzenie, dzięki któremu możesz laminować wiele rzeczy.

Ich obsługa nie powinna nikomu sprawić trudności, bowiem wystarczy umieścić odpowiedniego formatu kartkę między skrzydłami specjalnej folii i włożyć ją do laminatora. Jego zadaniem jest dociśnięcie folii do dokumentu. Wysokie temperatury rozgrzeją klej znajdujący się w folii, aby równomiernie przykleiła się do papieru. Boki powinny mieć marginesy, które nie dopuszczą do rozwarstwienia folii.

Wszystkie modele z listy (i nie tylko) poznasz także w porównywarce laminatorów.

Laminator biurowy - Opinie

1. Fellowes Venus A3

zaawansowany laminator biurowy Fellowes Venus A3
Sposób laminacjiNa gorąco, na zimno
Maksymalna szerokość laminacji318 mm
Szybkość laminacji218 cm/min
Czas nagrzewania (gotowość do pracy)30 s - 60 s
Grubość folii75 - 250 mikronów
Liczba rolek6
Funkcja cofaniaTak
Automatyczne wyłączanieTak
CenaFellowes Venus A3 oferta w Ceneo

Laminator do biura i do domuFellowes Venus A3 osiąga prędkość do 218 cm na minutę, co sprawia, że dokument A4 laminuje w niecałe 10 sekund. Technologia InstaHeat powoduje, że jest gotowy do pracy maksymalnie w 60 sekund. Dobra jakość i imponująca szybkość to zasługa 6-rolkowego mechanizmu. Wydajny laminator laminuje foliami o maksymalnym rozmiarze A3 i o grubości do 250 mikronów, więc jest to szeroki zakres.

Na energooszczędne działanie wpływa funkcja automatycznego wyłączania po 30 minutach bezczynności. Sygnalizacja świetlna pozwoli mieć większą kontrolę nad śledzeniem procesu laminacji, z kolei funkcja automatycznego cofania nie dopuści do zacięć i przerwania pracy. Laminarka do papieru wyróżnia się także funkcją AutoSense polegającą na wykrywaniu grubości folii i dokumentu, a następnie dostosowaniu optymalnych parametrów.

Urządzenie pozwoli Ci zadbać o właściwą konserwację na czas, bowiem poinformuje Cię o konieczności wyczyszczenia wałków (system Clean Alert). W zależności od swoich potrzeb, możesz nadać priorytet najlepszej jakości lub największej prędkości, a to dzięki funkcji PRO. W przenoszeniu pomogą uchwyty. To dobry przykład laminatora do codziennego użytkowania, który sprawdzi się też do laminacji zdjęć. W komplecie otrzymasz 10 sztuk folii A4 80 mikronów i arkusz czyszczący.

2. Leitz iLAM Touch 2 Turbo A3

wydajny laminator do biura i do domu Leitz iLAM Touch 2 Turbo A3
Sposób laminacjiNa gorąco
Maksymalna szerokość laminacji320 mm
Szybkość laminacji150 cm/min
Czas nagrzewania (gotowość do pracy)60 s
Grubość folii80 - 250 mikronów
Liczba rolek6
Funkcja cofaniaTak
Automatyczne wyłączanieTak
CenaLeitz iLAM Touch 2 Turbo A3 oferta w Ceneo

Wysokiej jakości laminator do oprawy dokumentówLeitz iLAM Touch 2 Turbo A3 wykorzystuje w swoim działaniu ogrzewane wałki. Wyróżnia się wykonaniem z wytrzymałego tworzywa ABS i unikalną technologią sensorową. Nie dość, że rozpoznaje grubość dokumentu, to w dodatku automatycznie dostosuje odpowiednią prędkość laminacji (maksymalnie 150 cm/min). Warto zaznaczyć, że laminacja jednego dokumentu o grubości 80 mikronów zajmie jedynie 20 sekund.

Szybka laminarka A3 do pracy na gorąco zużywa niewiele energii, jest właściwa dla folii o grubości od 80 do 250 mikronów i wykazuje gotowość do pracy już po minucie. Konstrukcja podajnika jest tak wykonana, aby w komfortowy sposób wsuwać dokument.

Nie zabrakło funkcji automatycznego cofania (nie dopuści do zacięć nieprawidłowo pobranych dokumentów), opcji automatycznego wyłączania po 30 minutach nieużywania oraz ledowego wskaźnika włącznika/wyłącznika. Laminator biurowy do laminowania dokumentów jest przeznaczony do intensywnego użytkowania. Producent udziela na produkt 3-letniej gwarancji. W komplecie otrzymasz pakiet folii na start.

3. Peach PL125

tani laminator do oprawy dokumentów Peach PL125
Sposób laminacjiNa gorąco, na zimno
Maksymalna szerokość laminacji330 mm
Szybkość laminacji60 cm/min
Czas nagrzewania (gotowość do pracy)60 s
Grubość folii80 - 125 mikronów
Liczba rolek2
Funkcja cofaniaTak
Automatyczne wyłączanieTak
CenaPeach PL125 oferta w Media Expert

Zestawienie zamyka tani laminator do domuPeach PL125, który spokojnie spełni podstawowe oczekiwania. Cechuje się automatycznym doborem temperatury laminacji, 1-minutowym nagrzewaniem, wskaźnikami LED, a także systemem 2 rolek. Można nim laminować dokumenty o maksymalnym formacie A3, zatem obsługuje również A4, A5, A6, A7, A8 i wizytówki.

Prędkość 60 cm/min przekłada się na dwie strony A4 lub jedną A3 w ciągu minuty. Laminator do pracy na zimno lub gorąco poradzi sobie w przypadku, gdy folia zostanie wciągnięta. W tym celu wystarczy użyć przełącznika ABS, aby dokument został zatrzymany, a kolejne folie nie były pobierane. Potem należy jedynie ręcznie usunąć laminowany dokument i wykonać restart procesu.

Prezentuje się nowocześnie, potrafi się automatycznie wyłączyć, a jego budowa jest kompaktowa. Niska waga sprawia, że jest to mobilny sprzęt.

Do czego się przyda laminator?

Laminator biurowy to sprzęt, który przyda się do laminowania wielu rzeczy, a mianowicie wszelkich dokumentów służbowych, regulaminów, cenników, ostrzeżeń, identyfikatorów, faktur.

Jednak na tym nie koniec jego zastosowań, bowiem nic nie stoi na przeszkodzie, aby laminować cenne zdjęcia (np. z autografem), dyplomy, świadectwa, tablice informacyjne, plansze, mapy i pomoce naukowe (fiszki, tabelki), gry karciane, karty gwarancyjne. To sprawia, że zalicza się on również do laminatorów domowych, dla których nie straszne też laminowanie przepisów, kolekcjonerskich kart, oznaczeń, m.in. słoików, pojemników bądź szuflad.

Laminowanie ochroni ważne papiery przed zabrudzeniem, zalaniem, uszkodzeniem (podarciem), zżółknięciem, zawilgoceniem, rozmazaniem czy wyblaknięciem tuszu. To nieocenione, gdy dokumenty obracają się w trudnych warunkach lub są często używane. To również doskonały sposób zapobiegający możliwości sfałszowania dokumentu. Przechowywanie papierów w koszulce nigdy nie będzie tak skuteczne, jak użycie dobrego laminatora.

Regularnie odwiedzaj nasz dział ranking laminatorów.

Podsumowanie

Polecane laminatory do laminacji dokumentów pochodzą od takich producentów, jak Fellowes, Peach i Leitz. Posłużą zarówno w mniejszej firmie, przy intensywnym użytkowaniu, jak i w celach prywatnych. Dokumenty staną się trwałe (sztywna powłoka), estetycznie zabezpieczone, wodoodporne, ich stan nie zmieni się z biegiem czasu.

Dzisiejsi bohaterowie to stanowią przykłady laminatorów obsługujących maksymalny format A3. Osiągają prędkość od 60 cm/min do nawet 218 cm/min, nagrzewają się w minutę, posiadają 2 lub 6 rolek. Każdy oferuje automatyczne wyłączanie i funkcję cofania. Grubość folii może wynosić 80 - 125 mikronów lub 80 - 250 mikronów (pierwszy i drugi model).

blog comments powered by Disqus
Laminator biurowy | Ranking TOP 3