PODPOWIEDZI:

Qpad OM-75 [RECENZJA]

Tym razem mamy dla naszych widzów recenzję myszki znanej firmy Qpad. Model OM-75 to optyczna mysz o bardzo wygodnym kształcie, i w ładnym, białym kolorze. Dzięki podparciu dla wszystkich pięciu palców, korzystanie z niej jest niezwykle komfortowe. Jak mysz sprawdziła się w testach? Dowiecie się czytając tą recenzję.

Qpad OM-75

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • Przystępna cena
  • Wysoka jakość materiałów
  • Bardzo wygodna
  • Przyzwoity sensor
WADY
  • 1600 DPI może być za małą wartością dla bardziej wymagających graczy

Qpad OM-75 to myszka rzucająca się do razu w oczy. Sporych rozmiarów gryzoń w obudowie z białego, błyszczącego plastiku wygląda niezwykle elegancko.

Mysz bez wątpienia można zakwalifikować do największej kategorii, jest też wysoka. Sprawia to że będzie idealnym wyborem dla graczy o większych dłoniach. Dodatkowo OM-75 posiada niezwykłe profilowanie, przystosowana jest do graczy praworęcznych i posiada podparcie dla wszystkich palców dłoni.

Ponadto myszka opada w prawą stronę, delikatny przechył zapewnia idealne dopasowanie do dłoni gracza.

Dzięki temu, po krótkim przywyknięciu do specyficznego profilowania dłoń spoczywa niezwykle komfortowo.

Qpad OM-75

Kciuk ma swoje miejsce na podwyższeniu z lewej strony, palce Wskazujący i Środkowy spoczywają na lewym i prawym przycisku myszy, natomiast Serdeczny i Mały na podpórkach z prawej strony.

Pomimo że mysz nie ma żadnych powierzchni antypoślizgowych, gumowanych boków i tym podobnych, dłoń trzyma się niezwykle pewnie i mysz nie wyślizguje się z niej.

Wybieramy myszkę do CS:GO - Jak kupić najlepszą? >>>

Qpad OM-75

Qpad Om-75 posiada gumową rolkę, której używa się nieźle. Dwa przyciski pod rolką służą do zmiany ustawień DPI, są to przełączniki LOW i HI. Maksymalne DPI sensora optycznego Avago, umieszczonego w myszce to 1600, minimalna wartość wynosi 400.

Producent zachwala fakt, iż myszka nie interpoluje tych wartości programowo a sprzętowo.

Pozostałe parametry, takie jak przyśpieszenie i częstotliwość próbkowania są na przyzwoitym poziomie.

Qpad OM-75

Pod kciukiem znajdują się dwa dodatkowe, konfigurowalne przyciski. Myszka posiada ich więc w sumie aż 7, z czego 5 programowalnych.

Podświetlane elementy myszki to sensor i wskaźnik Hi/LOW.

Qpad OM-75

Białą obudowę myszki zdobi duże logo Qpada. Przyznać muszę iż wygląda naprawdę świetnie.

Qpad OM-75

Myszka posiada cztery duże i bardzo dobrej jakości teflonowe ślizgacze. Na dobrej podkładce OM-75 przemieszcza się bez najmniejszego wysiłku.

Qpad OM-75

Jak przystało na myszkę dla graczy kabel zabezpieczony jest solidnym oplotem. Długość kabla wynosi 2 metry.

Qpad OM-75

Zakończeniem kabla jest pozłacany wtyk USB. Dzięki czemu czas komunikacji myszki z komputerem jest minimalny.

Qpad OM-75 

Podsumowanie


Mysz Qpad OM-75 jest ciekawą propozycją dla graczy szukających maksymalnego komfortu z grania i użytkowania myszki. Zachowuje się ona i wygląda świetnie. Jedyne co nie przypadło mi do gustu to fakt, że myszka jest odrobinę za lekka. Umieszczenie w niej dodatkowego ciężarka wpłynęłoby korzystnie na konstrukcję. Poza tym 1600 DPI dla bardziej wymagających graczy może być niewystarczające. Ale o tym Qpad też pomyślał, tworząc inną myszkę, Qpad 5K. Niedługo również recenzja tej konstrukcji. 

Rozpakowanie myszki Qpad OM-75

blog comments powered by Disqus