PODPOWIEDZI:

SteelSeries Sensei [RAW] Heat Orange [RECENZJA]

Przetestowaliśmy myszkę SteelSeries Sensei [RAW] Heat Orange, czyli legendarnego już Senseja w barwach płomiennej pomarańczy. Mysz wyposażone w potężny sensor oraz przełączniki klasy gamingowej. Czym różni się ta edycja od standardowej i jak myszka przeszła nasze testy dowiecie się czytając recenzję.

Steelseries Sensei [Raw] Orange Heat

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
 • Wygoda
 • Uniwersalność
 • Świetny sensor
 • Przełączniki o żywotności 10 mln kliknięć
 • Design
WADY
 • Na siłę można przyczepić się do braku profilowania oraz błyszczącego wykończenia

SteelSeries Sensei [RAW] Heat Orange na pierwszy rzut oka może wydawać się myszką mało wygodną. Jest co prawda dość duża, posiada aż 8 przycisków jednak nie posiada żadnego profilowania a na dodatek prawie cała pokrywa jest błyszczącym plastikiem. Początkowo miałem obawy jak ta myszka będzie leżała w dłoni i czy intensywnych rozgrywkach nie będzie się z niej wysuwała.

SteelSeries Sensei [RAW] Heat Orange

Zacznijmy jednak od początku. SteelSeries Sensei [RAW] Heat Orange jest myszką sporych rozmiarów, ponad 12 cm długości sprawia że nawet gracze o dużych dłoniach dopasują się do niej dobrze. Mysz nie posiada żadnych profilowań, kształt ma prosty i wręcz podkreśla swoją uniwersalność faktem posiadania po obu stronach dokładnie takich samych przycisków dodatkowych. Taki zabieg ma ułatwić dopasowanie się do myszki graczom prawo jak i leworęcznym. Mysz waży 90 g, nie posiada dodatkowych obciążników i jak na mój gust mogłaby być cięższa.

Większość korpusu myszki pokrywa czarny, błyszczący plastik jednak chwyt jest pewny dzięki gumowym elementom na bokach. Natomiast elementy błyszczące wykonane są z wysokiej jakości materiału, o dziwo dość odpornego na zabrudzenia i łatwego w czyszczeniu.

SteelSeries Sensei [RAW] Heat Orange

Na górze myszki znajduje się podświetlana na pomarańczowo rolka wykonana z gumy. Jest precyzyjna i pracuje skokowo. Służy także jako przycisk, dzięki któremu możemy przeglądać szybciej dokumenty.

Gamingowe gryzonie - ranking >>>

Przycisk umieszczony poniżej rolki nie jest konfigurowalny, służy do zmiany DPI. Dostępne są dwa ustawienia. O jednym z nich informuje nas kontrolka umieszczona obok przycisku, jeśli świeci to aktywna jest jedna z wartości, brak światła oznacza aktywację drugiej wartości.

Ustawienia DPI wybieramy sami poprzez profil myszy dostępny w oprogramowaniu SteelSeries Engine. Oprogramowanie umożliwia nam także wybór częstotliwości próbkowania, oraz przypisywanie funkcji 7 z 8 przycisków dostępnych w myszy. Możliwe jest także programowanie zaawansowanych makr.

SteelSeries Sensei [RAW] Heat Orange

Na tyle myszki znajduje się logo firmy SteelSeries, jest podświetlane i możemy ustawić intensywność świecenia oraz efekt pulsacji. Logo konfigurowalne jest jako jedność z rolką myszki.

SteelSeries Sensei [RAW] Heat Orange

Także spodnia część myszki wykonana jest rewelacyjnie. Ślizgacze są z najwyższej jakości teflonu i zajmują aż 16% powierzchni spodu. Dzięki temu myszka przemieszcza się bez wysiłku na każdej powierzchni, z własnego doświadczenia polecam jednak dobrą podkładkę.

Jak nie przepłacić za nową myszkę? >>>

SteelSeries Sensei [RAW] Heat Orange

Do połączenia myszki z komputer służy dwu metrowy kabel, zakończony wtykiem USB. Kabel posiada podwójny oplot, dzięki czemu jest niezwykle wytrzymały i odporny na przetarcia.

A oto szczegółowe dane techniczne myszki:
 

 • Sensor laserowy
 • DPI 90 – 5670
 • Przyspieszenie 30 G
 • Częstotliwość próbkowania 1000 Hz
 • Waga 90 gramów
 • Wymiary 125.5 mm dł./68.3 mm szer./38.7 mm wys.


Katalog i porównywarka myszek do gier


 

Podsumowanie


 

Myszki SteelSeries Sensei nie trzeba nikomu reklamować, jest to model znany i bez wątpienia jeden z najbardziej udanych. Natomiast edycja Heat Orange wyróżnia się unikatowym wyglądem, przy zachowaniu cech znanych z poprzednich edycji. Myszka jest wygodna, uniwersalna, wykonana z wysokiej jakości materiałów a do tego wyposażona w przełączniki o dużej żywotności oraz precyzyjny sensor laserowy. Szukając prostej myszki o dobrych parametrach technicznych warto zwrócić uwagę na SteelSeries Sensei [RAW] Heat Orange.


Rozpakowanie myszki SteelSeries Sensei [RAW] Heat Orange na Videotesty.pl

blog comments powered by Disqus
SteelSeries Sensei [RAW] Heat Orange [RECENZJA]