PODPOWIEDZI:

MyPhone DuoSmart [RECENZJA]

Myphone DuoSmart to jeden z trzech ostatnio zaprezentowanych modeli polskiego producenta. Niedawno na łamach portalu videotesty.pl został zrecenzowany MyPhone Next, który swoją ceną oraz możliwościami rozbudził nadzieje na lepsze jutro naszego rodzimego rynku telekomunikacyjnego. Zobaczymy jak będzie z MyPhone`m DuoSmart. Zapraszam na recenzje!

myPhone Duosmart

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • Szkło Gorilla Glass
  • Wykonanie
  • Szybkość działania
WADY
  • Brak obsługi 3G i Aero 2 na slocie
  • Jeszcze Android 4.0.4 ICS

MyPhone DuoSmart wykonany jest z takiego samego materiału jak jego większy brat Next. Tył obudowy to plastikowa pokrywa, która jest dość gruba i sztywna, z wierzchu jest chropowata co niweluje widoczność rys oraz zadrapań. Dzięki temu też smartfon dobrze trzyma się w ręce, nie mamy wrażenia, że urządzenie może nam wypaść z rąk. Myphone ponownie zaskoczył nas na froncie urządzenia. DuoSmart posiada ekran IPS o przekątnej 4,3 cala i rozdzielczości 480x800 pix. Co ciekawe szkło, zastosowane w produkcji to słynne Gorilla Glass. Rzadko spotykany element w smartfonach za niespełna 700 zł.

Sprawdź aktualne rankingi smartfonów >>>

Trochę gorzej smartfon wygląda w środku. Zastosowano tutaj dwurdzeniowy procesor MediaTek MT6577 o taktowaniu 1 Ghz oraz tylko 512 MB RAM. Za grafikę odpowiada popularny procesor PowerVR SGX531. W normalnym korzystaniu z smartfona nie zauważymy specjalnych spowolnień. Problemy pojawiają się naprawdę z wymagającymi grami, jednak testowany przez ze mnie Dead Treger II działa na minimalnych ustawieniach bez zarzutu. Sprawne działanie systemu, smartfon zawdzięcza dobrej optymalizacji systemu oraz nakładce Nova, która domyślnie jest zainstalowana w smartfonie. To dobry krok, podobnie jak zastąpienie przeglądarki stockowej Operą mini. Szkoda, że Android w wersji 4.0.4 jest już wersją leciwą, zważywszy, że od tygodnia mamy dostępnego Android w wersji 4.4. Raczej trudno oczekiwać następnego update`u ze strony producenta.

myphone duosmar

Multimedia w smartfonie to przede wszystkim aparat o rozdzielczości 8 mpix. Zdjęcia wychodzą dość dobrze w jasnych warunkach oświetleniowych. Jak na 8 mpix niestety martwi mała szczegółowość naszych fotografii. Nie ma jednak tragedii, jako podręczny aparat DuoSmart na pewno się sprawdzi. Zapraszam do obejrzenia zdjęć poglądowych poniżej.

myphone duosmar

Dźwięki wydobywające się z tylnego głośnika, są dość głośne jednak nie posiadają odpowiedniej jakości. Brakuje basu a wysokie dźwięki są dość drażliwe. Na słuchawkach jest zdecydowanie lepiej, ale to nie nowość. Ot przeciętny odtwarzacz muzyczny jakich wiele.

myphone duosmar

Warto odnotować spore zaniedbanie ze strony MyPhone odnośnie obsługi dwóch kart SIM. Nazwa DuoSmart do czegoś zobowiązuje a tu nie dość, że nie mamy obsługi kart 3G na dwóch slotach to jeszcze nie ma możliwości korzystania z darmowego internetu Aero 2. Spory minus, zważywszy, że testowany NEXT miał taką możliwość.

myphone duosmart

Podsumowując, MyPhone DuoSmart to typowe urządzenie z średniej półki. Zdecydowanym plusem smartfona jest szkło na froncie Gorilla Glass oraz dobra optymalizacja leciwego już Android 4.0.4. Cena tym razem nie jest czynnikiem decydującym, ponieważ osobiście uważam, że warto dołożyć te 100 zł do o wiele lepszego Myphone Nexta. Ocena 3.

Przykładowe zdjęcia

Podgląd zdjęcia

Podgląd zdjęcia

Podgląd zdjęcia

Podgląd zdjęcia

Podgląd zdjęcia

blog comments powered by Disqus
MyPhone DuoSmart [RECENZJA]