PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl
Wakacje od RAT z Orange

Google Nexus 7 II [PREZENTACJA]

 • Dodano: 4 lata, 10 miesięcy temu
 • Ocena artykułu: (0) (0)

Minął rok od premiery pierwszego Nexusa 7, nadszedł więc czas na drugą generację Nexusa, którego bezpośrednim przeciwnikiem jest popularny iPad Mini.

RTV Euro AGD
Zobacz ofertę
od 29.99 ZŁ
Morele.net
Zobacz ofertę
od 83.09 ZŁ

Google Nexus 7 (2013)

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
 • Cena
 • Zawsze aktualny Android
 • Wyświetlacz
 • Cztero-rdzeniowy procesor
 • 2 GB Ram’u
 • Ładowanie bezprzewodowe
WADY
 • Brak gniazda microSD
 • Przeciętny aparat fotograficzny

Na pierwszy rzut oka, nowy Nexus 7 wygląda jak swój pierwowzór,zastosowano w nim jednak 7" wyświetlacz o rozdz. 1200 x 1920 pikseli, zdecydowanie lepszy niż w oryginale; plus cztero-rdzeniowy procesor 1,5 GHz, 2 GB pamięci RAM, 16 GB lub 32 GB nierozszerzalnej pamięci flash, 5 MP aparat główny i 1,2 MP kamerę frontową.

Poznaj funkcje telefonów, o których nie wiedziałeś >>>

Google Nexus 7 II fot1

Posiada również ładowanie bezprzewodowe w standardzie Qi i NFC.

Nowego Nexusa 7 można kupić w wersji tylko z WiFi, lub wersji LTE. Wersja LTE obsługuje większość pasm 4G oraz 3G, 2G i oczywiście WiFi; z nieznacznymi różnicami w zależności od rynków północnoamerykańskich i europejskich.

Google Nexus 7 II fot2

Nowy Nexus 7 działać będzie na najnowszym systemie od Google - Androidzie 4.3, znacznie poprawionym, w stosunku do poprzednich edycji. Bardzo użyteczna może okazać się obsługa wielu użytkowników (profile), włącznie z blokowaniem pewnych treści w zastrzeżonych profilach, tak by ograniczyć dostęp do wybranych aplikacji i treści.

Podobnie jak w przypadku większości urządzeń z serii Nexus, również w tym modelu, aktualizacje Androida nie powinny stanowić problemu. W porównaniu ze starym Nexusem, nowy jest nieznacznie mniejszy i nieco lżejszy, mierząc 114 x 200 x 8,7 mm i ważąc od 290 do 299 gramów.

Google Nexus 7 II fot3

Google Nexus 7 II fot4

Wewnątrz mieści się bateria o pojemności 3950 mAh, dużo mniejsza niż w zastosowana poprzednio. Jednakże wczesne doniesienia o Androidzie 4.3 wskazują na o wiele lepsze zarządzanie energią.

Zarówno stara jak i nowa edycja Nexusa 7, stworzona została dla Google na zlecenie firmy ASUS,firmę która z pewnością wie co robi, zwłaszcza w dziedzinie tabletów.

Google Nexus 7 II fot5

Jeśli mieszkasz w USA, nowy Nexus 7 powinien być premierowo dostępny od 30 lipca, w cenie 229 dolarów. Konkurencyjny produkt Apple, jest o około 100 dolarów droższy i raczej przestarzały w porównaniu do tego.

Czy to jednak wystarczy by nakłonić użytkowników do zmiany urządzenia? Prawdopodobnie nie, będzie on miał jednak swój wpływ na konkurencyjne tablety z systemem Android.

Google Nexus 7 II fot6

blog comments powered by Disqus
Google Nexus 7 II [PREZENTACJA]