PODPOWIEDZI:

Nokia 108 - coś dla mało wymagających retromaniaków

Istnieją pewne funkcje które znajdziemy zarówno w wysokiej klasy smartfonach jak i w 20-krotnie tańszych telefonach. Wiele najtańszych słuchawek pozwala na wykonywanie połączeń, wysyłanie smsów, słuchanie muzyki, radia, czy korzystanie z zestawów słuchawkowych lub Bluetooth, równie skutecznie jak w najlepszych smartfonach.

Nokia 108

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • Cena
  • Bateria
  • Funkcjonalność Dual-SIM
  • Bluetooth 3.0
WADY
  • Aparat
  • Brak dostępu do Internetu

Jedną z rzeczy, w których specjalizują się drogie urządzenia jest fotografia cyfrowa. Kilka ostatnich lat zaowocowało eksplozją megapikseli, nagrywaniem wideo w HD, inteligentnym sterowaniem lampą błyskową, zaawansowanym przetwarzaniem obrazu i całym wachlarzem udogodnień, które spowodowały że zdjęcia z komórek są naprawdę przydatne.

Co więcej, rozwój tej technologii sprawił, że zdjęcia o niskiej rozdzielczości pierwszych telefonów wyglądają jak z minionej epoki. Jeśli jednak tęsknisz za starą, dobrą, niską rozdzielczością, nowa Nokia 108 może Cię zainteresować.

Nokia 108 fot3

W cenie zaledwie 25 $ netto, lub 19 €, czy 16 funtów, można mieć ciekawy telefon z 1,8" wyświetlaczem o rozdz. 128 x 160 pikseli, odtwarzaczem MP3, radiem FM, gniazdem pamięci microSD i Bluetooth'em 3.0, wraz z wbudowanym aparatem fotograficznym o "niespotykanej" rozdzielczości 0.3 MP VGA, rodem z roku 2006.

Nokia 108 fot1

Nie ma dostępu do Internetu, a podstawowa platforma Nokia Series 30 nie umożliwia pobierania aplikacji, lecz w tej cenie nie można tego oczekiwać.

Możliwe, że jesteśmy nieco okrutni w naszej ocenie, ale wyobraźcie sobie jak wspaniale prezentowałaby się Nokia 108 z aparatem 2, lub nawet 3.2 MP! Kosztowałaby może nieco więcej, byłaby jednak znacznie bardziej przydatnym urządzeniem.

Nokia 108 fot2

Nokia 108 dostępna jest w dwóch wersjach dual-SIM i single-SIM, waży 70 gramów, bateria pozwala na prawie 14 godzin rozmów i 25 dni czasu czuwania, w wersji dual-SIM.

Nokia 108 fot4

Obudowa 108-ki wykonana jest z tworzywa sztucznego i dostępna jest w kilku jaskrawych kolorach.

Podsumowując, Nokia 108 dostępna jest za bardzo niewielkie pieniądze, warto jednak pamiętać, że przyda jej się dodatkowa karta pamięci microSD, co będzie miało swój wpływ na cenę całkowitą telefonu. Zdaniem producenta Nokia 108 dostępna będzie w czwartym kwartale 2013 roku.

blog comments powered by Disqus
Nokia 108 - coś dla mało wymagających retromaniaków