PODPOWIEDZI:

LG NB4530A Soundbar [RECENZJA]

Soundbary to niewielkie urządzenia potrafiące wygenerować potężny dźwięk. Składają się na ogół wyłącznie z listwy głośnikowej lub listwy i subwoofera. Urządzenie drugiego typu mieliśmy okazję przetestować. Model LG NB4530A to sprzęt dla każdego, w przyzwoitej cenie otrzymujemy dobrą jakość dźwięku i wiele dodatkowych funkcji.

Soundbar LG NB4530A

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
1 GŁOSÓW
ZALETY
  • Przyzwoita jakość dźwięku
  • Niezły subwoofer
  • Przystępna cena
WADY
  • Mało wygodny pilot

Soundbar LG przybył do nas w ogromnym kartonie. W jego wnętrzu znajdowało się kilka elementów. Ale zacznijmy może po kolei. Na początek kilka faktów:

Łączna moc zestawu wynosi 310 W, cena ok 1200 zł. Zestaw w systemie 2.1

Za taką kwotę możemy co prawda pomyśleć o złożeniu jakiegoś podstawowego zestawu kina domowego 5.1, wyposażonego w kolumny w drewnianych obudowach i niezły amplituner. Jednak musimy brać pod uwagę iż taki zestaw zajmie sporo miejsca.

Więc dla kogo taki soundbar? Według mnie przede wszystkim do mniejszych mieszkań, gdzie liczy się każdy metr wolnego miejsca. Nie da się również ukryć, że w porównaniu z dźwiękiem wydobywającym się z telewizyjnych głośniczków jakość dźwięku z soundbaru jest miażdżąca.

Ranking soundbarów

LG NB4530A Soundbar

Pierwszym elementem zestawu jest podłużna listwa głośnikowa, możemy ją zawiesić na ścianie lub po prostu położyć przed telewizorem. W jej wnętrzu kryją się dwa 80 watowe głośniki. Listwa w większości wykonana jest z aluminium.

LG NB4530A Soundbar

Jeśli chodzi o wygląd to jest nieźle. Robi wrażenie solidnego sprzętu, posiada dość słuszną wagę. Wisząc na ścianie pod telewizorem na pewno nie będzie szpecić naszego salonu.

LG NB4530A Soundbar

W środkowej części urządzenia znajduje się panel, pozwalający na sterowanie urządzeniem bezpośrednio z listwy głośnikowej.

LG NB4530A Soundbar

Listwa posiada także własny wyświetlacz, który informuje nas o rodzaju połączenia oraz ustawieniu tematycznym.

LG NB4530A Soundbar

Z tyłu listwy głośnikowej znajdziemy wejście USB. Możemy odtwarzać muzykę bezpośrednio z pendrivea. Dostępne jest także łączę Bluetooth a nawet odtwarzanie dźwięku w wirtualnym 3D.

Do telewizora urządzenie podłączyć możemy za pomocą kabla HDMI (także funkcja ARC), za pomocą kabla optycznego lub kabla z wtykiem 3,5 mm Mini-Jack.

LG NB4530A Soundbar

Soundbar obsługuje także takie standardy dźwięku, jak Dolby Digital oraz DTS. Dzięki temu możemy się cieszyć głębią i krystaliczną jakością odtwarzanej muzyki i efektów specjalnych.

LG NB4530A Soundbar

Drugim elementem zestawu jest mocny subwoofer. Dzięki 150 W mocy wydaje z siebie soczysty bas, z listwą głośnikową łączy się bezprzewodowo, nawet do 10 m od niej. Nie musi dzięki temu stać bezpośrednio w pobliżu telewizora.

LG NB4530A Soundbar

Subwoofer jest ładnie wykonany, front przypomina fakturą szczotkowane aluminium.

LG NB4530A Soundbar

Głośnik niskotonowy ukryty jest za białą siatką. Cała konstrukcja świetnie komponuje się z listą głośnikową.

LG NB4530A Soundbar

W zestawie znajdziemy dodatkowe okablowanie, przewód HDMI, oraz przedłużacz USB. Poza tym otrzymujemy także pilota zdalnego sterowania.

LG NB4530A Soundbar

Jego konstrukcja jest dość prosta, pozwala zarządzać wszystkimi funkcjami soundbaru. Całe urządzenie najlepiej sprawdza się z telewizorami firmy LG, wtedy wspierane są wszystkie funkcje pilota oraz sprzętu.

LG NB4530A Soundbar

Podsumowanie

Soundbar LG jest ciekawą propozycją, za dość przyzwoitą cenę otrzymujemy multimedialne centrum rozrywki i świetne uzupełnienie dla naszego telewizora. Możliwość odtwarzania dźwięku przez Bluetooth to bez wątpienia duży atut urządzenia. Polecam szczególnie posiadaczom telewizorów firmy LG. Soundbar LG NB4530A to kawałek solidnego sprzętu.

blog comments powered by Disqus
LG NB4530A Soundbar [RECENZJA]