PODPOWIEDZI:

TP-Link test Nano Routera TL-WR702N

Dostęp do sieci zwłaszcza w miejscach publicznych jest już na porządku dziennym. Jednak niestety często jest tak, że jakość połączenia stoi pod znakiem zapytania. Jest jednak prosty sposób, aby tą sytuację poprawić - własny nano router.

TP-LINK TL-WR702N

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
1 GŁOSÓW
ZALETY
  • Niewielkie wymiary i waga
  • Prosta konfiguracja...
  • Ale nie brak również opcji dla bardziej zaawansowanych użytkowników
  • Możliwość zasilania z USB
  • Możliwość działania w kilku trybach pracy
WADY
  • Słaby zasięg WiFi

TP-Link TL-WR702N jest jednym z takich urządzeń. Ten nanoRouter, choć niepozorny, oferuje wiele jak na tego typu urządzenia, ale po kolei:

Dla kogo jest to produkt

Nano Router TP-Link jest urządzeniem przeznaczonym do doraźnego stosowania w celu zapewnienia Internetu osobom mobilnym, będącym często w delegacjach, a potrzebujących niemal stałego dostępu do sieci.

TL-WR702N fot1

Nie jest to więc urządzenie przeznaczone do pracy, jako podstawowy punkt dostępu do Internetu w domu czy nawet mieszkaniu, ale doskonale sprawdzi się w podróży służbowej, bądź na wakacjach.

Wygląd i wykonanie

TL-WR702N kształtem przypomina nieco zaokrąglony kwadrat o boku 5,7cm i wysokości około 2cm.

TL-WR702N fot4

Obudowa jest plastikowa, na bokach biała błyszcząca a na froncie (górze) niebieska błyszcząca.

Na froncie znajdziemy poza logo producenta diodę, która sygnalizuje pracę urządzenia.

Portów jest tu jak na lekarstwo. Obok przycisku RESET TP-Link umieścił port microUSB będący gniazdem zasilającym router, dalej jest port Ethernet RJ-45, którym dostarczamy "Internet" do urządzenia (port WAN). Ten oznaczony jest również jako LAN, bo nanoRouter może działać również jako wzmocnienie istniejącej sieci WiFi jak testowany ostatnio Extender. W takim układzie portem tym możemy dostarczyć Internet przewodowo do jakiegoś urządzenia.

TL-WR702N fot3

Co do wykonania routera nie mam żadnych uwag - wszystko spasowane jest prawidłowo, plastik wydaje się być dobrej jakości, jednak z uwagi na to, że jest błyszczący, a dodatkowo ma pracować często w podróży, boję się o rysowanie urządzenia przy dłuższym użytkowaniu.

Akcesoria

TL-WR702N fot5

Producent tutaj nas nie rozpieszcza, jednak również niczego nie brakuje. W opakowaniu znajdziemy poza samym routerem instrukcję instalacji w formie papierowej oraz na płycie CD, przewód Ethernet - co bardzo fajne: przewód jest płaski i się nie plącze. Ostatnimi elementami wyposażenia są przewód USB-microUSB oraz zasilacz sieciowy.

Panel administracyjny i funkcje

Panel administracyjny jest przejrzysty, a jego interfejs jest zachowany w klasycznym dla TP-Link desing.

Basic settings - jest to jedna z najważniejszych zakładek, bo tutaj możemy skonfigurować urządzenie oraz wybór trybu działania. Trybów jest pięć - AP (który jest domyślny), Router - w klasycznym tego słowa znaczeniu, Reapeater - wzmocnienie sieci WiFi oraz dwa dodatkowe tryby Bridge i Client.

pnael fot1

Rozwijając zakładkę sieci bezprzewodowej otrzymujemy kolejne opcje, w których ukryte są funkcje zabezpieczenia sieci, czy na przykład informacje o aktualnie zalogowanych terminalach.

fot2

fot3

Wydajność

Ten aspekt urządzenia należy oceniać przede wszystkim zgodnie z jego przeznaczeniem oraz trybem w jakim uruchamiamy urządzenie.

NanoRouter TP-Link konfiguruje się bardzo szybko, a w trybie AP w zasadzie poza wpisaniem hasła zabezpieczającego sieć nie musimy nic więcej robić.

Zasięg WiFi, który przede wszystkim ma nam dostarczyć urządzenie, jest dość mocno ograniczony. W zupełności wystarczy na jeden spory pokój, no i oczywiście ciut więcej. Nie jest jednak w stanie zapewnić maksymalnego zasięgu w każdym pomieszczeniu chociaż 60metrowego mieszkania.

Jeżeli będziemy używali nanoRouter jako Reapeater możemy do niego podłączyć przewodowo również jakiś komputer.

Podsumowanie

NanoRouter jest urządzeniem kierowanym do określonej grupy odbiorców. Jeżeli jesteście klientami mobilnymi, często korzystacie w podróży z Internetu, a ten w hotelach Wam nie wystarcza, produkt TP-Link jest bardzo dobrym rozwiązaniem i co ważne - sprawdza się w praktyce.

blog comments powered by Disqus
TP-Link test Nano Routera TL-WR702N