PODPOWIEDZI:

MaxCom MM500BB [TEST]

Telefon mimo swojego ceglastego wyglądu, wydaje sie być idealnym rozwiązaniem dla osób starszych. Dobry pomysł na prezent z okazji dnia babci lub dziadka.

Ocena VideoTesty.pl
ZALETY
  • duże klawisze
  • duży czytelny wyświetlacz
  • obsługa SMS-ów
WADY
  • duże rozmiary
  • ceglasty design

Polska firma MaxCom wypuściła na rynek nieco oryginalny telefon komórkowy dedykowany dla starszych osób. Model MaxCom MM500BB charakteryzuje się prostotą obsługi. Wygląd telefonu przypomina nieco pierwsze ceglaste komórki. Jednak nie wygląd ale funkcjonalność aparatu jest najważniejsza dla seniorów.

MaxCom MM500BB

Aparat jest dosyć dużych rozmiarów ale dzięki temu jego obsługa jest bardzo prosta i intuicyjna. Telefon posiada czytelny podświetlany wyświetlacz i duże klawisze. Pod ekranem znajdują się główne przyciski funkcyjne jak zielony - odbierz i czerwony - zakończ rozmowę. Ciekawym rozwiązaniem ułatwiającym korzystanie z telefonu jest możliwość przypisania ważnych numerów telefonów do odpowiedniego klawisza. Do dyspozycji producent dał nam trzy tego typu przyciski. Z tyłu telefonu znajduje się notatnik, gdzie można sobie zapisać do kogo zadzwonimy naciskając poszczególny klawisz.

MaxCom MM500BB

Nad ekranem znajduje się lampka, która sygnalizuje przychodzące połączenie. Jest to dosyć zbędna funkcja przy telefonach dla młodzieży, jednak w tym modelu spełnia ona rolę dodatkowego sygnalizatora przychodzącej rozmowy. Tak więc jeżeli starsza osoba nie będzie słyszała, że ktoś do niej dzwoni to może zauważyć, oczywiście jeżeli telefon będzie w zasięgu wzroku.
Telefon umożliwia wysyłanie i odbieranie SMS-ów. Dodatkowo pamięć telefonu jest w stanie zapamiętać 250 wpisów do książki telefonicznej. Telefon zapamiętuje dziesięć nieodebranych, odebranych i wybieranych numerów. Wbudowana bateria umożliwia 4 godziny rozmów lub 250 godzin czuwania.

MaxCom MM500BB

Podsumowanie

Maxcom MM500BB to telefon komórkowy, który nie grzeszy wyglądem. W tym nie jest on najważniejszą cechą Maxcoma. Jego łatwość obsługi zadowoli z pewnością osoby starsze, którym nowinki technologiczne są obce.

MaxCom MM500BB

blog comments powered by Disqus