PODPOWIEDZI:

MIO P350 DigiWalker

MIO P350 idealnie sprawdza się jako nawigacja, nieco gorzej wypada jego ocena jako komputer. Warto zwrócić uwagę na dobry stosunek ceny do jakości.

MIO P350 DigiWalker

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
 • wbudowana antena
 • dobry moduł GPS
 • dobry stosunek jakości do ceny
WADY
 • słaba bateria
 • brak Bluetooth
 • brak WiFi

MIO P350 jest jednym z ciekawszych palmtopów dostępnych na rynku. Zbudowane na mobilnym procesorze Samsunga z zegarem 400 MHz, gwarantuje wydajną pracę na zainstalowanych aplikacjach. MIO P350 wyposażono w 64 MB pamięci RAM, 128 MB pamięci ROM oraz czytnik kart SD/MMC. Dotykowy wyświetlacz o przekątnej 3,5 cala z antyodblaskową powłoką, działa bez zarzutów w rozdzielczości 320 x 240 pikseli. Wbudowany moduł GPS wraz z wewnętrzną anteną, zapewnia pełną funkcjonalność aplikacji nawigacyjnych. Model MIO P350 współpracuje z systemem Microsoft Windows Mobile 5.0. Można dzięki niemu korzystać z takich opcji multimedialnych jak: odtwarzanie filmów i MP3, przeglądanie zdjęć, gry.

MIO P350

PIERWSZE WRAŻENIE

Na pierwszy rzut oka MIO P350 prezentuje się dobrze. Klasyczna obudowa ma w sobie coś z elegancji, a jednocześnie nie jest ekstrawagancka, dzięki czemu może sprawdzić się zarówno dla mężczyzn, jak i dla kobiet. Istotne jest to, że swobodnie mieści się w dłoni co w znacznym stopniu umila na nim pracę.

MIO P350

ZAWARTOŚĆ PUDEŁKA

 • urządzenie MIO P350 z rysikiem,
 • holder do montowania w samochodzie,
 • ładowarka stacjonarna AC/DC z dwoma wymiennymi końcówkami,
 • ładowarka samochodowa,
 • kabel USB do synchronizacji z PC,
 • płyty z oprogramowaniem,
 • instrukcja obsługi

WYGLĄD ZEWNĘTRZNY

Urządzenie wykonane zostało z materiałów bardzo dobrej jakości, wszystko zostało doskonale spasowane, co przyczynia się do tego, że palmtop nie trzeszczy podczas użytkowania.
MIO P350 z pewnością spełni oczekiwanie osób szukających w pełni mobilnego urządzenia umożliwiającego jednocześnie korzystanie z aplikacji biurowych jak i nawigacji satelitarnej.

MIO P350

EKRAN

3,5 calowy ekran MIO P350 charakteryzuje się dużą kontrastowością. Dołączony do zestawu rysik znacznie ułatwia pracę na dotykowym wyświetlaczu, gdyż niewielkiej wielkości ikony są nie lada wyzwaniem dla osób usiłujących korzystać ze swoich palców przy obsłudze urządzenia. Kolorystyka wyświetlacza jest bardzo zadowalająca. Posiada on ponad 65000 kolorów, Dodatkowo ekran MIO P350 posiada właściwości antyodblaskowe, które ułatwiają widoczność zwłaszcza w słoneczne dni.

MIO P350

PRZYCISKI, PORTY, WYPROWADZENIA, GŁOŚNIKI

Zlokalizowane pod ekranem MIO P350 przyciski bardziej pełnią rolę estetyczną niż funkcjonalną. Klawisze funkcyjne w dużej mierze są nieprzydatne, gdyż łatwiej i szybciej można pracować na aplikacjach za pomocą rysika. Pomocne są jedynie podczas korzystania z automapy. Jedną z największych wad jest zbyt duży i czuły przycisk włączający, który może powodować samoistne i niepożądane włączenie się w etui, torbie czy kieszeni.
Urządzenie zostało wyposażone w port podczerwieni. Ponadto zawiera port USB, za pomocą którego możemy połączyć się i wymieniać dane z komputerem. Istnieje także gniazdo, do którego możemy podłączyć zewnętrzną antenę.
Z tyłu urządzenia zamontowano głośnik, który spełnia swoje podstawowe funkcje w sposób zadawalający.W razie potrzeby istnieje możliwość podłączenia słuchawek za pomocą mini jack’a.

MENU GŁÓWNE

Obsługa MIO P350 jest bardzo intuicyjna. Metoda działania jest identyczna jak w systemach Windows. Każdy, kto kiedykolwiek pracował w tym środowisku, bez problemu poradzi sobie z obsługą palmtopa. Menu główne jest przejrzyste, na startowym ekranie możemy odczytać takie dane jak: data, godzina, zaplanowane działania. Ponadto istnieje możliwość bezpośredniego przejścia do najczęściej używanych funkcji, takich jak: terminarz, kalendarz, kontakty czy system nawigacyjny.

PROGRAM NAWIGACYJNY

Dzięki temu urządzeniu można korzystać ze wszystkich dostępnych map. Czasami zdarzają się problemy z nawiązaniem kontaktu z satelitą (trwające ponad minutę szukanie sygnału GPS), natomiast kiedy już uzyskamy połączenie, sygnał jest bardzo stabilny.

MIO P350

DODATKOWE APLIKACJE

MIO P350 posiada zainstalowane następujące aplikacje: - Windows Media Player 10
dzięki któremu istnieje możliwość słuchania ulubionej muzyki i oglądania wybrane filmów. Program jest prosty w użyciu – na wzór aplikacji Windowsowych. - Pocket Office
zawiera Word’a, Excel’a oraz PowerPoint’a. Wszystko oczywiście w wersji mobilnej. Funkcjonalność tego typu aplikacji jest kłopotliwa. Gdy przychodzi do intensywnego używania programów to niestety wpisywanie tekstu za pomocą ekranowej klawiatury nie jest komfortowe. - Internet Explorer
przeglądarka internetowa. Tylko po co skoro, żeby mieć Internet w tym modelu najlepiej połączyć go do komputera, który jest już podłączony do sieci? Bardzo przeszkadza brak karty bezprzewodowej. - Gry
w skład, których wchodzi pasjans i gra logiczna Buble Breaker.

MIO P350

PODSUMOWANIE

Ogólnie rzecz biorąc, trzeba zastanowić się, do czego będziemy używać tego urządzenia. Jeśli miałby to być przenośny komputer – odradzam. Zbyt słaba bateria da o sobie znać w niedługim czasie. Natomiast jako system nawigacyjny jest godny polecenia – dobrze i stabilnie trzyma sygnał. Jednym słowem optymalnymi odbiorcami tego sprzętu są kierowcy w dowolnym wieku i dowolnej płci. Co najważniejsze - stosunek ceny do jakości jest bardzo dobry.

blog comments powered by Disqus