PODPOWIEDZI:

Uchwyt do tabletu ART AX-01 [RECENZJA]

Jaki powinien być dobry uchwyt samochodowy do tabletu? Wytrzymały, funkcjonalny i najlepiej tani. Zrecenzowaliśmy uchwyt firmy ART model AX-01, jest nieźle wykonany i niedrogi. Współgra z tabletami od 7 do 10 cali i posiada możliwość mocowania na szybie, jak i na zagłówku fotela.

ART AX-01

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • Dość dobrze wykonany
  • Dwie opcje montażu
  • Kompatybilność z tabletami od 7 do 10 cali
  • Cena
WADY
  • Brak większych mankamentów

Wielu posiadaczy tabletów to przy okazji osoby zmotoryzowane. Jeśli więc używacie czasem swojego tabletu w samochodzie, jako nawigacji lub po prostu dla rozrywki przyda się jakieś mocowanie dla urządzenia. Dzięki uchwytowi do tabletu ART AX-01 możemy korzystać w tabletu i jako kierowca i jako pasażer. Jest to niezły produkt w bardzo dobrej cenie.

Uchwyt do tabletu ART AX-01

Uchwyt firmy ART składa się z trzech części. Pierwsza z nich to sekcja, która ma za zadanie bezpiecznie chwycić nasz tablet i sprawić aby z objęć uchwytu czasem się nie wysunął. Sekcja trzymająca posiada miękkie pokrycie, w miejscu gdzie spoczywać będzie tył naszego tabletu. Tablet trzymany jest także przez cztery zaczepy, są pokryte w środku gumą. Dzięki tym cechom nasz tablet nie musi mieć żadnego etui ochronnego i mamy pewność że jego powierzchnia nie ucierpi.

Uchwyt do tabletu ART AX-01

Regulacja uchwytu odbywa się za pomocą blokady oraz rozsuwanej prowadnicy. Dopasujemy do uchwytu tablety od 7 do 10 cali. Więc można śmiało uchwyt firmy ART nazwać uniwersalnym.

Uchwyt do tabletu ART AX-01

Uchwyt do tabletu ART AX-01

Drugi elementem zestawu jest mocowanie na szybę. Posiada ono duży przylepiec, blokadę, oraz przycisk do zdejmowania. Dzięki rozmiarowi przyssawki siła uchwytu jest duża i na pewno nasz tablet sam się nie odklei od szyby i nie spadnie wraz z uchwytem. Jest to ważne, gdyż dziurawe, polskie drogi nie są łaskawe dla takich urządzeń, a nikt nie chciałby po najechaniu na dziurę podnosić tabletu z podłogi.

Uchwyt do tabletu ART AX-01

Ramię uchwytu możemy regulować w dwóch miejscach, pokrętło bliżej przyssawki pozwala unosić tablet w pionie, natomiast druga regulacja to kula, dzięki której możliwe jest manewrowanie tabletem w wielu kierunkach, a także obracanie go do pionu i poziomu. Blokada regulacji jest skuteczna i jeśli jej użyjemy tablet sam się na pewno nie przemieści.

Uchwyt do tabletu ART AX-01

Uchwyt do tabletu ART AX-01

Ostatni element zestawu to mocowanie na zagłówek fotela. Dzięki niemu także pasażerowie, a także pociechy podróżujące na tylnym siedzeniu bez problemu mogą korzystać z tabletu.

Mocowanie jest proste do założenia na prowadnice zagłówka, łatwo się je też blokuje na miejscu. Posiada uchwyty wyściełane gumą, dzięki temu nie uszkodzi prowadnic fotela. Pokrętło pozwala dopasować położenie tabletu i zabezpieczyć wybrane ustawienie.

Uchwyt do tabletu ART AX-01

Uchwyt do tabletu ART AX-01

Podsumowując, uchwyt ART AX-01 jest nieźle wykonany jak na urządzenie w tak niewielkiej kwocie. Nie oszukujmy się że zastosowano tu najwyższej jakości plastik i inne materiały, jednak są naprawdę przyzwoite. Uchwyt jak najbardziej polecam osobom, które używają tabletów w samochodach okazjonalnie, ponieważ nie jest to duża inwestycja. Jednak osoby często podróżujące z tabletem także powinny być zadowolone z użytkowania tego uchwytu, jest prosty w montażu, dość wytrzymały i na pewno nie zawiedzie w trasie.
Rozpakowanie uchwytu ART AX-01 na portalu Videotesty.plblog comments powered by Disqus
Uchwyt do tabletu ART AX-01 [RECENZJA]