PODPOWIEDZI:
Videotesty.pl

Starcie tytanów z najwyższej półki: Samsung Galaxy Note 3 vs Sony Xperia Z Ultra [PORÓWNANIE]

  • Dodano: 4 lata, 1 miesiąc temu
  • Wyświetleń: 4580
  • Ocena artykułu: (0) (0)

Ostatnimi czasy producenci zaczęli prześcigać się w produkowaniu ogromnych urządzeń z przekątną przekraczająca grubo ponad 5 cali. Do dzisiejszego testu wybrałem dwa urządzenia z najwyższej półki. Samsung Galaxy Note 3 – flagowiec Koreańskiego producenta oraz Sony Xperia Z Ultra. Smartfon, który może pochwalić się największym panelem dotykowym aktualnie produkowanym na świecie.

porównanie

Nie bez kozery wybrałem te dwa smartfony do testów. Samsung Galaxy Note 3 to aktualnie najwydajniejszy smartfon z najnowszymi oraz najlepszymi podzespołami oraz niebotyczna ilością pamięci RAM, wynosząca 3 GB. Nie gorsza jest Xperia Z Ultra, która po za ogromnym ekranem o przekątnej 6,44 cali, może pochwalić się identycznym procesorem Qualcomm Snadragon 800 o taktowaniu 2,2 Ghz o 100 Mhz mniej niż wspomniany Note 3. Oba smartfony za to maja identyczne procesory graficzne Adreno 330. Jak zawsze porównanie dwóch smartfonów odbyło się w testach syntetycznych a posłużyły do tego 3 Benchmarki – Antutu, Quadrant oraz 3Dmark. Zobaczmy jak kształtowały się wyniki w poszczególnych testach.

Rankingi najlepszych telefonów i smartfonów >>>

porównanie

porównanie

porównanie

porównanie

porównanie

porównanie

Dlaczego Note 3 przegrał z Xperia Z Ultra? Powodów jest kilka. Oczywista rzeczą jest bardzo wymagający system operacyjny Android 4.3 Jeely Bean w samym Note 3. Ilość opcji oraz możliwości sprawiają, że z 3 GB pamięci RAM dla użytkownika pozostaje niekiedy niewiele ponad 1 GB. Inaczej jest w Xperi Z Ultra, tam Sony postarało się bardzo o optymalizacje nakładki współpracującej z Androidem 4.2.2. Po za tym Xperia Z Ultra nie posiada wiele opcji, które można uważać za nadzwyczajne. Po prostu zwykły smartfon o nienaturalnie dużym ekranie.

Kupujemy telefon - na co zwrócić uwagę? >>>

porównanie

porównanie

Oba smartfony zasługują na pochwalę, mimo wszystko Samsung Galaxy Note 3 oferuje więcej możliwości w stosunku do Sony. Do plusów Samsunga przypisujemy również ekran Amoledowy jaki same multimedia. Sony za to pochwalić się może niebanalnym wyglądem oraz właśnie wydajnością, która starczy nam na długie dwa lata bezproblemowego działania.

blog comments powered by Disqus
Starcie tytanów z najwyższej półki: Samsung Galaxy Note 3 vs Sony Xperia Z Ultra [PORÓWNANIE]