PODPOWIEDZI:

LG Optimus G Pro [PREZENTACJA]

LG Optimus G Pro jest pierwszym smarftonem od LG z ekranem Full HD, który zadebiutuje już wkrótce w Korei, Japonii i Ameryce Północnej - w drugim kwartale 2013 roku.

LG Optimus G Pro

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
 • Wyświetlacz 5,5”, 400 ppi
 • Aparat 13 MP
 • HDMI Full HD
 • 2 GB pamięci RAM
 • Bateria 3140 mAh
WADY
 • Gabaryty

LG Optimus G Pro, jak przystało na prawdziwą bestię - posiada 5,5" wyświetlacz IPS o rozdz. 1080 x 1920 pikseli, 1.7 GHz cztero-rdzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 600, 2 GB pamięci RAM i 32GB wbudowanej pamięci, plus gniazdo kart microSD, 13 MP aparat główny i 2.1 MP kamerę wideorozmów, oraz ogromną baterię o pojemności 3140 mAh, jedną z największych jakie widzieliśmy.

LG Optimus G Pro fot6

Wyświetlacz Optimusa G o jakości 400 ppi, jest nieco ostrzejszy niż 326 ppi Retiny - w obecnym iPhone, i znacznie lepszy niż 267 ppi w Samsungu Galaxy Note II. Całkiem nieźle!

LG Optimus G Pro FOT1

Ramka po lewej i prawej stronie ekranu jest niemożliwie cienka, ma zaledwie 3mm szerokości, a Optimus G Pro mierzy 150 x 76 x 9,4 mm i waży 172 gramów. Jest więc o 6% mniejszy i lżejszy niż Galaxy Note II, co wydaje się być dużą zaletą.

Z Chin taniej? Sprawdzamy to w tym artykule! >>>

Zaletą Optimusa G Pro jest wyjście HDMI, co umożliwi nam odtwarzanie filmów w Full HD na ekranie telewizora. Optimus G Pro posiada również ładowanie bezprzewodowe, NFC i wszystkie standardowe funkcje, jakich można spodziewać się po smartfonie z Androidem 4.1, włącznie z Wi-Fi, GPS, Bluetooth i portem USB.

LG Optimus G Pro FOT4

Aparat posiada lampę błyskową LED, zaawansowaną funkcję 360 st. zdjęć panoramicznych, nagrywanie w Full HD zarówno z tyłu jak i z przodu oraz tryb śledzenia ostrości, funkcję która pozwala skupić się wybranym, poruszającym sie obiekcie (np. osoba lub zwierzę).

LG Optimus G Pro FOT3

LG Optimus G Pro obsługuje transfer danych: HSPA+, LTE i EVDO (4G), choć nie wiadomo, czy wszystko na raz, czy modele będą dwa: wersja GSM/HSPA+ i wersja CDMA/EVDO.

Rankingi najlepszych telefonów i smartfonów >>>

System operacyjny to Android 4.1.2 z własnym interfejsem od LG - "UX", wyposażonym w zaawansowane funkcje zarządzania zadaniami i ulepszone narzędzia do zarządzania osobistymi informacjami, wszystko po to by odróżnić go od innych telefonów z Androidem.

LG Optimus G Pro będzie kosztować 968.000 Won w Korei Południowej, czyli równowartość około 670€ lub 900$, ale ceny "uliczne" mogą okazać się niższe. Jest to mniej więcej ten sam przedział cenowy co Galaxy Note II i iPhone 5, aczkolwiek specyfikacja tego urządzenia przewyższa obydwa wymienione modele.

LG Optimus G Pro FOT2

Nie wiemy, czy LG Optimus G Pro dostępny będzie w innych regionach niż Korea, Japonia i Ameryka Północna, dowiemy się jednak więcej w tej kwestii pod koniec miesiąca. Urządzenie wygląda na bardzo konkurencyjne i pożądane, i mamy wielką nadzieję, że LG zdecyduje się wprowadzić Optimusa G Pro w Europie i innych rynkach.

blog comments powered by Disqus
LG Optimus G Pro [PREZENTACJA]