PODPOWIEDZI:

MIO P360 DigiWalker

Stylowy design MIO P360 przyciąga wzrok a smukły kształt sprawia, że urządzenie mieści się w kieszeni, przez co świetnie sprawdza się w codziennym użytkowaniu.

Ocena VideoTesty.pl
ZALETY
 • duży ekran
 • dobry moduł GPS
 • pamięć 1GB ROM
WADY
 • słaba bateria
 • brak jakiejkolwiek łączności bezprzewodowej

MIO P360 jest ulepszoną wersją znanego modelu P350, który zdobył zaufanie i sympatię użytkowników w całej Europie. Nowe urządzenie marki Mio to stylowy, elegancki i nieskomplikowany w obsłudze komputer osobisty, doskonały dla osoby, która dokonuje zakupu PDA po raz pierwszy.

MIO P360

OGÓLNY OPIS

Model ten działa dzięki procesorowi Samsung S3C2443 taktowanemu częstotliwością 400 MHz. Jest wyposażony w 64 MB pamięci RAM, 1 GB pamięci ROM oraz czytnik kart SD/MMC. Efekt naszej pracy zobaczymy na dotykowym wyświetlaczu o przekątnej 3,5 cala z antyodblaskową powłoką. Działa on na rozdzielczości 240x320 pikseli przy 65536 kolorach. POsiada wbudowany moduł GPS ( chipset SiRFstar III GPS ) wraz z wewnętrzną anteną. Istnieje również możliwość podłączenia anteny zewnętrznej. Model ten współpracuje z systemem Microsoft Windows Mobile 6.0, dzięki któremu możemy korzystać z takich opcji multimedialnych jak: odtwarzanie filmów i MP3, przeglądanie zdjęć czy też gier.

PIERWSZE WRAŻENIE

Po wyjęciu MIO P360 z pudełka pierwsze co rzuca nam się w oczy to jego prostokątna obudowa oraz duży ekran. Urządzenie dobrze trzyma się w dłoni, a jego lekkie zaokrąglenia z tyłu obudowy sprawiają, że chwyt jest pewniejszy. Mankamentem może być to, że rysik umiejscowiony jest po lewej stronie urządzenia, przez co trzeba je odchylać, aby móc je wyjąć.

MIO P360

ZAWARTOŚĆ PUDEŁKA

 • urządzenie MIO P360 z rysikiem,
 • holder do montowania w samochodzie,
 • ładowarka stacjonarna AC/DC z dwoma wymiennymi końcówkami,
 • ładowarka samochodowa,
 • kabel USB do synchronizacji z PC,
 • płyty z oprogramowaniem,
 • instrukcja obsługi

WYGLĄD ZEWNĘTRZNY

Prosta, a zarazem elegancka obudowa wykonana została ze średniej jakości materiałów, które są jednak solidnie spasowane. Nic się nie przemieszcza i nic nie trzeszczy. Większość przedniej ścianki urządzenia zajmuje ekran, który jest naprawdę duży. Pod nim umieszczone są dwa również duże przyciski, a pomiędzy nimi znajduje się joystick nawigacyjny.

EKRAN

MIO P360 posiada taki sam ekran jak jego poprzednik P350. Jest to wyświetlacz o przekątnej 3,5 cala z 65536 kolorami. Jego rozdzielczość to 240x320. Ekran posiada właściwości antyodblaskowe, które spełniają swoje zadanie w słoneczne dni dzięki czemu obraz jest w miarę przejrzysty. Ekran został umiejscowiony w małym zagłębieniu, przez co przypadkowe zarysowanie jest znikome. Z urządzeniem najlepiej pracować przy pomocy rysika, który nie ujawnia artystycznych zdolności twórców modelu P360. Oczywiście palcem również można obsługiwać palmtopa, ale trzeba się uzbroić w cierpliwość.

MIO P360

PRZYCISKI, PORTY, WYPROWADZENIA, GŁOŚNIKI

W górnej częsci MIO P360 znajduje się włącznik/wyłącznik stanu. Przycisk jest nieco głębiej osadzony w obudowie, przez co została wyeliminowana wada z poprzedniego modelu, polegająca na przypadkowym uruchamianiu się urządzenia transportowanego np. w pudelku bądź w plecaku. Po prawej stronie MIO wbudowany został czytnik kart pamięci SD oraz MMC. Czytnik jest zamykany zaślepką, przez co kurz nie dostaje się do środka. Pod spodem znajdziemy wbudowany mikrofon, port miniUSB, wyjście słuchawkowe oraz suwak OFF/ON. Z przodu urządzenia są dwa przyciski. Jeden prowadzi do aplikacji GPS, a drugi do listy kontaktów. Podobniej jak w poprzednim modelu MIO P350 zupełnie nie spełniają swojej funkcji. W dużej mierze są nieprzydatne. Zamiast joysticka nawigacyjnego o wiele szybciej i precyzyjniej jest się posługiwać rysikiem. Z tyłu urządzenia zamontowano głośnik – niestety średniej jakości.

MENU GŁÓWNE

MIO P360 wyposażony został w najnowszą wersję systemu Microsoft Windows Mobile 6.0. Standardowo jako pulpit służy Today Windows Mobile, na którym wyświetlane są takie informacje, jak data, godzina, stan baterii, terminarz czy zadania do wykonania. Wszystko to można edytować zgodnie z własnymi upodobaniami w celu uzyskania szybszego i sprawnego dostępu do często wykorzystywanych aplikacji.

DODATKOWE APLIKACJE

Wbudowany system MS Mobile 6.0 zawiera pakiet programów biurowych MS Office Mobile. Tak jak w prawie każdym palmtopie mamy możliwość obejrzenia czy stworzenia pliku Word, Excel oraz PowerPoint bez konieczności ich konwersji.

MIO P360

PODSUMOWANIE

MIO P360 to elegancki z nowoczesnym design przenośny komputer osobisty dla osób, które zaczynają swoją przygodę z PDA. P360 to ulepszona wersja poprzedniego modelu P350, który zdobył sympatie i zaufanie użytkowników w całej Europie. Duży wyświetlacz i szybki procesor sprawiają niestety, że trzeba urządzenie codziennie podłączać do ładowarki. Śmiało można powiedzieć, że inżynierowie przeanalizowali wady modelu P350, usunęli je i stworzyli przyzwoitego palmtopa MIO P360. Niestety jego główną wadą jest brak jakiejkolwiek łączności bezprzewodowej.

blog comments powered by Disqus