PODPOWIEDZI:

Acer Iconia A1-810 - budżetowy tablet z Tajwanu

Firma Acer do drugi na świecie producent komputerów osobistych. Marka bardzo dobrze znana również w naszym kraju. Tym razem do redakcji Videotesty trafił Acer Iconia A1 810 – budżetowy tablet tego tajwańskiego producenta. Jakie wrażenia po sobie pozostawił? Zapraszam na recenzje!

Acer Iconia A1

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • Wydajność
  • Ekran
WADY
  • Multimedia
  • Wygląd

Acer Iconia A1 to tablet za niewiele ponad 600 zł. W tej cenie na rynku panuje dość spora konkurencja. Począwszy od Nexusa 7 kończąc na serii Samsunga - Galaxy Tab. Pierwsze wrażenie po wyjęciu tabletu z pudełka jest całkiem pozytywne. Iconia A1 wykonany jest w całości z plastiku, jednak nie możemy narzekać na jakość wykonania. Co prawda na testowanym modelu widać było ślady użytkowania na tylnej pokrywie to jednak na samym ekranie o przekątnej 7,9 cala i rozdzielczości 1028x768 pix nie zauważyłem ani jednej ryski. Całość wygląda poprawnie, raziła mnie grubość urządzenia, która wynosi 11,1 mm. To jest stanowczo za dużo.

Polecane tablety - najnowsza klasyfikacja >>>

acer iconia a1

Największym plusem tabletu Acer`a jest jego wydajność. Zastosowano tutaj aż czterordzeniowy procesor MediaTek MT8125 o taktowaniu 1,2 Ghz oraz 1 GB pamięci RAM. Za grafikę odpowiedzialna jest jednostka PowerVR SGX 544MP. Przekłada się to na komfort pracy. Wszystkie gry, włączając to grę Dead Treager 2, działają wyśmienicie. Nie ma również problemów z nawigowaniem po menu systemu. Sprawnie i przyjemnie, co nie zawsze jest domeną budżetowych tabletów. W benchmarku Antutu tablet osiągnął wynik 13441 pkt, co jest dobrym wynikiem odzwierciedlając prawdziwą moc urządzenia.

acer iconia a1

Zgrzyt nastąpił podczas testu multimediów. Aparat o rozdzielczości 5 mpix jest tylko z nazwy. Bez wbudowanego autofucsa oraz diody doświetlającej. Zdjęcia wychodzą nieostre jakby za mgłą. Nie jestem zwolennikiem wstawiania byle jakich aparatów do tabletów, już lepiej jakby go tam nie było – może byłby tańszy. Nie lepiej jest z muzyką. Tylny głośnik gra dość przyzwoicie, ale nie odznacza się niczym szczególnym – ot jest bo jest. Na słuchawkach jest oczywiście lepiej – zauważyłem dobre stereo, jednak przy maksymalnej głośności trzeba ratować się szybkim zdjęciem słuchawek pod groźbą utraty słuchu. Tablet ratuje wejście HDMI, dzięki czemu będziemy mogli pochwalić się zdjęciami na telewizorze, ale chwile...czy tablet nie służy do tego aby właśnie nie używać większych urządzeń do odtwarzania np. filmów?

Polecane tablety do nauki i pracy >>>

Na dole strony znajdziecie zdjecia poglądowe wykonane Acer Iconia A8

acer iconia a1

acer iconia a1

System operacyjny zainstalowany w Acer Iconia A1 to Android w wersji 4.2.2 Jelly Bean. Sam system nie posiada żadnej autorskiej nakładki, jest niemal tak czysty jak w samym Nexusie. Dodano tylko kilka widżetów jak np. pogodowy, oraz chyba najważniejsze dla Acer`a – AcerCloud, która nie jest typową chmurą danych podobną do Dropbxa czy SkyDriva. Jest to aplikacja, która umożliwia nam udostępnienie plików np. z naszego dysku twardego. Warta przetestowania. Podsumowując. Acer Iconia A1 to typowy tablet średniej półki. Nie odznacza się szczególnie wyglądem, jednak jego możliwości na pewno zaspokoją podstawowe potrzeby przyszłych użytkowników. Warto pochylić się nad tym urządzeniem jeżeli nie dysponujemy kwota powyżej 1000 zł na zakup tabletu.

Przykładowe zdjęcia

Podgląd zdjęcia

Podgląd zdjęcia

Podgląd zdjęcia

Podgląd zdjęcia

blog comments powered by Disqus
Acer Iconia A1-810 - budżetowy tablet z Tajwanu