PODPOWIEDZI:

(Nie) Warty zakupu - Apple iPad Air - prezentacja

Apple iPad Air jest piątą generacją pełnowymiarowego iPada, który zawdzięcza swoją nazwę imponująco małej grubości urządzenia.

iPad Air

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • Waga
  • Grubość
  • 64-bitowy procesor
  • Design
WADY
  • Cena
  • Słaby aparat fotograficzny
  • Brak rozszerzalnej pamięci
  • Brak NFC

Udało się go odchudzić z 9,7 mm, aż do 7,5 mm. Posiada również 64-bitowy procesor, który sprawi, że iPad będzie uruchamiał wymagające aplikacje znacznie szybciej.

 Apple iPad Air fot1

Najnowszy iPad posiada również najnowszą wersję systemu operacyjnego iOS. Mimo wszystko największą zaletą iPada Air jest jego waga. Wynosząca zaledwie 478 gramów w wersji 4G, czyli o 28% mniej niż w iPadzie 4. Nadmierna waga tabletów stanowi dosyć istotny problem, i zejście poniżej 500 gramów w przypadku pełnowymiarowego urządzenia jest nie lada osiągnięciem.

Wnętrzności iPada Air zostały wzbogacone w podobnym stopniu jak w przypadku iPhonea 5S, zatem dzięki odświeżonemu interfejsowi iOS 7 - z pewnością poczujecie różnicę w stosunku do starszego iPada. Pozostała specyfikacja sprzętowa, nie różni się jednak znacznie od poprzednika.

 Apple iPad Air fot2

 Apple iPad Air fot3

iPad Air posiada 9.7" wyświetlacz Retina o rozdz. 1536 x 2048 pikseli, 5 MP aparat główny i 1,2 MP kamerę wideorozmów.

Dostępne są dwie wersje, WiFi i komórkowa, obsługująca LTE i UMTS lub CDMA w zależności od rynku. Obie wersje dostępne są w czterech opcjach wbudowanej pamięci: 16, 32 , 64 lub 128 GB.

Apple iPhone 5S Prezentacja

iPad Air dostępny jest w kolorach Space Grey (odcienie czerni) i srebrnej, i na szczęście nie ma wersji złotej... przynajmniej na razie. Ceny zaczynają się od 499 $, 579 € lub 399 funtów, za wersję podstawową 16GB, i dochodzą aż do 929 $, 869 € lub 739 funtów za wersję 128GB z 4G.

 Apple iPad Air fot4

To zdecydowanie sporo, jak na podzespoły z telefonu komórkowego i trochę pamięci flash, ale to już problem kupujących. Niewiarygodne jest jednak to, że Apple wciąż sprzedaje 2,5 rocznego iPada 2 za 399 $ za podstawowy model, na którego nie warto już zwracać uwagi. iPad Air dostępny będzie w ponad 40 różnych krajach, począwszy od 1 listopada, czyli należycie jak na lidera na rynku tabletów.

Pojawiają się też kolejne konkurencyjne urządzenia, zdecydowanie warte swojej ceny, niemniej jednak, wiele osób stanie w kolejce po ten konkretny tablet.

blog comments powered by Disqus
(Nie) Warty zakupu - Apple iPad Air - prezentacja