PODPOWIEDZI:

iPad 4 [TEST]

iPad 4 czy można coś jeszcze poprawić? Czy firma z Cupertino zaskoczy użytkowników czymś nowym świeżym?

Apple iPad 4

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • Wyświetlacz Retina
  • Szybki procesor A6X
WADY
  • Nowe złącze Lightning nie kompatybilne wstecz
  • Cena

Apple wprowadzając trzecią już generację iPada zapędziło się w ślepy zaułek, nazywając nowy tablet po prostu The New iPad [Nowy iPad]. Co się zatem stanie gdy wymienimy "Nowego iPada" na nowszy model? Czy będzie to "Nowszy iPad"? Problem ten dotyczy czwartej generacji iPada - którego my nazwiemy Apple iPad 4.

Recenzja Apple iPad 4

Apple nazwało swoje urządzenie raczej niezdarnie - "iPad z wyświetlaczem Retina".

Co nie zmienia faktu, że różnice między iPadami trzeciej i czwartej generacji są dość oczywiste. Występują tu dwie istotne zmiany. Apple zastąpiło procesor A5 z poprzedniego modelu nowym procesorem A6 znanym z iPhone 5. A6 okazał się być niesamowicie szybkim procesorem i w rzeczywistości jest dwukrotnie szybszy niż A5. Na dużym ekranie o tak wysokiej rozdzielczości jak iPad, dodatkowa moc obliczeniowa okaże się bardzo przydatna, podczas uruchamiania wymagających aplikacji.

Druga zmiana to dodanie nowego portu - Lightning, podobnie jak w iPhone 5 i iPadzie Mini. Zachęci to zapewne osoby/firmy trzecie do wdrożenia nowego portu Lightning oraz pomoże w ujednoliceniu akcesoriów kolejnych urządzeń z iOS. Krótko na temat specyfikacji: 9,7" wyświetlacz Retina o rozdz. 1536 x 2048 pikseli, 5-megapikselowy aparat główny, 1,2-megapikselowy przedni, WiFi, komunikacja UMTS/LTE, wersja z dostępem do Internetu posiada również GPS i GLONASS Positioning System, czyli bardzo podobnie jak w przypadku modelu iPad 3.

Czołowe tablety - zobacz, który tablet kupić

Recenzja Apple iPad 4

iPad 4 po wyjęciu z pudełka posiada zainstalowany system iOS 6. Cena iPada 4 będzie równa pierwotnej cenie iPada 3, czyli od 499 dolarów za wersję tylko z WiFi (16GB), do 829 dolarów za wersję z WiFi i Internetem bezprzewodowym (64GB). W pozostałych krajach, iPad 4 zastąpi poprzednią generację gdy ta zwyczajnie się odsprzeda. Konsumenci powinni zachować ostrożność podczas zakupu nowego iPada podczas gdy poprzedni model jest jeszcze w sprzedaży, gdyż różnice w wyglądzie pomiędzy trzecią i czwartą generacją są niewielkie - wielkość złącza na dole tabletu. Zdaniem Apple iPad 4 z WiFi pojawi się już 2 listopada, a wersja z Internetem kilka tygodni później.

Recenzja Apple iPad 4

blog comments powered by Disqus