PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl
Weekendowe Promocje na sprzęt RTV i AGD

Apple iPad Mini [TEST]

Słychać o nim było już od dawna, lecz Apple ogłosiło iPada Mini - dopiero teraz. Czego możemy się spodziewać po nowym produkcie producenta z logo nadgryzionego jabłka?

Apple iPad Mini

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • Rozdzielczość
  • Wymiary
  • Wydajność
WADY
  • Złącze Lightning
  • Wysoka cena

Apple iPad Mini, zapowiedziany na listopad 2012 roku. Słychać o nim było już od dawna, lecz Apple ogłosiło iPada Mini - dopiero teraz.

Jest to przede wszystkim znacznie tańsza i mniejsza alternatywa, dla typowego iPada Apple,która jednocześnie, może zagrozić popularnym tabletom z Androidem.

Rankingi tabletów - TOPOWE modele! >>>

Recenzja Tabletu Apple iPad Mini PL

Najprostsza wersja iPada Mini - 16GB Wi-Fi, kosztuje 329 $,podczas gdy najprostszy "duży" iPad wart jest 499 $. Ważąc 308 gramów, iPad Mini jest również o połowę lżejszy.

Wyświetlacz o przekątnej 7,9" i rozdz. 768 x 1024 pikseli posiada taką samą ilość pikseli jak zeszłoroczny iPad 2, i mimo iż nie posiada tak wysokiej rozdzielczości jak iPad 3 generacji,nie jest to tak naprawdę konieczne w wyświetlaczu o takim rozmiarze.

Recenzja Tabletu Apple iPad Mini PL

Wewnątrz znajduje się dwurdzeniowy procesor A5,prawdopodobnie zbliżony pod względem wydajności do tego w iPadzie 3. Z tyłu mieści się 5-megapikselowy aparat główny,z przodu natomiast 1,3-megapikselowy aparat do wideopołączeń.

Recenzja Tabletu Apple iPad Mini PL

Konstrukcja Mini jest bliższa iPhone'owi 5, niż poprzednim modelom iPad, dzięki swojej biało lub czarno -srebrnej kolorystyce.Przy grubości zaledwie 7.2 mm jest zarówno szczuplejszy jak i lżejszy niż konkurencja.

Kolejna wspólną cechą z iPhone 5 jest złącze Lightning, który umożliwia podłączenie do opcjonalnego czytnika kart SD.Klienci będą mogli wybrać tańszą wersję Wi-Fi, lub jeden z modeli z Internetem 4G LTE (3G) droższych o 130 $,włącznie z wersją zaawansowaną 64 GB, za 659 $. LTE powoduje nie lada bałagan, z powodu wielu różnych częstotliwości dostepnych przez operatorów. Wiemy jednak, że Apple zamierza włączyć iPada Mini do współpracy z AT&T;, Verizon i Spring w USA, EE w Wielkiej Brytanii i u wielu innych operatorów na całym świecie.

Recenzja Tabletu Apple iPad Mini PL

Jeśli jednak Twój operator nie obsługuje LTE, iPad Mini połączy się za pomocą HSPA+.

  • Czy producenci tabletów z Androidem, powinni być zaniepokojeni?

  • Być może...

Niemniej jednak iPad Mini jest znacznie droższy niż rywale Amazon Kindle Fire HD i Google Nexus 7 w cenie 199 $ w USA. Sukces Androida w tej gałęzi rynku w dużej mierze wynika z prostego faktu,że Apple nie konkurowało dotychczas z 7" tabletami... Wersja Wi-Fi pojawi się w większości dużych rynków 2 listopada z przedsprzedażą od 26 października. Wersje z Internetem dostępne będą kilka tygodni później, trafiając do sklepów tuż przed świętami Bożego Narodzenia.

Podsumowując, Apple wciąż dominuje na rynku tabletów, a iPad Mini wspólnie z nowym iPadem czwartej generacji - nie dadzą się łatwo pokonać.

Recenzja Tabletu Apple iPad Mini PL

blog comments powered by Disqus
Apple iPad Mini [TEST]