PODPOWIEDZI:

Apollo Quicki 1035 [TEST]

Tablet polskiej firmy Appolo o nazwie Quicki 1035, to odpowiedź na rosnący popyt na zaawansowane technologicznie tablety. Charakteryzuje się przyzwoitymi podzespołami oraz wytrzymałą i ładna obudową. To wszystko poniżej 1000 zł, zobaczmy czy warto wydać tyle na Apollo Quicki 1035.

Apollo QUICKI 1035 9,7" Aluminum Case

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • Ekran IPS
  • Ładna aluminiowa obudowa
  • Cena
  • USBhost
WADY
  • Specyfikacja
  • Brak 3G
  • Brak GPS
  • Bardzo słaby aparat
  • Wolne działanie

Tablet wyposażony w ekran o przekątnej 9,7 cala zrobiony w technologii IPS o rozdzielczości 1024x768 pix to jedna z mocniejszych stron tego urządzenia. Ekran jest wyraźny, a kolory żywe. Spokojnie może konkurować pod tym względem z najlepszymi urządzeniami na rynku. Obudowa wykonana jest z jednego kawałka aluminium. Jest dobrze spasowana, nie zauważymy żadnych luzów na urządzeniu. Wszystko prezentuje się nad wyraz dobrze i solidnie. Prawie wszystkie wejścia oraz przyciski umieszczono po prawej stronie, na uwagę zasługuje wejście HDMI oraz host USB. Dzięki tym dwóm wejściom w bardzo prosty sposób możemy podpiąć pendriva lub mysz lub modem 3G, albo po prostu podłączyć urządzenie do telewizora.

apollo quicki

Specyfikacja Quicki 1035 nie należy w tej chwili do najlepszych na rynku. Zastosowano w nim jednordzeniowy procesor Cortex A8 i taktowaniu 1,2 Ghz oraz 1 GB pamięci RAM. Przy podstawowych czynnościach tablet sprawdza się bardzo dobrze, jednak przy dłuższym przeglądaniu internetu urządzenie zaczyna drastycznie zwalniać, a przy oglądaniu filmów na samych stronach internetowych zaczyna się wręcz zawieszać. Układ graficzny zastosowany w tym tablecie to MALI-400 MP, czyli nie najgorzej. Większość popularnych gier dostępnych w Google Play chodzi bez problemu.

apollo quicki

Multimedia niestety nie stoją na najwyższym poziomie. Zastosowano co prawda dwie kamery, tylną w rozdzielczości 2 Mpix oraz przednią kamerę VGA,. Jednak ani ta pierwsza, ani ta druga nie robią przynajmniej dostatecznych zdjęć. Ponadto brakuje w aparacie lampy LED oraz autfocusa i stabilizacji obrazu. Jest to stanowczo za mało aby zapisać to na plus urządzenia. Muzyka odtwarzana jest poprawnie, jednak przy maksymalnej głośności głośniki zaczynają charczeć. Przy optymalnym poziomie głośności, głośnik wbudowany gra dostatecznie dobrze. Na słuchawkach jest zdecydowanie lepiej, nie ma tych niedogodności, które przedstawiłem powyżej. Zastosowanym systemem operacyjnym w Apollo Quicki 1035 jest oczywiście Android w wersji 4.0. Nie zastosowano w nim specjalnych nakładek systemowych. Wszyscy, którzy mieli do czynienia z tym systemem, na pewno odnajdą się bez problemu.

Zobacz też: Ranking najlepszych tabletów

apollo quicki

W tablecie niestety nie ma możliwości podpięcia kart SIM, musimy zaopatrzyć się w modem 3G aby móc przeglądać internet podczas podróży. Tak samo nie mam GPSu, choć w tym przypadku nie jest to wyjątkowo potrzebne, zważywszy na rozmiary tego urządzenia. Problemem też był słaby zasięg Wi-Fi. Podsumowując, tablet Apollo Quicki 1035 jest urządzeniem dość średniej jakości. Plusy na przemian przeplatają się z minusami. Bardzo dobry ekran, niestety nie współgra z komfortem przeglądania stron. Tablet działa dość wolno jak na swoją specyfikację. Brak wejścia na kartę SIM również ogranicza te urządzenie. Po za tym Apollo jest łudząco podobnym tabletem jak testowany przeze mnie Tracer Neo 9,7. Czy wszystkie polskie tablety produkowane są w tej samej fabryce w Chinach? Najwyraźniej...

blog comments powered by Disqus
Apollo Quicki 1035 [TEST]