PODPOWIEDZI:

BlackBerry Playbook [TEST]

Od premiery BlackBerry Playbook minęło już prawie półtora roku. Tablet amerykańskiego producenta wnosi dużo świeżości na rynek urządzeń mobilnych. Aktywna ramka, zupełnie nowy system operacyjny, oraz nieprzeciętne multimedia. To wszystko możemy zobaczyć jak na razie w jedynej odsłonie tabletu BlackBerry.

Ocena VideoTesty.pl
ZALETY
  • Szybkość działania
  • Przemyślany system operacyjny
  • Bardzo dobre multimedia
  • Ekran
  • Cena
WADY
  • Brak wejścia na kartę SIM
  • Brak możliwości rozbudowy o kartę SD

BlachBerry Playbook wyposażony jest w 7-calowy ekran LCD o rozdzielczość 1024 x 600 pix. Wykonany jest w całości z tworzywa sztucznego, które bardzo dobrze sprawuje się w codziennej pracy. Urządzenie pewnie trzyma się w ręce, choć jego waga może niektórym użytkownikom przysporzyć problemów. Pół kilo to dość dużo jak na tą wielkość ekranu. Front urządzenia w całości wypełnia ekran z szeroką czarna ramką. Owa ramka pozwala nam nawigować tabletem. Dzięki niej możemy zamykać aplikacje lub uruchamiać dodatkowe funkcje. Nasuwa się jednak pytanie, czy aż tak gruba ramka jest potrzebna do tych funkcji, do których została przeznaczona. Myślę, że spokojnie można by zastosować cieńszą, lub nawet z niej zrezygnować. Mimo wszystko operowanie tabletem nie przysporzyło mi żadnych trudności.

Recenzja blackberry playbook

Blackberry w swoim Playbooku zastosowało autorski system operacyjny o nazwie „Playbook OS 2.0”. System jest bardzo szybki. Praktycznie nie uświadczyłem żadnego spowolnienia. Mocną stroną jest wielozadaniowość. Bardzo sprawnie możemy przemieszczać się miedzy włączonymi aplikacjami. Sam wygląd systemu jest dość ascetyczny. Ikony są duże i wyraźne , bez problemu znajdziemy wszystkie interesujące nas programy. Oczywiście Playbook całkowicie współgra z naszym telefonem Blackberry. Już podczas pierwszego uruchomienia tablet pyta nas przy przekopiować wszystkie kontakty, kalendarz oraz multimedia do naszego nowego urządzenia. Słabą strona jest sklep. W „App World” znajdziemy dość dużo ciekawych aplikacji, jednak są one dość drogie. Dla przykładu za grę „Angry Birds” musimy zapłacić około 10 zł, gdzie na systemie Android mamy ją zupełnie za darmo. Przykładów można mnożyć. Po za tym, system oceniam bardzo dobrze, ergonomia oraz intuicyjność to zalety tego sytemu. Szczerze mogę polecić go innym.

Recenzja blackberry playbook

Jedną z ważniejszych cech tego tabletu są multimedia. Internet działa rewelacyjnie szybko. Wyróżnia to zwykle najlepsze tablety. Playbook obsługuje Adobe Flash Player 11 i dzięki temu, nasze strony niczym nie różna się od tych na komputerze. Filmy na stronach otwierają się bez przeszkód. Multitouch działa płynnie, nie sprawiając problemów. Korzystanie z internetu na Blackberry należy do przyjemności. Trzeba jednak zaznaczyć, że tablet nie posiada wejścia na kartę SIM. Z internetem możemy połączyć się tylko po przez Wi-Fi oraz przez udostępnienie łącza ze swojego telefonu BlackBerry. Dla posiadaczy telefonów tej firmy jest to dobra wiadomość, ponieważ wraz z usługa BIS oraz BES (pisałem o tych usługach przy okazji recenzji BlackBerry Bold 9900 oraz Curve 9320) mają zupełnie darmowy internet na swoim telefonie jaki i na tablecie. Muzyka to kolejny plus. Głośniki stereo zamontowane na froncie urządzenia grają głośno oraz nad wyraz czysto. Świetnie wyłapują wysokie jak i niskie tony. Jest to jeden z lepszych zestawów audio jakie miałem możliwość testować. Odtwarzacz muzyczny nie wyróżnia się na tle konkurencji. Jest jednak przejrzysty oraz łatwy w obsłudze. Oczywiście zarządzanie okładkami, playlisty i inne potrzebne funkcje są dostępne i gotowe do działania.

Recenzja blackberry playbook

Ekran, a przy okazji oglądanie na nim filmów to czysta przyjemność. Playbook odtwarza filmy w rozdzielczości FullHD. Kolory są świetnie odzwierciedlone, sprawiają niemal efekt trójwymiarowości. To kolejny plus po stronie BlackBerry. Ponadto w zestawie znajdziemy kabel micro HDMI, który pozwoli nam wpiąć tablet do telewizora. Podsumowując, BlackBeryy Playbook do doskonała alternatywa dla wszystkich 7 calowych tabletów na rynku. Praktycznie bezbłędny system, doskonałe multimedia oraz komfort przeglądania internetu jak i możliwość synchronizacji z telefonami Blackberry stawia ten tablet w gronie najlepszych tabletów na rynku. Cena, która przez długi czas oscylowała w granicach 1500 zł w końcu zaczęła spadać i już teraz można kupić Playbokka za niecały 1000 zł. Zasłużone 4+ tablet bez większych wad.

blog comments powered by Disqus
BlackBerry Playbook [TEST]