PODPOWIEDZI:

Tracer Neo 10 HD Dual Core

Tracer Neo 10 HD do kontynuacja bardzo popularnych budżetowych tabletów. Seria„Neo” przyniosła nam zwiększoną wydajność oraz najnowszą odsłonę systemu operacyjnego Android 4.1 Jelly Bean. Aby dowiedzieć się o wszystkich zmianach, zapraszam do przeczytania poniższej recenzji.

Tracer Neo 10" HD Dual Core

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • Duży dobrej jakości ekran
  • Dwurdzeniowy procesor
WADY
  • Brak 3G
  • Brak Bluetooth
  • Brak GPS
  • Łatwo rysująca się obudowa

Tablet Tracer Neo 10 z wyglądu bardzo przypomina swojego poprzednia Neo 9,7. podobna obudowa wykonana poprawnie z jednego kawałka aluminium. Niestety tylna „klapka” bardzo rysuje się przy codziennym użytkowaniu. Całość jednak spasowana jest bardzo dobrze i sprawia wrażenie bardzo eleganckiej.

Zobacz też: Rankingi tabletówtracer neo 10

Ekran o przekątnej 10 cali i rozdzielczości 1024x720 pix. Zrobiony w technologii IPS to, tak jak w przypadku poprzednika, mocny punkt tabletu. Ładnie odwzorowane kolory dobre kąty widzenia to zaleta tego ekranu. Szkoda, że nie zastosowano trochę większej rozdzielczości – efekt byłby zdecydowanie lepszy. „Gwoździem programu” jest dwurdzeniowy procesor Cortex A-9 o taktowaniu 1,5 Ghz. Dzięki niemu tablet działa dużo sprawniej niż poprzednik Neo 9.7. dodatkowo 1GB Ramu oraz procesor graficzny MALI–400 pozwalający pograć nawet w nieco bardziej wymagające gry np. Real Racing 3 oraz Max Payne.

tracer neo 10

Multimedia wypadają dość średnio w porównaniu z innymi urządzeniami topowych producentów. W tablecie Tracer Neo10 HD dostępny mamy aparat o rozdzielczości 2 mpix oraz przednią kamerkę VGA. Przyjmijmy, że zdjęcia zrobione Tracerem są w jakości „symbolicznej” – nie oczekujmy zbyt wiele. To samo możemy powiedzieć o muzyce. Jednak przy oglądaniu filmów powinniśmy wszystko zrozumieć. Tablet nienajgorzej gra na słuchawkach. Zaletą jest podłączenie tabletów po przez port HDMI do komputera i odtwarzanie filmów w HD.

tracer neo 10

Ponownie nie dołożono nam złącza 3G, niestety nadal nie będziemy mogli korzystać z internetu mobilnego w naszym tablecie. Pewnym rozwiązaniem jest kupno modemu zewnętrznego jednak producent nie wspiera wszystkich rodzajów tych urządzeń. Kolejną rzeczą w jaką Tracer nie wyposażył tabletu jest GPS oraz Bluetooth, jako że brak samego nadajnika można jeszcze wytłumaczyć to już brak modułu BT jest dla mnie dość niezrozumiały. Podsumowując, Tracer Neo 10 Hd to typowe budżetowe urządzenia. Brak kilku podstawowych funkcji oraz dość słaba na zarysowania obudowa utwierdza nas w tym przekonaniu. Zaletą jest komfort korzystania z internetu , jednak i on czasami może zostać zachwiany, jeżeli nie mamy dostępu do sieci Wi-Fi. Tracer będzie miał ciężko aby powalczyć na rynku tabletów. Bo konkurencja zrobiła się nagle duża. Za podobne pieniądze (ok. 700 zł) możemy dostać co prawda tablety 7-calowe , ale z o wiele lepszymi parametrami oraz komfortem użytkowania.

blog comments powered by Disqus
Tracer Neo 10 HD Dual Core