PODPOWIEDZI:

HP Slate 7 [TEST]

HP Slate 7 to pierwsze urządzenie firmy HP z Androidem, jest to również pierwszy tablet HP od modelu TouchPad, zaprezentowanego dwa lata temu.

HP Slate 7

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • Cena
  • Jakość wykonania
WADY
  • Przeciętny hardware
  • Słaby aparat i kamera wideorozmów

Sprzedaż TouchPad'a była fatalna, więc HP ogłosił, że wycofuje się z rynku smartfonów i tabletów. Od tamtej pory, sporo zmian miało miejsce w HP, i firma zdecydowała, że chcą jednak zagarnąć kawałek rynku tabletów dla siebie.

W rezultacie - nowy Slate HP 7 powinien być dostępny od kwietnia 2013 r., w cenie zaledwie 169 dolarów w USA.

Rankingi tabletów

HP Slate 7 fot3

To skromnie wyposażone urządzenie może nie wzbudzić wielkiego zainteresowania, ale jak przystało na sprzęty z logo HP z tyłu - jego wykonanie powinno reprezentować wysoką jakość.

Nie znamy jeszcze pełnej specyfikacji HP Slate 7. Wiemy jednak, że posiada 7" wyświetlacz o rozdz. 600 x 1024 pikseli, dwurdzeniowy procesor 1,6 GHz ARM Cortex A9 i 8GB wbudowanej pamięci flash.

HP Slate FOT4

Posiada też 3 MP aparat z tyłu i 0.3 MP aparat przedni. Całość mierzy 197 x 116 x 10,7 mm i waży około 370 gramów.

HP Slate 7 fot1

HP Slate 7 posiada także gniazdo kart microSD, a odtwarzanie muzyki zostało wzbogacone o system Beats Audio. System operacyjny to Android 4.1, który ponoć wzbogacony jest o dodatki od HP.

HP Slate 7 fot2

Z racji, iż jest to produkt HP, powinien umożliwić drukowanie na drukarkach HP, coś, czego inne tablety z pewnością nie potrafią.

Urządzenie z grubsza wygląda na całkiem wartościowe, jednakże marka HP sama w sobie nie jest zbyt... „seksi”. A słabe wyniki HP w tym segmencie rynku - nie przysporzyły marce żadnych fanów.

HP Slate fot5

Możliwe, że sukces urządzenia będzie zależał od zawartości zestawu, nie wiemy jednak co HP zamierza w nim umieścić, by zachęcić klientów do Slate 7.

blog comments powered by Disqus