PODPOWIEDZI:

Samsung Galaxy Tab 2 7.0 [TEST]

Ekspansja tabletów trwa w najlepsze. Jednym z liderów oraz głównym konkurentem Apple w tej chwili jest firma Samsung- ze swoją serią Galaxy Tab. Przetestujmy więc najnowszy model tabletu Samsung – Galaxy Tab 2 7.0.

Samsung Galaxy Tab 2 10.1

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • Optymalne rozmiary
  • Dobra specyfikacja
  • Dopracowany system Android 4.0
WADY
  • Aparat

Recenzja tabletu Samsung Galaxy Tab 2 7.0

Od kilku lat mamy walkę o klienta w tym segmencie telekomunikacyjnym. Po premierze Ipada Samsung błyskawicznie odpowiedział swoimi produktami. Aktualnie te dwie firmy dzielą i rządzą na rynku tabletów. W lutym 2012 roku Samsung zaprezentował kolejną generację tabletów. Samsung Galaxy Tab 2 7.0, bo taka jest pełna nazwa urządzenia, charakteryzuje się przede wszystkim ekranem o przekątnej 7 cali, przy rozdzielczości 1024x600 pix. Kolejny argumentem Samsunga jest dwurdzeniowy procesor o taktowaniu 1GHz oraz 1GB RAM. Specyfikacja urządzenia, jak widzimy, jest bardzo przyzwoita. Nie ma się jednak czemu dziwić. Potężny ekran, mimo że nie największy jeżeli chodzi o tablety, oraz najnowsze oprogramowanie Android w wersji 4.0 potrzebują tak dobrego wsparcia.

Polecane tablety

Recenzja tabletu Samsung Galaxy Tab 2 7.0

Dla tabletu została przygotowana specjalna wersja systemu Android w wersji 4.0. Zobaczymy tam wiele zmian, które pomagają użytkownikowi w nawigacji oraz samej pracy na ekranie dotykowym. Zmieniono belkę górną, która została przeniesiona na sam dół ekranu. Dodano skróty na ekranie, które w domyśle mają zastępować klawisze funkcyjne, dobrze znane w smartfonach. Orientację ekranu możemy ustawiać sobie dowolnie. Szybkie przejścia z pozycji wertykalnej na pozycje horyzontalną pomagają użytkownikowi w szybkim „odnalezieniu się” po wyjęciu tabletu z kieszeni lub torby. Wszystkie funkcje oczywiście zostały zapożyczone z wersji smartfonowych, nie znajdziemy tutaj niczego, czego nie widzieliśmy w smartfonach z serii Galaxy i nie tylko.

Recenzja tabletu Samsung Galaxy Tab 2 7.0

O kilku plusach oraz minusach powiemy sobie przy okazji funkcji multimedialnych. Zdecydowanym plusem jest ogólna obsługa zdjęć, filmów oraz muzyki na tak dużym ekranie. Płynne, przewijające się ikony oraz okładki płyt cieszą oko. Nie możemy zarzucić wiele- jeżeli chodzi o jakość wyświetlanego obrazu oraz o jakość muzyki. Wszystko stoi na wysokim poziomie. Minusem jest aparat o rozdzielczość 3 mpix, bez diody doświetlającej. Można jednak przymknąć na to oko, to jest tablet, a on służy zupełnie do czegoś innego...

Recenzja tabletu Samsung Galaxy Tab 2 7.0

Tablety mają w założeniu zastąpić notebooki oraz laptopy. Jak wiadomo najczęstszą rzeczą, którą robimy na tego typu sprzętach jest surfowanie po intenecie. Jak na tym polu wypada Galaxy Tab 2? Wspaniale! Korzystanie z tak dużego panelu dotykowego to sama przyjemność. Do tego przystosowana przeglądarka internetowa, z możliwością dodawania zakładek naprawdę ułatwia nawigowanie po stronach. Żałuje, że nie otrzymaliśmy skrótu, który „odpala” standardowa stronę, która widzimy na komputerze.

Recenzja tabletu Samsung Galaxy Tab 2 7.0

Podsumowując, Samsung Galaxy Tab 2 7.0 to bardzo przyzwoity sprzęt. Dobra specyfikacja, ergonomiczność oraz dopracowany system Android- czynią go liderem w swoim 7 calowym segmencie.

blog comments powered by Disqus
Samsung Galaxy Tab 2 7.0 [TEST]