PODPOWIEDZI:

Logitech diNOVO Keyboard

Logitech diNovo Keyboard for Notebooks - dobrze dopracowany produkt za „odpowiednią" cenę, świetnie sprawdzający się przy współpracy z notebookiem.

Ocena VideoTesty.pl
ZALETY
  • cicha praca klawiszy
  • duży zasięg nadajnika
  • bogaty zestaw dodatkowych (programowalnych) klawiszy
WADY
  • cena
  • minimalnie mniejsze klawisze niż w standardowej klawiaturze

Logitech diNOVO Keyboard for Notebooks - to bezprzewodowa klawiatura, która jak sama nazwa wskazuje przeznaczona jest dla użytkowników notebooków. Pomimo iż na pierwszy rzut oka trudno ją z notebookami skojarzyć, to po pewnym czasie uzmysłowiamy sobie, co też producent miał na myśli.

Logitech diNOVO

Pierwsze, co rzuca się w oczy to cienki profil klawiatury oraz proste wykończenie z czarnej obudowy. Kolorystycznie odróżnia się jedynie aluminiowe oparcie na nadgarstki, które potrafi być nieprzyjemnie zimne, wówczas, kiedy mamy chłodno w pokoju. Jakość materiałów jednakże nie budzi żadnych wątpliwości, że mamy do czynienia z produktem z wyższej półki... także tej cenowej. diNovo nie jest lekką klawiaturą, co oczywiście pozytywnie wpływa na jej stabilność podczas pisania i raczej nie powinniśmy mieć problemów z jej przesuwaniem się po biurku.

diNOVO Keyboard

Wielkość diNovo nie odbiega zbytnio od standardowych klawiatur, więc do dyspozycji otrzymujemy w pełni funkcjonalną klawiaturę, bogaty zestaw klawiszy funkcyjnych oraz blok numeryczny. Przy przesiadce z „normalnej" PC-towej klawiatury z początku należy przyzwyczaić się do nieco mniejszych klawiszy, aczkolwiek większość osób szybko powinno do tego przywyknąć.

Życie z pewnością ułatwi nam pełen zestaw klawiszy funkcyjnych wywoływanych poprzez kombinacje klawisza FN i klawiszy F1 - F12, a także klawisze odpowiedzialne za kontrolę dźwięku i uruchamiania aplikacji kalkulator, które to znajdują się nad sekcją numeryczną. Oczywiście dzięki dołączonemu oprogramowaniu możemy samodzielnie przypisywać funkcję do danych klawiszy. Przydatny okazuje się również klawisz służący do otwierania napędu optycznego, który znajduje się nad Backspace'em.

Logitech diNOVO

System Logitech's PerfectStroke - coś, co ma sprawiać, że praca klawiszy jest bardzo cicha i komfortowa. Muszę przyznać, że tym razem nie są to czcze przechwałki producenta, gdyż klawiatura rzeczywiście pracuje niezwykle cicho (ciężko znaleźć dla niej konkurenta pod tym względem), a niski skok klawiszy dodatkowo podnosi komfort pracy.
Pomimo, iż z początku podchodziłem do diNovo bardzo sceptycznie to po kilku dniach pracy nie bardzo chciałem się z nią rozstawać.

Logitech diNOVO Keyboard

Przedstawiony model posiada niestandardowy dla polskiego konsumenta układ klawiszy, ale w żadnym wypadku nie przeszkadza to w sprawnym pisaniu, bo i tak większość użytkowników klika „na pamięć". Jedynym mankamentem jest bardzo mały lewy Shift, przez co może on się mylić z klawiszem usytuowanym obok niego.

Jako, że klawiatura jest bezprzewodowa to należy zadać sobie dwa ważne pytania - co z zasięgiem oraz jak długo wytrzymuje na bateriach? Otóż z tym jest wyjątkowo dobrze, ponieważ zasięg nadajnika wynosi około 8 metrów bezproblemowej pracy. Niestety nie byłem w stanie potwierdzić deklaracji producenta odnośnie długości pracy na baterii, bowiem ma ona wynosić około 1 roku w środowisku biurowym, a szkoda, ponieważ chętnie gościłbym tą klawiaturę na biurku przez taki czas.

diNOVO Keyboard

Podsumowanie

Logitech diNovo Keyboard for Notebooks to wyjątkowo dopracowany produkt za wyjątkowo nieprzystępną tudzież wysoką cenę (w dniu oddawania recenzji cena wynosi około 350zł) - tak, więc jest to oferta dla wymagających i zamożnych klientów. Więc jeśli chcesz się uwolnić od kabli, potrzebujesz dobrej klawiatury do współpracy z notebookiem, a cena nie gra większej roli to zdecydowanie należy rozważyć wybór propozycji Logitecha.

blog comments powered by Disqus
Logitech diNOVO Keyboard