PODPOWIEDZI:

Sprzątamy w nowym roku odkurzaczem Samsung SC21F60WA

Sprzątacie? Czasami na pewno :] A podstawowym narzędziem jest szmatka i odkurzacz. Jak w tej roli sprawdzał się produkt Samsung SC21F60WA?

Samsung SC21F60WA

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • Duża moc ssąca
  • Akcesoria
  • Długi przewód
  • Możliwość przechowywania w pionie jak i poziomie
  • Filtry HEPA H13
WADY
  • Błyszczące wykończenie
  • Rozmiary i waga
  • Brak wstępnego filtra

W krótkim czasie to drugi odkurzacz i drugi właśnie od Samsunga, który testowałem. Mam więc dobre bezpośrednie porównanie z inną konstrukcją z tym, że tego samego producenta.

Akcesoria i wykonanie

Choć spodziewałem się identycznego zestawu akcesoriów, Samsung mile mnie zaskoczył dodając jedną dużą wssawkę więcej jak w poprzednim modelu. Teraz w kartonie mamy dwie duże uniwersalne wssawki i jedną "combo" do szczelin i mebli. Bardzo ciekawy jest system mocowania jak i sama konstrukcja tej ostatniej combo - nic nie jest chowane, a montaż polega na wkładaniu jednej końcówki w drugą. W taki sposób, że wssawka raz pełni funkcję ssącą, a raz mocującą.

Samsung SC21F60WA fot6

Odkurzacz porusza się na 3 stosunkowo małych kółkach, co może stanowić wraz z jego wagą problem przy pokonywaniu dużych progów.

Samsung SC21F60WA fot4

Przewód jest długi i nie posiada oznaczeń sygnalizujących koniec jego długości - a szkoda.

Nazwa odkurzacza jest tak długa, że idąc do sklepu po tej czy innej recenzji nawet nie będziecie wiedzieli o co pytać.

APEL: Drodzy producenci - może warto by przemyśleć powrót do fajnych i krótkich nazw produktów w postaci "imion" dla sprzętu AGD, tak jak to miało miejsce za czasów komuny? System polityczny fatalny, ale nazwy fajne. Raz, że każdy to pamiętał i znał, to dwa dawało to poczucie większej integracji ze sprzętem i tym samym marką. Czy nie lepiej odkurzało by się Anią lub Izą niż SC21F60WA (pisząc to i tak zerkam na nazwę modelu)? Ot tak do przemyślenia. ;)

Co do wykonania pozostałej części odkurzacza w zasadzie nie mam większych uwag, dół wykonany jest z miękkiego plastiku, rączka posiada duży gumowy element zapobiegający wyślizgnięciu się odkurzacza z rąk przy jego przenoszeniu, tylko górna klapa jest błyszcząca - szybko widać brud -na szczęście czerwona, więc np. rysy nie są tak widoczne.

Samsung SC21F60WA fot5

Samsung SC21F60WA fot2

Praktyka

Natomiast co do praktyki, to dla mnie z małymi wyjątkami był to niemal identyczny test jak w przypadku wcześniej testowanego modelu:

Odkurzacz posiada regulację mocy ssącej w tak szerokim zakresie, że na najniższej mocy dziecko za ścianą może spokojnie spać, a najwyższej tak mocnej, że małe dywany są niemal wciągane do środka. O różnicach zadecydowały szczegóły. Na przykład wssawka ta uniwersalna ma na części spodniej szerokie i dość sztywne włosie, co ułatwia i sprzątanie, i czyszczenie szczotki, a na części gumę, to z kolei powoduje, że mniej np. włosów jest zatrzymywanych na tej szczotce.

Samsung SC21F60WA fot3

Drugim ale nie mniej ważnym szczegółem jest brak filtra powietrznego na rurze, który spełniał rolę etapu pierwszej filtracji w VCJG24AV. Z jednej strony nie trzeba biegać i wymieniać pojemnika jak się ma takie zwierzę jak ja, z drugiej szybciej (i to zdecydowanie) napełnia się worek, co zwiększa koszty eksploatacji urządzenia.

Jest jeszcze szczegół dla mnie istotny - brak wskaźnika zapełniania się worka w odkurzaczu. Dla jasności nie jest to wada - bo działanie takich wskaźników opartych o sprężynkę i tulejkę często po zabrudzeniu, do którego dochodzi z czasem i tak ma mało wspólnego z rzeczywistością, jednak jego brak warto zanotować.

Samsung SC21F60WA fot1

Podsumowanie

Reasumując - Samsung SC21F60WA to również produkt udany. Bardziej polecam go osobom, które nie mają (dużych) zwierząt. Ma dużą moc ssącą, ale i potrafi być cichy. Uniwersalny zestaw wssawek + jedna dodatkowa to również zalety testowanego modelu. Jak mamy gdzieś gniazdko na środku powiedzmy 50kilku metrowego mieszkania, jesteśmy w stanie odkurzyć je bez zmiany punktu podłączenia - przewód jest tak długi.

blog comments powered by Disqus
Sprzątamy w nowym roku odkurzaczem Samsung SC21F60WA