PODPOWIEDZI:

Cm Storm Mech - klawiatura mechaniczna w aluminiowej obudowie

Najdroższy i największy element serii Aluminium, to mechaniczna klawiatura Mech. Firma CM Storm nadała jej ciekawy kształt i wytrzymałą, aluminiową obudowę. Co jeszcze potrafi? Dowiecie się z poniższej recenzji.

CM Storm MECH

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • Przełączniki Cherry MX
  • Wytrzymała obudowa
  • Ciekawy kształt i design
  • Przyjemne podświetlenie
  • USB 3.0
WADY
  • Dość droga

Klawiatury mechaniczne to w ostatnim czasie sprzęt mocno pożądany przez graczy. Nadają się idealnie do gier, są bardzo wytrzymałe i posiadają niesamowicie żywotne przełączniki Cherry MX. Producenci proponują graczom kolejne, coraz lepsze modele. Firma Cm Storm ma już w ofercie kilka kompaktowych klawiatur mechanicznych, teraz do kolekcji dołączyła duża klawiatura Mech, na dodatek firma zaopatrzyła ją w prawie niezniszczalną obudowę z aluminium.

Cm Storm Mech

Mech od pierwszego wejrzenia dosłownie rzuca na kolana swoim wyglądem.

Projektanci tworząc tą klawiaturę puścili wodze fantazji, nadając jej nieregularny i ciekawy kształt. Na mnie wygląd ten zrobił pozytywne wrażenie.

Klawiatura posiada ogromną podkładkę pod nadgarstki, ma ona nieregularne kształty. Z lewej strony widnieje specyficzny uchwyt., może służyć do przenoszenia, jednak pełni też funkcję ozdobną, nadaje jej charakteru i inności.

Na podkładce pod nadgarstki, która wykonana jest z mocnego plastiku rozpoczyna się logo CM Storma, następnie przechodzi ono na aluminiową obudowę klawiatury. Tworzy to piękny wzór.

Obudowa aluminiowa jest bardzo wysokiej jakości, można ją także odkręcić, w celu dokładnego wyczyszczenia klawiatury.

Cm Storm Mech

Układ klawiszy jest dość regularny, poza standardowymi klawiszami po lewej stronie umieszczono także rząd programowalnych klawiszy gamingowych. Jest ich 5 i możemy ustawić ich funkcje w oprogramowaniu dołączonym do klawiatury. Mogą to być makra, komendy, lub uruchamianie programów.

Cm Storm Mech

Kontrolki umieszczono w nietypowym miejscu, na ogół jest to górna część klawiatury. Tym razem umieszczono je zaraz pod główną sekcją klawiatury. Rozwiązanie ciekawe i dość praktyczne.

Cm Storm Mech

Nakładki klawiszy sprawiają wrażenie dość surowych, plastik jest masywny i twardy, jednak klawisze są pokryte gumowaną warstewką. Dzięki temu surowy wygląd łączy się z przyjemnym użytkowaniem.

Cm Storm Mech

Wersja którą dostaliśmy do testów wyposażona została w przełączniki Cherry MX Blue, dostępna jest także wersja Brown i Red.

Niebieskie przełączniki wydają charakterystyczny klik przy aktywacji, korzysta się z nich dość specyficznie.

Cm Storm Mech

Warto wspomnieć iż Mech posiada 32 bitowy procesor Arm Core, taktowany zegarem 72 MHz, zapewnia to ultra szybką reakcję klawiatur na wszelkie komendy. 128 kb wbudowanej pamięci pozwoli zapamiętać aż 75 makr, po 15 na każdy z 5 klawiszy gamingowych. Komunikacja klawiatury z komputerem odbywa się z częstotliwością 1000 Hz.

Klawiatura posiada także przyzwoity anti-ghosting, możemy wcisnąć aż 64 klawisze jednocześnie, bez blokowania klawiatury.

» Oto największy konkurent klawiatury CM Storm Mech!

Cm Storm Mech

Miłym zaskoczeniem jest odłączany kabel, obsługujący standard USB 3.0

Sama klawiatura posiada także hub USB, dwa porty USB 3.0 mogą się bardzo przydać.

Poza tym jest także gniazdo Mini-USB, z klawiatury możemy podładować smartfona lub tablet.

Ostatnie gniazda to Mini-Jacki 3,5 mm, do podłączenia słuchawek i mikrofonu.

Układ dźwiękowy wbudowany w klawiaturę zapewnia dość dobry dźwięk, można go porównać do kart dźwiękowych ze średniej półki.

Cm Storm Mech

Pod klawiszami funkcyjnymi umieszczono szereg innych ustawień. Drugą funkcję aktywujemy w połączeniu z klawiszem FN. Dla klawiszy F1 do F4 jest to włączenie, wyłączenie podświetlenia, regulacja jasności oraz przełącznik trybów świecenia.

Klawiatura posiada diody LED, dające przyjemne, białe światlo.

Cm Storm Mech

F5 do F8 sterują multimediami, funkcje przydatne podczas odtwarzania na komputerze muzyki lub filmów.

Cm Storm Mech

F9 do F11 zarządzają głośnością dźwięku systemowego, F12 wyłącza funkcję klawisza Windows.

Cm Storm Mech

Dostępnych jest aż 5 poziomów intensywności świecenia klawiatury, oraz dwa tryby. Pierwszy tryb pozwala podświetlić całą klawiaturę.

Cm Storm Mech

Drugi tryb jest przeznaczony do gier, podświetlone są klawisze najczęściej używane do grania.

Cm Storm Mech

Mech posiada świetlne gumki antyposlizgowe. Podwyższenia również posiadają gumę, dzięki czemu w wersji płaskiej, jak i podwyższonej klawiatura ta trzyma się biurka bardzo dobrze. Nie ma problemu z przemieszczaniem się jej podczas gier.

Cm Storm Mech


 

Podsumowanie


 

Cm Storm Mech to jedna z najlepszych klawiatur mechanicznych, z jakimi mi było dane się spotkać. Jest świetnie wykonana, solidna i ma nietypowy i ciekawy wygląd. Nadaje się idealnie do gier, do pisania troszkę mniej, przynajmniej w przypadku przełączników Cherry MX Blue, bardziej uniwersalna jest wersja Brown. Dodatkowe atuty to hub USB 3.0, układ audio oraz dodatkowe klawisze. Pomimo dość wysokiej ceny Mech jest wart polecenia graczom szukającym dobrej klawiatury mechanicznej.

Rozpakowanie klawiatury Cm Storm Mech na portalu Videotesty.pl

blog comments powered by Disqus
Cm Storm Mech - klawiatura mechaniczna w aluminiowej obudowie