PODPOWIEDZI:

Recenzja Chłodzenia Noctua NH-U12S

Zima to najlepszy okres dla komputerów. Wyższa temperatura podzespołów, w niektórych przypadkach nam pomaga. Możemy się ogrzać przy graniu, czy wykonując bardziej skompilowane operacje na komputerze. Warto jednak pomyśleć o większej żywotności procesora jaki o swoich uszach. Zapraszam was na recenzję chłodzenia Noctua NH-U12S!

Noctua NH-U12S

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
 • Wykonanie
 • Bardzo ciche
 • Wydajne
 • Spora zawartość akcesoriów
 • 6 lat gwarancji
 • Małe wymiary
 • Prosta instalacja
WADY
 • Brak

ZAWARTOŚĆ PUDEŁKA

Po raz kolejny Austriacka firma nie rozczarowuje, jeżeli chodzi o podejście do klienta. Wszystko zapakowane jest w dość mocne kartonowe pudełko, w kolorystyce firmy i z najważniejszymi informacjami na opakowaniu. W środku znajdziemy kilka mniejszych pudełek. Są one dodatkowo opisane, abyśmy nie musieli sprawdzać co znajdziemy w środku. W zestawie są: szablony montażowe do procesorów Intel LGA2011-0 & LGA2011-3(Square ILM), LGA1156, LGA1155, LGA1150 & AMD AM2, AM2+, AM3, AM3+, FM1, FM2, FM2+. Nie mogło zabraknąć także instrukcji obsługi w języku angielskim, śrubokręta, 4 śrubek, 4 gumowych kołków i pasta termoprzewodząca NT-H1. Bardzo podoba mi się profesjonalizm firmy Noctua. Kupując samo chłodzenie otrzymujemy wszystko co będzie nam niezbędne do instalacji. Zadbali nawet o to, aby w opakowaniu znalazła się pasta czy śrubokręt do montażu.

Noctua NH-U12S 1

Noctua NH-U12S 2

SPECYFIKACJA NH-U12S

Noctua NH-U12S Wykresy 1

Noctua NH-U12S 3

Noctua NH-U12S 4

» Hama MyScan - Mysz i Skaner W Jednym!

SPECYFIKACJA NF-F12 PWM

Noctua NH-U12S Wykresy 2

Noctua NH-U12S 5

TESTY

Wszystkie pomiary były dokonywane na komputerze:

 • Procesor: AMD FX-8150 (3.6GHz)
 • Płyta główna: GIGABYTE 990XA-UD3 Pamięć
 • Pamięć RAM: 2x Kingston HyperX KHX1866C9D3/4GX
 • Zasilacz: OCZ StealthXStream 2 600W

Testy były wykonywane w domowych warunkach, przy temperaturze pokojowej 22C. Do obciążenia procesora wykorzystywałem oprogramowania prime95, temperaturę odczytywałem z programu HWMonitor i pomocny okazał się także CPU-Z. Zacznijmy od pomiaru temperatur podczas spoczynku jak i stresu. Dane są podawane w stopniach Celsjusza. Im niższa wartość tym lepiej.

Noctua NH-U12S Wykresy 3

Noctua NH-U12S Wykresy 4

PODSUMOWANIE

Model Noctua NH-U12S bardzo pozytywnie mnie zaskoczył. Jak na chłodzenie jest niezwykle małych wymiarów. Nie powinno być większych problemów, aby zmieściło się nawet w mniej pojemnych obudowach. Chłodzenie jest kompatybilne z pamięciami RAM. Jeżeli posiadamy wysokie radiatory na pamięciach, to nie mamy czego się obawiać. Proces instalacji jest niezwykle prosty i nikt nie powinien mieć problemów z zamontowaniem Noctua NH-U12S na płycie głównej. Miałem możliwość testowania chłodzenia w konfiguracji push pull. Różnica wyników była zdecydowanie mała i można to uznać za pomiarowy błąd statystyczny. Głośność wzrosła prawie o 3dB natomiast temperatura spadła tylko o jeden stopień Celsiusa. Nie ma więc potrzeby kupowania dodatkowego wentylatora. Chłodzenie polecam wszystkim miłośnikom ciszy, niskich temperatur procesora a wysokich wydajności. Noctua NH-U12S zmieści się niemal w każdej obudowie, a jak posiadamy procesor z odblokowanym mnożnikiem, zawsze możemy się pokusić o podkręcenie. Zdecydowanie polecam za tą cenę model Noctua NH-U12S!

Noctua NH-U12S 6

» Recenzja i test chłodzenia Noctua NH-D15

blog comments powered by Disqus
Recenzja Chłodzenia Noctua NH-U12S