PODPOWIEDZI:

Odd Planet - gra przy której się nie będziesz nudził. Czy na pewno?

OddPlanet to polska produkcja, która trafiła na platformy PC i iOS. Odpowiedzialny za ten tytuł jest Piotr Król. Jest to taka polska odpowiedź na zagraniczny tytuł Limbo. Gra kosztuje 0.89€.

Ocena VideoTesty.pl
ZALETY
  • Polska wersja
  • Klimat
  • Fabuła
  • Zgłębianie historii na własną rękę
WADY
  • Bardzo krótka
  • Animacja głównej bohaterki

W grze wcielamy się w postać dziewczyny, która wylądowała na nieznanej planecie. Już na samym początku mamy wiele niewiadomych. Nie wiemy tak naprawdę jak nazywa się nasza postać, planeta na której wylądowaliśmy, czy co tak naprawdę mamy robić. Wszystko gracz musi zgłębiać na własną rękę i to mi się bardzo podoba.

Odd Planet fot1

OddPlanet jest grą niezwykle liniową. Ale to nie jest wada produkcji. Musimy poruszać się cały czas w prawą stronę. Przechodzimy kolejne plansze i rozwiązujemy zagadki. Są one głównym elementem rozgrywki. Poziom trudności zagadek logicznych nie jest zbyt wysoki. Jednak niekiedy przyjdzie nam powtarzać dany fragment gry kilka razy. Spowodowane to jest jednym z błędów gry. Mowa tutaj o dokładności. Musimy być niezwykle precyzyjni w tym co robimy, albo po prostu zginiemy i będziemy musieli ponawiać poziom.

Mobilne granie na małym ekranie - GTA: San Andreas!

Sterowanie z poziomu technicznego jest bardzo dobrze stworzone. Mamy wirtualne przyciski odpowiedzialne za poruszanie się dziewczyną, skok i skradanie. Ten ostatni przycisk także pełni rolę akcji. Wadą jest animacja głównej bohaterki. Jest niezwykle słaba i powolna. Utrudnia nam to rozgrywkę szczególnie, jak musimy oddać precyzyjny skok.

Odd Planet fot2

Odd Planet fot3

Grafika jest sprytnie zakamuflowana. Bardzo dużo tutaj czerni, która zakrywa większą część ekranu. Nie doświadczymy tutaj cukierkowej grafiki. Niezwykle dobrze buduje to klimat i pozwala się wczuć w beznadziejną sytuację bohaterki.

Gra jest niezwykle krótka i można ją ukończyć w około 30 minut. To trochę mało nawet jak na mobilną produkcję. Autor jednak zapowiedział, że gra będzie pojawiała się w kolejnych epizodach. Ci, co już zakupili grę otrzymają dodatkowe światy w aktualizacji za darmo. Mam nadzieję, że to pozwoli tej grze zabłysnąć. OddPlanet to nie jest gra zła, czy słaba, jednak też nie jest nie wiadomo jak dobra. Niczym się nie wyróżnia na tle konkurencji jak np. Limbo. Bardzo do niej nawiązuje oprawą artystyczną i sterowaniem. Jeżeli jednak lubicie tego typu gatunek raczej warto spróbować. Mi jednak pozostaje czekać na kolejne epizody.

Gra do pobrania z: https://itunes.apple.com/pl/app/oddplanet/id599669450?mt=8

blog comments powered by Disqus
Odd Planet - gra przy której się nie będziesz nudził. Czy na pewno?